Antwort Jak dochutit boršč? Weitere Antworten – Jak ochutit boršč

Jak dochutit boršč?
Maso nakrájejte na malé kostky, vložte do polévky a vše společně provařte. Hotovou polévku dochuťte octem a cukrem. Podávejte se zakysanou smetanou a nasekanou petrželovou natí.Suroviny

  1. 1 kg hovězích kostí
  2. 500 g hovězího masa – přední, kližka, krk, hrudí atd.
  3. 250 g bílého hlávkového zelí (případně 150 g kysaného – viz TIPY)
  4. 100 g petržele.
  5. 150 g celeru.
  6. 200 g mrkve.
  7. 500 g červené řepy.
  8. 4 bobkové listy.

Do velkého hrnce vlijte dva litry vody, vložte omyté maso, osolte a přiveďte k varu. Na mírném plameni ho povařte do změknutí (trvá to asi dvě hodiny).

Jaké maso na boršč : Na vydatný boršč budete potřebovat: 800 g hovězího na polévku (směs kostí a masa), 600 g vepřové plece, 500 g uzených vepřových žeber, sůl, celý pepř, bobkový list, 3 větší mrkve, 2 větší petržele, ½ bulvy celeru, ½ menší hlávky bílého zelí, ½ kg předvařené řepy, 4 rajčata, 1 cibuli, trochu oleje, 4 vrchovaté lžíce …

Jaké koření do boršče

Chuť boršče je lehce nasládlá, nakyslá, ale celkově jde o souznění vývarů s vyváženou chutí ostatních surovin. Z koření se přidává bobkový list, tymián, pepř, nové koření. Boršč má sice svá pravidla, nicméně můžete ten svůj připravit podle vlastních představ, pohrát si s vývarem, masem i zeleninou.

Jak dlouho se vaří červená řepa : Základní příprava. Červená řepa je v syrové podobě velmi tvrdá, vařením či pečením změkne. Potřebuje k tomu však notnou dávku času – malé řepy zpravidla kolem jedné hodiny, ty velké až hodiny tři. Když už řepu do kuchyně pustíte, vyplatí se vám tudíž připravit naráz více než jeden kousek.

Kromě nezbytného pepře, česneku a kopru tato směs koření na boršč obsahuje koriandr, který dokonale doplňuje chuť červené řepy. Ta je nezbytnou součástí boršče a dává mu typickou sytě červenou barvu. Modrá pískavice je ideální k vařenému hovězímu nebo vepřovému masu, které v tradičním boršči nesmí rovněž chybět.

Poprášení moukou: Nejjednodušší způsob zahuštění spočívá v poprášení moukou, když už se dušení zelí blíží ke konci. Žádná jíška, žádná zápražka, žádné dlouhé prováření. Tohle je těch slibovaných pět vteřin, víc není potřeba. Přes malý cedníček obdaříte měkké zelí lehkým popraškem hladké mouky.

Jak uvařit jednoduchý boršč

Do hrnce s vodou dáme pokrájené (kdo chce proprané) zelí, na kostičky nakrájené maso a na velmi malé kostičky pokrájenou zeleninu. Zalijeme kečupem, přidáme bobkový list, nové koření a pepř a necháme vařit do měkka. Když je vše měkké, přidáme sůl. Na talíři podáváme se zakysanou smetanou.Někdo boršč lehce dohušťuje jíškou, nebo přidá do základu 2-3 brambory, které se rozvaří a také lehce zahustí. Servírujte se lžící kyselé smetany.Omáčka s vepřovým masem, ozvláštněná rajčatovým protlakem, částečně připomíná kuře na paprice. Díky pozvolnému dušení je maso krásně měkké a rozplyne se v ústech. Ideální přílohou jsou těstoviny, ale výborně se hodí i knedlík.

Nejoblíbenější koření do polévky

  • bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
  • boršč
  • bylinky do polévky.
  • celer.
  • cibule.
  • citronová tráva.
  • černý pepř
  • česnek.

Čím dochutit bramboračku : Očištěné brambory a kořenovou zeleninu propláchneme studenou vodou, nakrájíme na kostičky a dáme vařit do osolené horké vody s trochou kmínu. Po krátkém povaření zahustíme světlou jíškou připravenou z másla a mouky. Až zelenina změkne, polévku odstavíme z ohně, ochutíme majoránkou a utřeným česnekem.

Jaké koření do červené řepy : Červenou řepu lze okořenit kmínem, anýzem, fenyklem, skořicí, badyánem nebo hřebíčkem. S řepou můžete také nakládat kombinace se zelím nebo křenem. Ať už je recept jakýkoli, platí vždy pravidlo, že samotnou řepu je nutné před sterilizací uvařit, nejlépe ve slupce.

Jak poznám že je řepa vařená

Očištěnou řepu vložíme do studené vody, kterou můžeme mírně osolit. Vaříme do změknutí. Jestli jsou řepy uvařené, zjistíme vpíchnutím špejle. Uvařenou řepu zchladíme ve studené vodě.

Červenou řepu omyjeme, oloupeme a nastrouháme na hrubé nudličky (doporučujeme vzít si rukavice). Řepu dáme do misky a přidáme k ní nastrouhané jablko, drobně pokrájenou cibulku a jemně nastrouhaný křen. Osolíme, ocukrujeme a přidáme trochu kmínu. Olej s citronovou šťávou promícháme a nalijeme přes salát.Kysané zelí má svou vlastní kyselost, obvykle se tedy už nemusí ničím dalším dokyselovat a stačí mu jen dosladit. Oproti tomu čerstvé zelí se musí dochutit octem, ať už běžným kvasným lihovým, nebo třeba vinným. Dokyselování se vždy děje až na samotný závěr dušení, v kyselém prostředí by zelí nezměklo.

Jakou moukou se zahušťuje zelí : Kyselost regulujeme přiléváním láku ze zelí. Nakonec dochutíme cukrem, případně solí, a kdo má rád, i pepřem. Bramboru oloupeme, nastrouháme najemno a vmícháme do zelí (nebo zahustíme lžící polohrubé mouky) a necháme ještě provařit. Zelí můžeme podávat posypané osmaženou cibulí nebo škvarečky slaniny.