Antwort Jak dlouho dusit Hlívu ústřičnou? Weitere Antworten – Jak dlouho Restovat hlívu ústřičnou

Jak dlouho dusit Hlívu ústřičnou?
Do hrnce přidejte nakrájenou hlívu a směs restujte 5 minut na mírném plameni.Na pánvi rozehřejeme olej s máslem a maso na něm zprudka orestujeme, zakápneme sójovou omáčkou a po chvilce přidáme hlívu, cibulku a pórek, okořeníme kurkumou, solí a pepřem podle chuti. Malinko podlijeme vodou a pod pokličkou dusíme až maso a hlíva změkne.Pokud budete mít hlívu vyrostlou v přírodě je třeba ji tepelně upravovat raději 15 minut.

Jak dlouho smažit hlívu : Hlívu ústřičnou lze použít celou, tj. bez stopek a kloboučků. Houby můžete smažit, grilovat, gratinovat, fritovat, dusit nebo si je vychutnat syrové v salátu. S trochou másla na pánvi se připravují asi 3–5 minut v závislosti na jejich velikosti.

Kdy užívat hlívu ústřičnou

Hlívu ústřičnou s rakytníkovým olejem je vhodné užívat především v období jara, podzimu či zimy. Kapsle obsahují deklarovaný obsah beta-glukanů z hlívy ústřičné, což z něj dělá vysoce kvalitní produkt s ověřeným účinkem.

Jak se čistí hlíva ústřičná : Hlívu není třeba na rozdíl od kotrče či žampionů příliš čistit nebo loupat. Případné nečistoty stačí setřít z klobouku vlhkým hadříkem, spodní část nožiček v trsu spolu se zbytky hlíny odkrojte. Klobouk s lupeny je jemný a není nutné jej tepelně upravovat příliš dlouho.

Hlíva ústřičná v kuchyni

Masité hlívové klobouky se přidávají do polévek, omáček, salátů i jako příloha k masu. Můžete si z ní připravit také přírodní smažené řízky, smaženici či nepravou dršťkovou polévku. Lze ji také sušit, konzervovat v nálevu, mléčným kvašením i uzením.

Populární hlíva ústřičná

Stačí ji očistit a nakrájet. Nejčastěji ji dáváme do polévek, gulášů a pod maso. Je ale skvělá i do pomazánek, rizot, k zapékání, na grilování nebo na řízky v trojobalu. Přebytek hlívy lze nakládat, mrazit nebo usušit a ve formě prášku používat jako koření.

Co Uvarit z hlívy ústřičné

Recepty z hlívy ústřičné

  1. Hlíva ústřičná – kraluje v rizotech i držkovce, zkuste z ní báječnou paštiku.
  2. Houby v rostlinném jídelníčku.
  3. Dršťková polévka z hlívy ústřičné
  4. Hlívový guláš
  5. Zapečená pohanka s hlívou.
  6. Pečený guláš ze seitanu a hlívy s ovesnými noky.
  7. Bulgur s uzeným tempehem a hlívou.
  8. Kuskus s hlívou ústřičnou.

Hlívu očistíme, nakrájíme a podusíme na tuku nejméně 20 minut. Podušené houby necháme vychladnout. v misce smícháme vychlazenou hlívu s nasekaným kuřecím masem, nebo šunkou, osolíme, opepříme. Vše promícháme podle chuti s octem a sterilovanou zeleninou a necháme v chladničce uležet.Hlívové vršky, ochucené pepřem a drceným kmínem, obalíme v hladké mouce a zprudka osmažíme na oleji. Podáváme s chlebem jako minutku. Hlívu můžeme podávat opečenou s chilli papričkou a dochucenou plátky česneku.

Upravuje krevní tlak, zlepšuje stav cévního systému a pomáhá udržet správnou hladinu cholesterolu v krvi. Je využívána také pro podporu střevní peristaltiky, při alergii, pro zlepšení metabolismu cukrů, tuků a dalších látek a celkovou regeneraci organismu.

Na co pomáhá hlíva ústřičná : Houbu, která vám dodá životní energii, vitalitu a krásu. Její pravidelné užívání vede ke stimulaci imunity, snižuje cholesterol v krvi a má řadu dalších pozitivních účinků na organismus. Hlíva ústřičná je houba, která roste v České republice po celý rok.

Jaké vitamíny obsahuje hlíva ústřičná : Hlíva ústřičná obsahuje velké množství vitamínů B, jako je B1, B2, B5, B6, B7, B9 , ale také např. vitamín C.

Proč jíst hlívu ústřičnou

Šálek hlívy ústřičné obsahuje asi 42 kalorií, což z ní dělá nízkokalorickou přísadu téměř jakéhokoliv jídla. Navíc je chutná a bohatá na živiny. Podle studie publikované ve “Food Chemistry” obsahuje významné množství zinku, železa, draslíku, vápníku, fosforu, vitamínu C, B1, B2, kyseliny listové a niacinu.