Antwort Jak dlouho dělat žampiony? Weitere Antworten – Jak dlouho se dělají žampiony na pánvi

Jak dlouho dělat žampiony?
Připravte si pánev, nalijte do ní olivový olej a rozpalte ho na silném plameni. Poté do pánve vsypte rozkrájené žampiony a zprudka je opékejte 3–4 minuty na silném plameni.Každý klobouček pak ještě dozdobíme slaninou nakrájenou na drobné kostičky. Všechny žampiony přendáme na pekáček a pečeme je v troubě při teplotě 180 °C asi 20 minut. Houby se trochu smrsknou a pustí šťávu. Hotové žampiony přendáme na talíř, každý klobouk propíchneme párátkem a ozdobíme petrželí.Žampiony očistěte a postupně obalte v mouce, rozšlehaných a osolených vejcích a nakonec ve strouhance. V menším kastrolu rozehřejte vyšší vrstvu oleje na středním plameni a žampiony v něm smažte ze všech stran dozlatova. Podávejte s vařenými a máslem maštěnými bramborami, tatarskou omáčkou a skrojkem citronu.

Kdy solit žampiony : Žampiony obsahují vysoký podíl vody. Nevysuší se rychle a hodí se proto výborně pro tepelné zpracování při vysokých teplotách (například pečení, grilování, smažení). Solit byste je měli až po podušení, jinak pustí příliš mnoho vody.

Jak dlouho se smaží žampiony

Obvykle je dostatečných 3–5 minut, nejvýše 10 minut. Při krátké tepelné úpravě si žampiony ponechají výbornou chuť a šťavnatost, zároveň je zbytečně nevysoušíme.

Jak jsou zdravé žampiony : Představují bohatý zdroj bílkovin, železa, draslíku, selenu, fosforu a vit. B a D. Našemu zdraví prospívají tím, že zlepšují průběh cukrovky a dají se použít jako prevence proti obezitě, nezdravé pleti, srdečním chorobám a nedostatku energie.

Pěstované žampiony nikdy neloupeme. Nejen, že je to zcela zbytečné, protože na jejich povrchu nejsou přítomny žádné škodlivé látky, ale ve slupkách je obsaženo nejvíce chuťových aromatických látek, o které bychom se oloupáním kloboučků připravili. Skvěle se hodí do omáček, polévek nebo masových směsí.

Žampiony nakrájíme na větší kusy (moje jsou rozčtvrcené), promícháme s většími kusy krájené cibule, půlkami stroužků česneku, tymiánem, pepřem a solí. Vše urovnáme do vymazané zapékací mísy, pokapeme máslem a upečeme na 180°C. Pekla jsem v teflonové remosce.

Jak dlouho dělat žampiony v horkovzdušné fritéze

Obalené kousky hub pak poskládáme do koše horkovzdušné fritézy (řízky z 280 g hub jsem fritovala nadvakrát). Fritujeme při teplotě 200°C 2 x 7 minut, po prvních 7 minutách řízky obrátíme. Vkládáme-li koš do studené fritézy, fritujeme 10 + 7 minut.Obalené kousky hub pak poskládáme do koše horkovzdušné fritézy (řízky z 280 g hub jsem fritovala nadvakrát). Fritujeme při teplotě 200°C 2 x 7 minut, po prvních 7 minutách řízky obrátíme. Vkládáme-li koš do studené fritézy, fritujeme 10 + 7 minut.Žampiony není třeba loupat. Aby teplo proniklo i do nejhouževnatější části, zkuste opatrně naříznout klobouk do kříže tak, aby se houba nerozpadla, takže zářez nesmí být příliš hluboký.

Pod pokličkou při mírné teplotě houby dusíme asi 20 minut, hlídáme je a případně dolijeme horkou vodu. Po ochutnání by houby neměly "vrzat" mezi zuby. Přebytečnou vodu vyvaříme už bez pokličky, nesléváme, protože bychom se tím připravili o chuť.

Proč jíst žampiony : Houby jsou plné prospěšných látek

Obsahují kromě jiného spoustu bílkovin. V usušených houbách je dokonce až 30 % bílkovin. Houby jsou také bohaté na aminokyseliny, glycidy, nerostné soli a některé druhy karotenu. Našli bychom v nich provitamín A, vitamíny skupiny B a stopy vitamínu D.

Na co jsou dobrý žampiony : V žampionech najdete vitamíny skupiny B, kyselinu listovou a minerály, například draslík, železo nebo fosfor. Díky nízkému obsahu kalorií jsou vhodné i při snižování váhy, navíc umí dobře zasytit. Žampionům se také přisuzují antidiabetické účinky! Žampiony konzumujte vždy tepelně upravené – ať už vařené nebo i smažené!

Jak očistit žampiony z obchodu

Do misky vložte žampióny, nalijte trochu vody a přidejte špetku soli a trochu mouky. Vše promíchejte. Po několika vteřinách vylijte z misky vodu a houby opláchněte v tekoucí vodě. Poté je čistou utěrkou osušte.

Pokud chceme klasický trojobal, tak očištěné žampiony obalíme v mouce, pak v rozšlehaných vejcích, která můžeme též ochutit dle vlastní chuti a nakonec ve strouhance.Horkovzdušná fritéza má uvnitř topné těleso a ventilátor. Vzduch ohřátý na teplotu od 80 °C do 200 °C díky ventilátoru proudí rovnoměrně uvnitř fritézy a smaží pokrmy svým prouděním. Potraviny se tak smaží rovnoměrně a nepřipalují se. Pro větší křupavost stačí přidat pár kapek oleje.

Jak správně používat horkovzdušnou fritézu : NEPOKLÁDEJTE na zařízení žádné předměty. Během smažení horkým vzduchem se pára/horký vzduch uvolňuje otvorem na zadní části fritézy. Ruce/obličej udržujte v bezpečné vzdálenosti od vývodu vzduchu. Při vyjímání misky ze vzduchové fritézy po vaření buďte opatrní, protože bude docházet k úniku horké páry/vzduchu.