Antwort Jak dezinfikovat Plyšové hračky? Weitere Antworten – Jak vydezinfikovat hračky
Pokud není možné použít myčku na nádobí, použijte Dezinfekční čisticí utěrky Sanytol. Jsou velmi praktické a jejich použití je rychlé. Větší hračky, pokud neobsahují baterie, otřete Dezinfekční čisticí utěrkou Sanytol nebo hadříkem navlhčeným Dezinfekčním univerzálním čističem Sanytol.Plyšovou hračku vložte do vany, vaničky nebo lavoru s vodou o teplotě maximálně 40°C a posypejte sodou, se sodou miřte především na skvrny. Takto nechte půl dne působit a následně plyšáka či plyšáky (záleží kolik jich perete) oklepejte a hodně znečištěná místa dočistíte kartáčkem.Sterilizovat je třeba i všechny nové dětské pomůcky, gumové hračky, kousátka, stejně tak i běžné dudlíky. Je to uvedeno v návodu k použití. Ideálně nechte hračky vyvařit ve vroucí vodě. Myčky nejsou na čištění kojeneckých věcí úplně vhodné a nesterilizují.
Jak často prát plyšáky : Plyšové hračky se často dají prát v pračce a sušit v sušičce, takže je snadné je vyprat jednou týdně (zejména pokud s nimi děti spí), případně každý druhý týden nebo podle potřeby. Elektronické hračky jsou bezpečné jen při čištění povrchu a měly by se dezinfikovat utěrkou každý týden a vždy, když je dítě nemocné.
Co lze pouzit jako dezinfekci
K dezinfekci rukou můžeme použít dezinfekční mýdla, gely nebo ubrousky. Vybírat bychom měli takové, které deklarují účinek na bakterie a viry. Dezinfekční ubrousky a gely jsou většinou na bázi alkoholu s větším či menším obsahem dalších antibakteriálních látek.
Jak dezinfikovat vzduch : Jako dezinfekce vzduchu v místnosti rozhodně stojí za vyzkoušení i éterické oleje jako grapefruit nebo citron (ten je mimochodem úžasný např. spolu s borovicí). Grep i citron se velmi často používají nejen k čištění ran, ale i při výrobě dezinfekční sprejů apod.
Jak oživit plyšáky
Plyšové hračky, které není možné prát nebo je tak často prát nechcete, můžete oživit sodou. Trochu prášku nasypejte na zaprášené nebo špinavé plyšové hračky a nechte působit. Skvrny můžete navíc opracovat kartáčem, aby mohla jedlá soda lépe účinkovat.
Ručně hračku podle potřeby očistěte. Opatrně vymačkejte přebytečnou vodu. Dejte sušit do sušičky, pokud to cedulka nezakazuje, nebo pečlivě rozložte na sušák a ještě několikrát obraťte, aby se plyšák dobře vysušil. Nepoužívejte k sušení fén – došlo by k poškození plastových nebo lepených částí.
Čím sterilizovat
Je možné sterilizovat roušky UV zářením. Ideální jsou na to UV lampy, případně tzv. horská sluníčka nebo domácí solária s UV zářením. Mělo by stačit osvítit roušku případně respirátor po dobu 3 minut z každé strany.Stačí sklenice postavit vedle sebe do hrnce s vodou, dát jej na sporák a pomalu přivést k varu. Vaříme cca 10 minut vypneme sporák a hrnec přikryjeme poklicí. Sklenice v něm mohou zůstat, dokud je nazačneme plnit.Plyšáky můžete prát v pračce
I pokud je plyšák v docela dobrém stavu, nevkládejte ho do pračky jen tak. Raději jej perte v ochranném sáčku, který se používá na delikátní prádlo nebo ponožky. Zvolte program na jemné či syntetické prádlo, ždímání na pomalé otáčky a prací prostředek určený na dětské oděvy.
Nemáte V klidu. Postačí i obyčejná voda nebo voda s mýdlem. Je však důležité odstranit z rány všechny nečistoty.
Jak si udělat domácí dezinfekce : Ingredience smíchejte v množství 830ml alkoholu, 42 ml peroxidu vodíku a 15 ml glycerolu.
Co se dá použít místo dezinfekce : Ruce si lze omýt jakýmkoli konzumním alkoholem, který má alespoň 45 % alkoholu. Meruňkovice, broskvovice, vínovice nebo jiná pálenka stačí. Někdy máte doma i vysokoprocentní líh, ten je dobrý naředit destilovanou vodou. Místo destilované vody můžete použít kondenzovanou voda ze sušičky na prádlo.
Jak uložit Plyšové hračky
Papírové pytle a látkové koše jsou lehké a dobře přenosné, skvěle se hodí třeba na plyšové hračky. Oblečení neskládejte do komínků, ale do šuplíků přeložené napůl podle Marie Kondo metody. Pokud jej ukládáte na police, pořiďte si na něj krabice, do kterých je budete moci skládat a až poté uložit na polici.
Co s nima Plyšové hračky můžeme vytřídit v tašce do kontejnerů na textil – v tomto případě platí pro odkládání hraček stejný pravidla jako pro textil. A jaký pravidlo u třídění vždycky platí Řídit se samolepkama na konkrétní nádobě na odpad.Pokud nemáte velký hrnec nebo nechcete investovat do hrnce zavařovacího, lze sklenice sterilovat i v troubě. Ať už se jedná o elektrickou, plynovou nebo horkovzdušnou troubu, měla by být vždy předehřátá na 200 až 220° Celsia.
Jak dlouho sterilizovat v mikrovlnce : Postup: pořádně vyčistěte mikrovlnku od zbytků jidel. naplňte sterilizátor menším obsahem vody, nádobím, které chcete vysterilizovat a vložíte do mikrovlnné trouby. teplo vysterilizuje obsah asi za 5 minut.