Antwort Jak dezinfikovat květináč? Weitere Antworten – Čím obalit květináč

Jak dezinfikovat květináč?
Kulaté velké květináče, které nelze zakopat ani nikam zazimovat, je možné obalit silnější vrstvou slámy, kterou překryjete jutou a svážete provázkem. To si lze usnadnit i tak, že si z juty ušijete vak, se stahovacím otvorem. Do něj dáte květináč, vystelete okolo slámou a jednoduše utáhnete okolo rostliny.Existují i intenzivní čističe, ve většině případů bude stačit vlhký hadřík, houbička, v případě potřeby i jemný kartáček a běžný univerzální saponát. Oplachujeme proudem vody, ne však tlakovým, lepší je obyčejná sprcha. Použitá voda by měla být jen vlažná nebo mírně teplá, nikoli horká.Mýdlový roztok: Smíchejte teplou vodu s mírným čisticím prostředkem. S roztokem a houbičkou jemně otírejte povrch květináče, abyste odstranili zaschlou špínu a skvrny. Ocet pro odstranění vodního kamene: Pro tvrdé skvrny a usazeniny vodního kamene použijte roztok bílého octa a vody (1:1).

Čím natřít květináč : Zvolte správnou nátěrovou hmotu. Pro plastové povrchy, zejména ABS, tvrdý PVC a umakart, se maximálně hodí Balakryl Plasty. Tato nátěrová hmota je vhodná pro povrchy nacházející se jak venku, tak uvnitř a to nejen plastové. Balakryl Plasty můžete použít i na potrubí nebo elektrikářské lišty.

Jak ozdobit starý květináč

Květináč můžete dozdobit ubrousky, které mají moc hezké motivy. Z každého ubrousky si sloupněte spodní dvě vrstvy, které na sobě nemají žádný potisk a poté si obtrhejte v ruce motiv, který budete chtít mít na květináči. Ubrousek položte na květináč a lepidlem na decoupage ubrousek uhlaďte.

Co se dává pod květináč : K jemnějším drenážním materiálům, vhodným do menších květináčů, patří písek, perlit a drobný štěrk nebo keramzit. Písek není příliš vhodný, protože je jemný a příliš propouští vodu. Šterk zase vodu poutá málo. Nejlepšími materiály se tedy jeví perlit a jemný keramzit.

Na podzim se doporučuje truhlíky (stejně jako ty obyčejné) vysypat, vypláchnout a vydezinfikovat. Použít můžete například rozředěný přípravek Savo nebo do vody přisypte trošičku hypermanganu z lékárny.

Odstraňte část, kde se plíseň objevuje. Pokud byla napadená jen horní vrstva, můžete po odstranění plísně místo posypat mletou skořicí, která působí dezinfekčně a pokud je to nutné doplnit novým substrátem. Počkejte několik dnů se zaléváním, abyste hned nepodpořili případné nové bujení plísně.

Proč plesnivý hlína v květináči

Hlavní příčinou bývá nadměrná zálivka. Pokud je substrát stále přemokřený, nejenže to většině rostlin nevyhovuje, ale zároveň se tím vytvářejí ideální podmínky pro růst plísní. Po celý rok ale také nezapomínejte na pravidelné větrání, které přímo souvisí se vznikem plísní nejen v květináčích.Máte dvě možnosti:

  • barva na plasty, která se nanáší štětcem (doporučujeme Balakryl Plasty)
  • základní barva ve spreji + jiná sprejová barva (doporučujeme Primalex Základní barva na plasty)

Budete na to potřebovat akrylové barvy – nejlepší je využít tyto matné, které vypadají po natření moc hezky. Barvy zakoupíte na www.artemiss.cz. Staré a nehezké květináče omyjte a nechejte je důkladně vyschnout. Poté si připravte matné akrylové barvy a natřete květináče.

Staré a nehezké květináče omyjte a nechejte je důkladně vyschnout. Poté si připravte matné akrylové barvy a natřete květináče. Po zaschnutí barev na květináče naneste krakelovací lak, který nanášejte vždy jedním směrem.

Jak renovovat květináč : Květináč nejprve důkladně očistěte od prachu a nečistot. Teprve pak se pusťte do práce. Na natírání květináče použijte dostatečně velký plochý štětec. Po každém namočení ho nezapomeňte dobře osušit připraveným hadříkem.

Jak vybrat misku pod květináč : Při pořizování misky pod květináč bude asi nejzákladnějším kritériem váš osobní vkus – misky se většinou barvou a materiálem ladí se samotnými květináči. Velikost volte podle průměru květináče a množství vody, kterou bude potřeba zachytit.

Kolik vody do květináče

Množství vody by mělo odpovídat 5 až 10 % objemu květináče. Užitečný tip je přirovnat množství vody na zalití k 5 až 10 % objemu květináče. Tak obvykle docílíte správného množství vody pro rostlinu.

S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.Kolik zajistit sazenic

Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.

Proč hnije hlína v květináči : ve své knize Doba Jedová 2. Plíseň na povrchu hlíny v květináči může vzniknout z vícero důvodů. Hlavní příčinou bývá nadměrná zálivka. Pokud je substrát stále přemokřený, nejenže to většině rostlin nevyhovuje, ale zároveň se tím vytvářejí ideální podmínky pro růst plísní.