Antwort Jaké dřevo na uzení sýra? Weitere Antworten – Které dřevo se nehodí na uzení

Jaké dřevo na uzení sýra?
Nejvíce se využívají ovocné dřeviny, krásně vonící a disponující také značnou tvrdostí, která je u pomalého uzení nezbytností. Zcela nevhodná jsou měkká dřeva, jako například borovice nebo smrk. Měkké a rychle hořící dřevo je možné použít, ale spíše jen ze začátku, na rozehřátí a lepší tah udírnou.Vhodné koření na uzení sýrů:

Další vhodnou směsí je například pikantní Drákulova smrt nebo kořenící směs s velkými kousky zeleniny Asado a hrubozrné směsi Texas Steak a Texas Country. Nezpomínejme také na celý pepř zelený nebo červený, který se k sýrům výborně hodí a tvoří krásnou mozaiku.Pro to správné aroma a skutečný chuťový požitek nejlépe poslouží tvrdé dřevo z dubu, buku či javoru. Zároveň je skvělá švestka, trnka a hrušeň. Hodí se dokonce i jabloň. Z dalších listnatých stromů je možné použít břízu, akát, olši, topol a dokonce i ořech.

Jaká je nejlepší štěpka na uzení : Olšová štěpka představuje skvělou volbu pro uzení drůbežího masa nebo ryb, obecně pak pro jakékoli jemnější maso, které díky olšové štěpce získá lehce nasládlou chuť. Pokud chcete docílit tmavé barvy masa, přidávají se k bukové štěpce a pilinám právě štěpky z olše.

Jaké je nejlepší maso na uzení

Nejoblíbenější je u nás vepřové – vepřová krkovice nebo vepřový bůček se pro uzení skvěle hodí a jsou nestárnoucí klasikou. Udit můžeme i jiné části vepřového masa, například kotlety nebo panenku, nebo také klobásy. Vhodné je k uzení i hovězí maso, drůbež, zvěřina nebo ryby.

Na co je vhodné bukové dřevo : Díky struktuře vláken se buk používá pro výrobu ohýbaného nábytku. Využití nachází jak v nábytkářství, tak i ve výrobě překližek, parket, hudebních nástrojů, násad nářadí, topůrek, rukojetí a vodících pravítek ke strojům. Buk se používá i na držátka nanuků, protože, pokud ho olízneme, je bez chuti.

Jaký sýr vybrat na uzení

Pro začátek vyzkoušejte tvrdé sýry, jako jsou eidam, gouda nebo ementál. Lahodný je také vyuzený oštiepok, korbáčiky, jadel nebo balkánský sýr, nezvyklý zážitek vám dopřeje uzená niva nebo Olomoucké tvarůžky.

Udíme je při teplotě do 30 °C.

Po dvou hodinách je většina sýrů už i hezky zbarvená do zlatova. Pro intenzivnější chuť necháme sýr v udírně po dobu 3–4 hodin Nejlepších výsledků dosáhneme, když necháme sýry úplně vychladnout, zabalíme je do potravinové fólie a necháme v lednici odpočinout alespoň přes noc.

Jak dlouho se udí sýr

Teplota pro uzení sýru a jak dlouho udit sýr

Nejvhodnější teplota pro uzení sýrů je v rozmezí 30 – 60 °C, což odpovídá technice uzení studeným až teplým kouřem. V udírně bychom měli nechat sýr při takové teplotě tři až čtyři hodiny, abychom dosáhli příjemně uzené chuti a hezké zlatohnědé barvy.Doba uzení masa, drůbeže a ryb

Druh potravin teplota doba uzení
střední pstruh 70–80 °C 2–3 hod.
vepřový bok nebo krkovice cca 1 kg 65–75 °C 6–7 hod.
kuřecí/kachní prsa s kůží 80–90 °C 3–4 hod.
klobásy (tepelně upravené) 60–70 °C 2–3 hod.

Na dno pomalého hrnce vložte mřížku nebo pařák, na to rozložte maso, přiklopte a zapněte LOW na 7–8 hodin podle velikosti kusů masa. Zkusila jsem kuřecí stehna a ta byla hotová již za 6 hodin. Během vaření ještě 2× potřete naředěným kouřem s vodou. Pokud byste měli pod masem příliš výpeku, slijte během vaření.

Záleží jen na Vás, jaký způsob zvolíte a poté se Vám osvědčí. Před uzením je ale potřeba naložené maso, které budeme udit, namočit do teplé vody (40 – 50 ºC) na dobu 30 až 60 minut. Maso se vymáčí, prohřeje a při uzení se pak nebude potit. Před zavěšením do udírny necháme maso okapat.

Jak dlouho vydrží domácí uzené maso : Uzené Vám vydrží lednici minimálně 2 týdny.

Co je lepší smrk nebo borovice : Borovice má dřevo měkké, ale tvrdší než smrk, lehké až středně těžké, křehčí a málo pružné. Má vysoký obsah pryskyřice, proto je velmi trvanlivé i ve vlhku, zejména ve vodě. Pryskyřice však není v dřevní hmotě rozložena rovnoměrně, proto je borovicové dřevo náchylné k jejím výronům.

Které dřevo je nejlehčí

Balsové dřevo je nejlehčí ze všech dřev na světě.

Teplota pro uzení sýru a jak dlouho udit sýr

Nejvhodnější teplota pro uzení sýrů je v rozmezí 30 – 60 °C, což odpovídá technice uzení studeným až teplým kouřem. V udírně bychom měli nechat sýr při takové teplotě tři až čtyři hodiny, abychom dosáhli příjemně uzené chuti a hezké zlatohnědé barvy.Detailní popis produktu. Trvanlivost sýrů je 14 dní, pokud však dojde k poškození vakua je potřeba sýr spotřebovat nejdéle do 24 hodin!

Jak dlouho vydrží čerstvý sýr : Sýr však vydrží bez problému mnohem déle, jen je problematické deklarovat jak dlouho. Nevakuovaný sýr vydrží v lednici min. 10 dnů, vakuování prodlužuje záruční dobu sýra cca o 7 dnů. Pokud otevřete balení, zkrátíte tak deklarovanou záruční dobu.