Antwort Jak daleko od sebe sázet mesicni jahody? Weitere Antworten – Jak daleko od sebe sázet měsíční jahody

Jak daleko od sebe sázet mesicni jahody?
Jahodám měsíčním stačí menší, okolo 15×15 centimetrů. Stáleplodící jahody jsou na prostor náročnější, řádky uděláme asi 40 cm od sebe, rostliny vysadíme minimálně na 30 cm od sebe.Ven na balkon je vyneseme nejlépe v druhé polovině května, kdy už nehrozí jarní mrazíky, na záhony je však vysazujeme až na začátku června. Při výsadbě musíme dávat pozor, aby sazenice neměla srdíčko ponořené pod zemí, ale ani aby příliš nevyčníval nad povrch kořenový krček.Přemýšlíte, jak daleko od sebe sázet jahody do truhlíku I s tím vám poradíme. Do truhlíku dlouhého 40 cm stačí 2 až 3 sazenice, do 60 cm truhlíku dejte klidně 5 sazenic. K jahodám můžete do truhlíku zasadit i další rostliny, abyste využili maximálně využili místo.

Kam zasadit Lesní jahody : Jahodník obecný neboli lesní je trvalka. Nejlépe poroste a zaplodí na plném slunci, ale dá se pěstovat i v polostínu. Například pod stromy s vyšší korunou. Na rozdíl od měsíčních jahod tvoří šlahouny, jimiž se rozrůstá.

Kam vysadit měsíční jahody

Měsíčním jahodám se výborně daří také v nádobách, postačí jim mírně kyselá zemina a dostatečná drenážní vrstva. V době vytváření plodů potřebují jahodníky dostatek vláhy, nesnášejí ale přemokření, vhodné je použít i samozavlažovací nádoby. Na rozdíl od klasických velkoplodých snesou měsíční jahodníky i polostín.

Jak sadit jahody od sebe : Spon sazenic je volitelný. Na zahrádce je vzdálenost řad 60 cm od sebe a sazenice v řadách jsou vzdáleny 30 cm od sebe. Málo sazenic způsobí nižší sklizeň, ale mnoho sazenic – znamená hustý porost, který se špatně sklízí a plody dříve hnijí.

Období výsadby jahod

Příhodné podmínky k sázení bývají koncem března a během dubna. Ideálním časem k sadbě jahodníků je podzim, konkrétně září. V nížinách můžete sázet až do poloviny října. Přiměřené teploty, ranní rosa a občasné přeháňky zajistí, že se sazenice jahod ujmou snáze.

Kolik místa jahodník potřebuje

Slabě rostoucí odrůdy si vystačí s 20 cm, středně rostoucí druhy potřebují 30 cm a silně rostoucí jahodníky potěště až 40 cm místa. Řádky by od sebe měly být vzdálené 50 až 70 cm. Ideálně je směřujte na severojih. Jahodníky díky tomu budou mít dostatek světla a tepla, ale nespálí se.

Kolik Jahodniku do truhliku

Do truhlíku dlouhého 40 cm stačí 2 až 3 sazenice, do nádoby o délce 60 cm 5 sazenic. Jahody potřebují dostatek živin již pro kvetení.Při výsadbě sázíme jahody buď do volné půdy nebo přímo do fólie. Do volné půdy se sází alespoň 30 – 35 cm od sebe a řádky mezi sebou alespoň 60 cm.Měsíční jahody mají rády slunná stanoviště nebo mírný polostín a humózní, vlhčí půdu. Přezimují bez problémů a vytváří šlahouny, na kterých vyrůstají nové rostliny. Pro pěstování na balkonech je vhodná odrůda ‚Alexandria' nebo rarita mezi jahůdkami‚Alpine Yellow' se žlutými plody.

Měsíčním jahodám se výborně daří také v nádobách, postačí jim mírně kyselá zemina a dostatečná drenážní vrstva. V době vytváření plodů potřebují jahodníky dostatek vláhy, nesnášejí ale přemokření, vhodné je použít i samozavlažovací nádoby. Na rozdíl od klasických velkoplodých snesou měsíční jahodníky i polostín.

Jak sázet měsíční jahody : Dostatek vláhy je v nádobách zásadní – kořenové baly by měly být stále rovnoměrně mírně vlhké. Při výsadbě sazenic vysazujte na stanoviště ve sponu 50 x 25 – 30 cm. Vytvořte mělkou jamku, sazenici vložte tak, aby bylo srdéčko nad zemí, zahrňte zeminou a mírně přitiskněte.

Jaké jsou nejlepší jahody : Mezi nejlepší jahody patří původně francouzská odrůda Mara de Bois. Jsou to jahody s výrazným aroma, které připomíná vůní právě divoké jahody. Odrůda je stáleplodící a převislá a má středně velké plody.

Co se dává pod jahody

Salát, špenát, rukola a další podobné rostliny mohou být dobrými společníky pro jahody. Tyto rostliny mají nízké nároky na půdu a mohou být rychle sklizeny, což umožňuje jahodám růst bez přílišného zastiňování. Salátové rostliny také nevyžadují příliš mnoho živin, což může pomoci snížit konkurenci mezi rostlinami.

Měsíčním jahodám se výborně daří také v nádobách, postačí jim mírně kyselá zemina a dostatečná drenážní vrstva. V době vytváření plodů potřebují jahodníky dostatek vláhy, nesnášejí ale přemokření, vhodné je použít i samozavlažovací nádoby. Na rozdíl od klasických velkoplodých snesou měsíční jahodníky i polostín.Jedinečnost měsíčních jahůdek spočívá v tom, že plodí prakticky po celý rok. Proto je milují především děti, které se na tyto drobné sladké plody vždycky těší. Měsíční jahůdky (Calendula) jsou rostliny, které se vysazují ze semen, dají se ale pořídit i sazenice.

Jak často zalévat jahody v truhlíku : Jahody potřebují mírně kyselou půdu, alkalická jim neprospěje. Jahodníkům by se měla dopřát dostatečná vláha, přičemž platí, že je lepší vydatná zálivka jednou týdně, než zalévání každý den po troškách. Problém vzniká při delších deštích, kdy vlivem přílišné vlhkosti plody snadno chytají plísně.