Antwort Jak citovat zákony v diplomové práci? Weitere Antworten – Jak citovat zákon v diplomové práci

Jak citovat zákony v diplomové práci?
Legislativní dokumenty (harvardský systém jméno-datum)

Protože je rok zveřejnění součástí označení zákona, považuji za nadbytečné jej znovu opakovat. Tvůrce. Typ dokumentu, číslo a rok zveřejnění ve sbírce, datum schválení, název. In: Sbírka zákonů datum.Citovat lze:

  • Předpis. např: zákon č. 40/1964 Sb.
  • Paragraf, Článek. např: § 100 zákona č. 40/1964 Sb.
  • Odstavec, Odrážka, Věta.

Právní předpisy České republiky se pravidelně strukturují podle úrovní: část – hlava – díl – oddíl – pododdíl – paragraf – odstavec – písmeno (pododstavec) – bod. Paragrafy se tedy zpravidla člení na další části. Číslování paragrafů je v textu předpisu vždy vzestupné, počínaje číslicí 1.

Jak citovat diplomovou práci ve Wordu : Přidání citací do dokumentu

  1. Klikněte na konec věty nebo fráze, kterou chcete citovat, a potom na kartě Odkazy ve skupině Citace & Bibliografie klikněte na Vložit citace.
  2. V seznamu citací v části Vložit citaci vyberte citaci, kterou chcete použít.

Jak se cituje občanský zákoník

občanský zákoník. In: Sbírka zákonů České republiky. 2012, částka 33, s. 1026-1365.

Jak se píše zákon : Zákony, nařízení, vyhlášky a další…

Názvy zákonů píšeme vždy s malým počátečním písmenem. Konkrétní zákony se od jiných liší svým číslem, z toho důvodu nemusíme už psát velké písmeno, které se většinou používá právě k označení konkrétního člověka, města, knihy apod.

Odkaz v textu

Jméno tvůrce a rok vydání citovaného zdroje jsou uvedeny v textu ve formě jméno- datum v kulatých závorkách. Pokud se jméno tvůrce vyskytuje přirozeně v textu, následuje pouze rok v kulatých závorkách. Lokace citace ve zdroji (rozsah stran, ze kterých bylo citováno) se uvádí do kulatých závorek za rok.

Zákony, zákoníky, vyhlášky

Názvy zákonů se tradičně píšou s malým písmenem. Součástí jejich oficiálního názvu je číslo příslušného zákona, které je k vyjádření konkrétnosti dostačující: zákon č. 128/2000 Sb. Za tímto názvem často následuje informace o tom, čeho se zákon týká, i ta se píše s malým písmenem: zákon č.

Jak se vyhlašuje zákon

Podpisy pod zákonem, vyhlášení zákona

Zákon podepisuje předseda Poslanecké sněmovny, prezident republiky a předseda vlády. Pokud prezident republiky zákon nevrátí, podepíše jej. V tomto případě není nutno čekat na uplynutí patnáctidenní lhůty a je možno zákon vyhlásit ve Sbírce zákonů.Citace se řadí abecedně (nejprve názvy s číslem na začátku, poté písmena). V případě více děl jednoho autora řadíme díla podle roku vydání – nejmladší díla jsou uvedena jako první. Na jednotlivé dokumenty odkazujeme číslem poznámky a citace samotné uvádíme v poznámce pod čarou.Umístěte kurzor na konec textu, který chcete citovat. Přejděte na Odkazy > Vložit citaci a zvolte zdroj, který citujete. Pokud chcete přidat podrobnosti, třeba čísla stránek, pokud citujete knihu, vyberte Možnosti citace a pak Upravit citaci.

Zákony, zákoníky, vyhlášky. Názvy zákonů se tradičně píšou s malým písmenem. Součástí jejich oficiálního názvu je číslo příslušného zákona, které je k vyjádření konkrétnosti dostačující: zákon č. 128/2000 Sb.

Co není třeba citovat : Pokud jde o novou terminologiii nebo nový pohled na již používanou terminologii citujte. Nemusíme citovat (pkud jsou poprvé uveřejněny v daném textu): vlastní myšlenky, vlastní analýzy, výpočty, popis výsledků vlastních pokusů či pozorování. Pokud jsme je ale již někde publikovali, musíme sami sebe ocitovat.

Jak vypadá nepřímá citace : 1.2 Nepřímé citace

Nepřímé citace (shrnující text či parafrázování) nejsou uváděny v uvozovkách, ani nejsou zvýrazněny kurzívou. Rovněž se zde neuvádí strany, na nichž je parafrázovaný text v původním zdroji uveden.

Jak se píše zákoník práce

Spojení zákoník práce a občanský zákoník nejsou oficiální názvy dokumentů, těmi jsou příslušné zákony. Pojmenování zákoník práce a občanský zákoník pouze označují předmět daného zákona, a měla by se proto ve větné souvislosti psát s malým písmenem.

Právní úpravu Sbírky zákonů a mezinárodních smluv obsahuje zákon o Sbírce zákonů a mezinárodních smluv. Podle něj se ve Sbírce uveřejňují zejména ústavní zákony, zákony, zákonná opatření Senátu, nařízení vlády a další prováděcí právní předpisy (vyhlášky). Kromě nich také např.Pokud mám zájem vyhledat konkrétní znění nějakého zákona, na Zákonech pro lidi to můžu udělat velmi jednoduše. Stačí když zadám zkratku a příslušný paragraf, např. noz § 96, a okamžitě se otevře stránka s tímto konkrétním požadovaným předpisem.

Co se nemusí citovat : Nemusíme citovat (pkud jsou poprvé uveřejněny v daném textu): vlastní myšlenky, vlastní analýzy, výpočty, popis výsledků vlastních pokusů či pozorování.