Antwort Jak chytit rejska? Weitere Antworten – Jak se rejsek dostane do domu

Jak chytit rejska?
Rejsek není potkan

Rejsci se nehubí jako potkani a jiná havěť. Pokud je chladno venku, tak se stahují do domu,protože mají rádi teplo a musí mít dostatek potravy, jsou hmyzožravci. Je proto nutné, aby se zavíraly dveře do domu, okna do sklepa, kterými může vlézt, nenechávat potraviny rozbalené nebo vysypané.Rejsek je typický hmyzožravec, tudíž se živí převážně hmyzem, ale i slimáky, pavouky, červy a mršinami obratlovců, výjimkou není ani kanibalismus. Za den musí rejsek zkonzumovat potravu o hmotnosti 80–90 % svého těla, aby mohl vůbec přežít. K dosažení tohoto cíle musí rejsek žrát každou druhou až třetí hodinu.Nenasytný dravec rejsek

Jeho hlavní životní náplní je lov: Má tak rychlý metabolismus, že bez jídla vydrží nanejvýš 2-3 hodiny a za den musí spořádat téměř stejné množství potravy, jako sám váží.

Jaký je rozdíl mezi myší a Rejskem : Rejska si spleteme s myší proto, že stejně jako ona má hnědošedý kožíšek a je maličký. Kdybychom si ho však mohli prohlédnout lépe, snadno ho odlišíme. Na rozdíl od myši má rejsek typický prodloužený rypáček, který dává celé hlavě protažený tvar.

Jak škodí rejsek

I když svým vzhledem rejsek obecný (Sorex araneus) připomíná hraboše nebo myš polní, na rozdíl od těchto dvou se nejedná o škůdce.

Čím krmit rejska : Rejsci a bělozubky

Rejsek hledá v terénu larvy různého hmyzu, mnohonožky, slimáky, hlístice nebo žížaly. Bělozubka loví brouky a škvory, larvy hmyzu a malé měkkýše. Je hbitější než rejsek, takže zvládne ulovit i rychlejší kořist.

Doporučené pasti na rejsky:

Proti rejskům velmi dobře fungují ultrazvukové plašiče, které dráždí jejich citlivé uši.

Mladí rejsci často tvoří „přívěs“ za matkou, kdy se každé mládě drží svými ústy ocas svého sourozence před sebou. Mimo dobu rozmnožování žijí rejsci samotářsky. Rejsek obecný se v přírodě dožívá většinou rok, ale v zajetí i 23 měsíců.

Jak zachranit rejska

Rejsek, pokud jste na zahrádce objevili rejska, nemusíte ho vyhánět. Pokud mu na své zahrádce vyhradíte vhodné místo, ubytuje se v něm a na zahrádce vám bude pomáhat se škůdci. Bude pojídat slimáky, hraboše i myši.Rejska se nejlépe zbavíte pomocí pastí na myši. Jako návnadu použijte klasiku v podobě kousku špeku, který rejsky přitahuje. Alternativou je použití živolovné pasti, pokud se vám příčí rejska s ohledem na jeho roztomilost a užitečnost zabíjet.Myši prý nepůjdou tam, odkud ucítí heřmánek, řebříček, mátu, listy ořešáku, vratič a česnek. Dokážou je prý odradit i klasické přípravky proti molům, takže jestli nechcete po bytě a sklepích věšet svazky bylinek, můžete je nahradit vonnými tyčkami či bločky proti molům.

Při prevenci mohou pomoci i některé vonné oleje, jako je olej z máty peprné, eukalyptu nebo levandule, které mohou myši odpuzovat. Aplikujte na bavlněné tampóny a rozmístěte v oblastech, kde máte podezření na potenciální výskyt myší. Myši nemají rády pocit ocelové vlny nebo hliníkové folie na zubech.

Co vadi myším : Podle babských rad údajně myš nevleze tam, kde ucítí vůni bylinek, jako jsou heřmánek, máta, vratič, levandule či řebříček. Nevoní jí ani česnek, nebo dokonce listy ořešáku.

Co smrdí myším : Podle babských rad údajně myš nevleze tam, kde ucítí vůni bylinek, jako jsou heřmánek, máta, vratič, levandule či řebříček. Nevoní jí ani česnek, nebo dokonce listy ořešáku.

Jak smrdí mrtvá myš

Silný zápach – Myši močí často a jejich moč má silný zápach připomínající čpavek.

Pro myši domácí (Mus musculus) je typický zápach močoviny. Přesto je domestikovaná myš oblíbená mezi chovateli. Když ovšem v domě pobývá jako nezvaný host, je nutné se jí zbavit. Je to škůdce, přenášející nebezpečné nemoci.Podle babských rad údajně myš nevleze tam, kde ucítí vůni bylinek, jako jsou heřmánek, máta, vratič, levandule či řebříček. Nevoní jí ani česnek, nebo dokonce listy ořešáku. A pokud doma bojujete i s moly, zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Co pohltí pach : Mezi další účinné pohlcovače pachu patří i ocet, mletá káva, kuchyňská sůl a jedlá soda. K absorbovaní nepříjemného zápachu dobře slouží i aktivní uhlí, které navíc účinně zbavuje úložné prostory plísní.