Antwort Jak chytat na Lipně? Weitere Antworten – Kde chytat ryby na Lipně
Pro milovníky rybolovu nabízíme chytání ryb na Lipně na rybnících Hůrka. Možnost objednání skupinových výprav nebo závodů. Pro "nerybáře" je tu vyhlášená Rybí restaurace v těsné blízkosti Lipenské přehrady v obci Hůrka 3km od Horní Plané.Plavaná, položená a lov ryb na přírodní nástrahy jsou způsoby rybolovu povolené na většině jezer, ale jen na některých řekách. Nejčastěji používané způsoby rybolovu na norském pobřeží jsou přívlač, vertikální přívlač, lov na přírodní nástrahy a pilkrování, které spočívá ve zdvihání a spouštění nástrah.Rovněž maximální limit 50 ks lososovitých ryb na jednu roční pstruhovou povolenku se nyní vztahuje na všechny druhy povolenek – tedy i na celosvazové a celorepublikové povolenky. Od roku 2024 platí, že po přisvojení si druhé vyjmenované ryby (kapr, amur, štika, candát, bolen, sumec) končí denní lov.
Kde se dá chytat bez povolenky : Chytat ryby můžete i bez povolenky v soukromém revíru, kde vám půjčí také veškeré vybavení.
Jaká povolenka platí na Lipně
Pro vystavení povolenky je potřeba předložit platný rybářský lístek, členskou průkazku, občanský průkaz. 3 denní 300,-Kč – 10 denní 500,-Kč 100,-Kč 17 denní 700,-Kč – roční 1.500,-Kč – Lipno je velmi navštěvovanou rybářskou lokalitou Jižních Čech.
Na které řece je Lipno : Vodní nádrž Lipno leží na Šumavě na horním toku Vltavy v nadmořské výšce 726 m. Protože se jedná o největší vodní plochu České republiky, někdy se jí říká jihočeské moře.
V jezerech ležících na území Norska máme možnost ulovit trofejní štiky, okouny a pstruhy. Na řekách se máme možnost zaměřit na lov pstruhů, lipanů, ale také lososů. Pokud nás přece jenom láká nejvíce moře, což je bezpochyby obrovským lákadlem, máme možnost chytat od jižního Bergenu až po nejsevernější Nordkapp.
Obecně platí, že střední Norsko, zejména pak oblast Trøndelag, kam jezdí nejvíce českých rybářů, je dobré navštívit v jarních měsících březen – duben, když probíhá období tření tresky obecné, která se vytírá u pobřeží v obrovském množství.
Kolik můžu chytit línů
Úlovek kapra je omezen na 1 kus denně (je možná kombinace s 1 kusem z druhů výše uvedených ryb). Po ulovení a přisvojení si 2 kusů uvedených ryb nebo 1 kusu kapra a 1 kusu uvedené ryby, končí denní lov, i když tyto nedosahují maximální povolenou hmotnost celkového denního úlovku 7 kg.Kdy končí lov ryb Rybolov musíte ukončit podle denní doby lovu uvedené v rybářském řádu nebo po ponechání maximálního limitu úlovků. Pro mimopstruhové revíry končí lov v měsících duben, květen, červen, červenec, srpen a září o půlnoci (ve 24:00) a v měsících říjen, listopad, prosinec, leden, únor a březen ve 22:00.Za přestupek pytláctví může být podle přestupkového zákona uložena pokuta do 8.000 Kč a zákaz činnosti.
Doklady mějte u sebe
Když jdete na ryby, mějte u sebe: rybářský lístek, povolenku na ryby a soupis revírů, průkaz totožnosti (občanský průkaz, řidičák, pas). Rybářská stráž kontroluje platnost povolenky, zda je na vaše jméno a jestli chytáte na správném revíru.
Kde se dá koupat na Lipně : Tady máte 4 nejlepší z lipenských pláží:
- Černá v Pošumaví – pláž Windy Point s rozlohou 3 000 m2
- Horní Planá – písečná pláž s pozvolným vstupem do vody.
- Frymburk – veškeré zázemí pro prima letní den.
- Lipno nad Vltavou – centrum rozmanité zábavy nejen u vody.
Kolik stojí povolenka 2024 : Ceny povolenek 2024 územní – celosvazové
Druh povolenky CP | vody MP | Kč |
---|---|---|
Roční dospělí | 82111 | 3350,- |
Roční mládež, ZTP | 82121 | 1550,- |
Roční děti | 82131 | 900,- |
Celorepubliková povolenka | 91101 | 4750,- |
Jak široké je Lipno
Vodní nádrž Lipno I tvoří největší vodní plochu v České republice, o velikosti 4 870 ha. Délka vzdutí je 42 km, největší šířka 5 km a délka břehů 150 km. Objem nádrže je 309,502 mil.
Jedná se o největší vodní plochu v České republice. Přehrada Lipno je poměrně mělká, její průměrná hloubka je 6,5 m, maximální hloubka dosahuje 21,5 m. Nádrž má objem 306 mil. m3 vody a shromažďuje vodu z povodí o celkové ploše 950,56 km2.Z bezobratlých na háček nepatří raci, perlorodky ani velevrubi a škeble, ačkoli se jedná o často literaturou doporučovanou nástrahu, především na úhoře! V žádném případě nebudeme lovit ani na obojživelníky v jakémkoli vývojovém stadiu (žáby, pulci, čolkové mloci a podobně)!
Co se nesmí vozit do Norska : Zákaz dovozu nápojů s vyšším než 60 % obsahem alkoholu, narkotik, jedů a léků (léky dovoleny pouze v menším množství pro osobní potřebu, doporučuje se mít potvrzení lékaře, nejlépe v angličtině), dále zbraní, střeliva a zábavné pyrotechniky (bez speciálního povolení), ptáků a exotických zvířat.