Antwort Jak chutna Řeřicha? Weitere Antworten – Jak chutná řeřicha

Jak chutna Řeřicha?
Řeřicha má výtečnou chuť připomínající ředkvičky. Jemně nasekanou čerstvou natí dodáme delikátní chuť pomazánkám, zeleninovým salátům, přidáváme ji do polévek, bylinkových omáček a slouží jako svěží a zdravá ozdoba chlebíčků či chuťovek.Řeřichu používáme v kuchyni podobně jako pažitku – posypeme s ní krajíc chleba s máslem, přidáváme ji do pomazánek a salátů, hodí se i do polévky. Výborně chutná například s lučinou. Můžeme ji "propašovat" i do karbanátků, ve kterých nebude vadit ani zarytým odmítačům zeleniny.Jezte ji výhradně v syrovém stavu. Je ideální na dochucení salátů, pomazánek nebo omáček. Řeřicha setá je na údržbu poměrně nenáročná, a tak si ji doma zvládne pěstovat každý – například na balkoně, nebo v truhlíku za oknem.

Na co je zdravá řeřicha : Server Lidovky.cz vybral pět jednoduchých receptů. Řeřicha posiluje imunitu, pomáhá při trávení a má blahodárné účinky na celý lidský organismus, především na funkce jater a ledvin. Řeřichu také můžeme konzumovat při nachlazení, prospívá právě díky vitaminu C.

Kdy zasít řeřichu

Kdy pěstovat řeřichu Pokud se rozhodnete řeřichu zasadit v interiéru, můžete tak učinit během celého roku. Naopak, pokud se rozhodnete zasadit ji na zahradu, semínka umístíte do země už v jaru. Určitě se vyhněte se sázení během horkých dnů.

Co obsahuje řeřicha : Tato nenápadná bylinka dokáže pročistit játra, žlučník, ledviny, krev i trávicí trakt, je to takřka univerzální lék. Obsahuje hodně vitamínu C, vitamíny B1, B2, B3, B6, K, provitamín A, z minerálních látek hlavně železo, vápník, hořčík, fosfor, síru, draslík a dokonce i trochu jódu.

Můžete konzumovat jen vršek rostliny, ale také samotné klíčky. Když rostlinku odstřihnete, bude dále růst a přinášet další úrodu. Doporučujeme jí konzumovat hned po sklizni, skladováním zbytečně ztrácí živiny.

Vyklíčená řeřicha se nám už po pár dnech zazelená, a jakmile trošku povyroste, je čas na sklizeň. Tu očekávejte zhruba týden po vysetí semínek. Výhonky sklízíme jednoduše nůžkami – odstřihneme a ihned konzumujeme.

Kde sehnat Rerichu

Kde koupit řeřichu Pokud nechcete čekat 6 dní, až vám domácí řeřicha naroste, nezoufejte. Čerstvou ji seženete i v obchodě. Naklíčenou řeřichu prodává například řetězec Tesco, cena za 1 vaničku se pohybuje kolem 20 Kč.Roste v jakékoli půdě a krásně vám naklíčí jak v zemi, tak na vlhké vatě, nebo dokonce na kuchyňském ubrousku nebo kapesníčku, který má dostatek vláhy. Semínka vyběhnou během dvou dnů a první lístky máte do dvou týdnů. Při pravidelném zastřihávání nebo ořezávání – a samozřejmě zalévání vám vždy znovu dorostou.Z rostliny se sklízí mladé děložní lístky, a to asi po deseti dnech odřezáváním horní části natě (nůžky, nůž). Rostliny pak rychle dorůstají, takže se řeřicha může pěstovat po celý rok. Ke kultivaci postačí nasypat semena na vlhkou vatu či jiný substrát a ten udržovat přiměřeně vlhký, ne přemokřený.

Pěstuje se především jako listová zelenia pro svou výraznou chuť a aroma. Lze vysévat celoročně. Jedná se o nenáročnou rostlinu na pěstování. Klíčí velmi rychle po 2-3 dnech.

V čem pěstovat řeřichu : Ideální jsou speciální misky nebo traye pro pěstování microgreens, ty totiž dokáží oddělit nepotřebnou vodu a zeleninu tak, aby řeřicha nebyla celou dobu zcela ponořena do vody, v tu chvíli by mohla začít plesnivět. Při růstu v létě nebo teplejších podmínkách pak naopak řeřicha dokáže velmi rychle vyschnout.

Jak často zalévat řeřichu : Pro lepší udržení vlhkosti výsevní zařízení přikryjte potravinovou fólií nebo mikrotenovým sáčkem. Řeřicha zahradní se musí zalévat každý den. Přeschlá řeřicha by přestala růst a navíc by zhořkla. Při dobré péči je možné řeřichu začít sklízet již cca za týden.

Na čem pěstovat řeřichu

Ideální jsou speciální misky nebo traye pro pěstování microgreens, ty totiž dokáží oddělit nepotřebnou vodu a zeleninu tak, aby řeřicha nebyla celou dobu zcela ponořena do vody, v tu chvíli by mohla začít plesnivět. Při růstu v létě nebo teplejších podmínkách pak naopak řeřicha dokáže velmi rychle vyschnout.