Antwort Jak casto zalévat kopretiny? Weitere Antworten – Jak se starat o kopretiny
Kopretiny nepotřebují pravidelnou zálivku, zavlažujeme jen v době většího sucha. Kořeny před vysycháním i před mrazem chráníme mulčovací kůrou. Druhým až třetím rokem musíme trsy rozdělit a rozsadit, to proto, že by jen omezeně kvetly a mohly by i vyhynout.K následnému přihnojování je vhodné použít hnojivo pro kvetoucí balkonové rostliny, podporující květní násadu.Semena kopretiny se vysévají od dubna do května přímo na stanoviště do sponu 30 x 40 cm. Hloubka výsevu je na substrát. Vysévat můžete také na podzim, dokud zem nezačne vymrzat. Doba klíčení je 3–4 týdny.
Co s kopretinami po odkvětu : Pro bohaté kvetení je vhodné hnojení a podle počasí také zálivka. Seříznutí květních stonků brzy po odkvětu podnítí rostliny k opětovnému kvetení. Vyšší kultivary potřebují oporu, aby nepoléhaly. Choroby a škůdci zpravidla nebývají větším problémem.
Jak pěstovat kopretiny v truhlíku
Nejlépe se kopretinám bude dařit na slunečném stanovišti s propustnou a výživnou půdou, bohatou na živiny. Stačí zahradní zemina, do které zapracujete kompost. Kopretiny nejsou náročné na zálivku, stačí je zalévat v době většího sucha.
Co s kopretinami na zimu : Kopretiny se pěstují v živné mírně vlhké hlinité půdě zásobené vápnem na plném slunci nebo v polostínu. Protože jsou náchylné na vymrzání, doporučuje se na zimu přikrýt záhon chvojím a zhruba každým třetím rokem rostliny dělit a znovu rozsazovat, aby se otužily.
Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.
Kopretina patří mezi typický luční druh byliny kvetoucí od června do října. Najdeme ji na lukách, svazích, pastvinách, okrajích cest, ve světlých lesích, od nížin až do 2000 metrů nad mořem. Roste v téměř celé Evropě, nevyskytuje se jen v nejsevernějších částech Skandinávského poloostrova a v Asii na východ od Uralu.
Kdy začínají kvést kopretiny
Kvete v květnu až říjnu. Květní úbory jsou 4–6 cm široké. Vyrůstají na konci lodyhy obvykle jednotlivě nebo v řídkém chocholíku.Po odkvětu můžeme výhony seříznout a rostliny ke konci léta většinou znovu vykvetou. Pevné tmavozelené výhony s kopinatými listy dorůstají do výšky 50-100 cm a ukončuje je jeden květní úbor se žlutým středem, plnokvěté odrůdy mají střed méně nápadný.Jak množit kopretinu velkokvětou
Mladé kopretiny vykvetou až vdalším roce. Kopretina velkokvětá se množí i dělením trsů, obvykle brzy na jaře nebo od druhé poloviny srpna do září, aby nově vysazené rostliny stihly do zimy dobře zakořenit.
Kolik zajistit sazenic
Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.
Kolik petúnií do truhlíku : Co se půdy týče, tak je vhodné zvolit stejně jako u muškátů půdu dobře propustnou a bohatou na živiny. Rozhodnete-li se zeminu koupit, což je nejjednodušší a nejrychlejší, pak tou správnou volbou bude zemina pro muškáty nebo balkonové květiny. Do truhlíků o délce 50 až 60 cm zasaďte 3 rostlinky.
Jak se rozmnožuje Kopretina : Rozmnožování: Kopretinu lze rozmnožovat semeny nebo dělením trsů na jaře nebo na podzim. Semena lze vysévat přímo do půdy na jaře. Zimní ochrana: V oblastech s chladným klimatem může být vhodné poskytnout kopretině zimní ochranu mulčováním kořenové zóny.
Jak často hnojit hnojem
První přihnojení proveďte během rašení stromů, druhé po odkvětu, třetí až po červnovém opadnutí části nasazených plodů. Hnojili jste už na podzim Pak je první jarní hnojení zbytečné. Pokud nechcete hnojit tak často, stačí jednou, ale pořádně na jaře nebo na podzim.
Jak často se provádí hnojení trávníku
Travní plochy hnojíme tři až čtyřikrát do roka. V dubnu, červnu, září a pokud je třeba, pak ještě koncem října. Důležité je i množství hnojiva v jednotlivých obdobích. V dubnu je to 25% roční potřeby, v červnu také 25%, v září ovšem 35% a v říjnu 15%.Rozmnožování: Kopretinu lze rozmnožovat semeny nebo dělením trsů na jaře nebo na podzim. Semena lze vysévat přímo do půdy na jaře. Zimní ochrana: V oblastech s chladným klimatem může být vhodné poskytnout kopretině zimní ochranu mulčováním kořenové zóny.
Co s Třapatkou po odkvětu : Třapatka preferuje slunná stanoviště, v polostínu pokvete méně. Má ráda propustné, písčité půdy. Po odkvětu ji seřízneme, aby znovu vykvetla. Není to dlouhověká trvalka, proto ji musíme po několika letech znovu vysadit.