Antwort Jak casto Presazovat dracénu? Weitere Antworten – Jak Presadit Dracinec

Jak casto Presazovat dracénu?
Přesazujte do o 1 nebo o 2 cm větší nádoby se směsí drnovky a listovky v poměru 2:1, s jedním dílem písku a zeleného hnojení. Použít se dá i humózní rašelinný substrát zakoupený v zahradnictví nebo zahradním centru. Nezapoměňte na drenáž.Draceně stačí běžný rašelinový substrát bohatý na humus a přesazujeme ji vždy na jaře, tedy na začátku vegetačního období, ale ne častěji jak jednou za dva roky. Ovšem stačí jí i jen pouhá výměna vrchní vrstvy půdy, ve které zakořeňuje. Ve vegetačním období vyžaduje pořádnou zálivku a stále mírně vlhkou zeminu.Nejčastějším projevem nespokojenosti draceny je žloutnutí listů, nebo dokonce jejich opadávání. To může být způsobeno různými nedostatky: Přílišné zalévání nebo nedostatečná drenáž, která zabraňuje odtoku přebytečné vody. V takovém případě stačí ubrat zálivku, nechat půdu vyschnout a odstranit poničené listy.

Jak oživit dracénu : Především v letních měsících je vhodné jí často stírat listy vlhkým hadříkem nebo ji osprchovat ve vlažné vodě popřípadě si dát vodu do rozprašovače, ale snáší i sušší vzduch. Rostlině celoročně vyhovuje běžná pokojová teplota. Mladé rostliny se přesazují každoročně na jaře, starším stačí vyměnit jen horní vrstvu.

Jak Zaštipovat dracénu

První zaštipování se doporučuje provádět v druhém týdnu vegetativní fáze, druhé těsně před přepnutím na květ či po něm. Zaštipovat rostliny můžete do nekonečna. Mezi jednotlivými zásahy ale nechte rostlinu chvíli odpočinout. Po prvním zaštípnutí počkejte, až nové výhonky udělají alespoň 2 patra.

Kdy Zalevat dracénu : Dračinec není náročný na zalévání. Pokojovou rostlinu zalévejte pouze tehdy, když je půda suchá. V létě k tomu dojde dříve než v zimě. V zimě se draceny obejdou bez vody i několik týdnů.

Dračinec hnojení

Dracénu je doporučeno hnojit s opatrností, aby nedošlo k poškození rostliny. Během vegetačního období, tedy jara a léta, by se měla hnojit každých 14 dní . Mimo vegetační období 1x za měsíc.

První zaštipování se doporučuje provádět v druhém týdnu vegetativní fáze, druhé těsně před přepnutím na květ či po něm. Zaštipovat rostliny můžete do nekonečna. Mezi jednotlivými zásahy ale nechte rostlinu chvíli odpočinout. Po prvním zaštípnutí počkejte, až nové výhonky udělají alespoň 2 patra.

Jak často zalévat dracénu

Dračinec není náročný na zalévání. Pokojovou rostlinu zalévejte pouze tehdy, když je půda suchá. V létě k tomu dojde dříve než v zimě. V zimě se draceny obejdou bez vody i několik týdnů.Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.Dračinec není náročný na zalévání. Pokojovou rostlinu zalévejte pouze tehdy, když je půda suchá. V létě k tomu dojde dříve než v zimě. V zimě se draceny obejdou bez vody i několik týdnů.

1 Výhony v libovolné výšce vodorovně odstřihněte zahradnickými nůžkami nebo odřízněte pilkou. Po stranách pod místem řezu se později vytvoří nové svěží listy. Buďte trpěliví, protože to může trvat i několik měsíců. Také na uříznutých výhonech se po čase vytvoří nové listy.

Jak velký květináč na dracénu : Volba zeminy a přesazování

Dracenu přesazujte vždy na počátku jara jednou za dva roky. Při přesazování zvolte tak o centimetr až dva větší květináč, nízký a široký. Jako zeminu zvolte směs dvou dílů drnovky a jednoho dílu listovky.

Co potrebuje Dracena : Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.

Co dát na dno květináče

Z čeho drenážní vrstvu vytvořit Drenáž je v podstatě jakýkoli nasákavý materiál. Do květináčů se nejlépe hodí speciální materiál, kterým je KERAMZIT, SERAMIS nebo PERLIT. Nahradit je mohou ale také střepy hliněných nádob, jemný štěrk nebo kamínky.

Mrazuvzdorné rostliny ve velkých květináčích

  • Ruj vlasatá
  • Bylinky.
  • Javor dlanitolistý
  • Hortenzie.
  • Rododendrony.
  • Zimostráz.
  • Šeřík.
  • Zakrslá borovice.

Množství vody by mělo odpovídat 5 až 10 % objemu květináče. Užitečný tip je přirovnat množství vody na zalití k 5 až 10 % objemu květináče. Tak obvykle docílíte správného množství vody pro rostlinu.

Kolik muškátů do květináče : Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.