Antwort Jaké bylinky na zahradě? Weitere Antworten – Jaké bylinky pěstovat na zahradě

Jaké bylinky na zahradě?
11 nejlepších bylinek pro pěstování doma i na zahradě

  1. Bazalka. Bazalka patří již mnoho let k nejoblíbenějším bylinkám.
  2. Oregano. Oregano můžete použít při dochucování omáček i pečiva.
  3. Pažitka.
  4. Koriandr.
  5. Petržel.
  6. Máta.
  7. Rozmarýn.
  8. Majoránka.

Nebojte se kombinace bylinek v truhlíku

K sobě se hodí: bazalka a majoránka. petržel, pažitka, kopr, libeček. saturejka, oregano, rozmarýn, tymián, estragon.Mezi bylinky, které preferují sucho a plno slunce, patří tymián, šalvěj, rozmarýn, oregano, estragon a bazalka. Tyto bylinky můžete pěstovat vedle sebe bez obav. Mají podobné nároky na pěstování a skvěle se doplňují jak ve vůni, tak v použití v kuchyni.

Kdy zasadit bylinky do zahrady : Jak bylinky sázet

Mladé rostlinky lze vysazovat ven nejdříve na konci dubna nebo začátkem května. Hlavně středomořské bylinky většinou nejsou mrazuvzdorné a mohly by v chladné noci omrznout. Bylinkám můžete do půdy přidat speciální substrát pro bylinky nebo humus.

Které byliny se nesmí kombinovat

Jak už jsem psala, základem by neměly být velmi výrazné a aromatické byliny, jako třeba ibišek, šalvěj, levandule, mateřídouška, tymián … o pelyňku nemluvě. Ty vše ve větším množství přebijí, proto by měly být ve směsi zastoupeny jen doplňkově.

Co se vyplatí pěstovat na zahradě : Obecně se vyplatí pěstovat

Zeleninu, která je drahá (například česnek nebo chřest). Zeleninu, kterou seženete obtížněji (například topinambury). Zeleninu, kterou nepořídíte za dobrou cenu v dobré kvalitě (například rajčata). Zeleninu, o které chcete mít jistotu, že vyrůstala bez chemie a v přirozených podmínkách.

S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.

Jak sázet jarní rostliny

Spodní část truhlíku vysypejte drenáží z písku, štěrku, keramzitu a nahoru nasypejte substrát. Než květiny začnou rašit, můžete překrýt truhlík vrstvou mechu nebo mulče, aby byla vlhkost v truhlíku zadržena. Jarní rostliny vám budou kvést jen po několik týdnů a nebudou se příliš rozrůstat.

Které bylinky se nesnášejí

Pozor, některé bylinky byste spolu neměli dávat do těsné blízkosti, protože se nesnášejí. Jsou to například libeček a pelyněk, celer a šalvěj, nebo kmín a koriandr. Zároveň byste v jedné nádobě neměli pěstovat bylinky s rozličnými nároky na půdu – kyselomilné a vápnomilné.Na záhon stále můžeme vysévat cibuli, mangold, hrách, mrkev, ředkvičky a ředkve, petržel, vodnice i řepu. Brokolici, pór, kadeřávek, zelí i některé saláty už také lze vysévat přímo do půdy, stejně tak kapustu a kedlubnu. Z tykví lze sít všechny, ať se jedná o cukety, dýně, či patizony.Typické kuchyňské bylinky jako petrželka, pažitka, kopr, kerblík, koriandr, libeček a celerová nať upřednostňují rovnoměrně vlhkou půdu a umístění na slunci až v polostínu. Lze je báječně navzájem kombinovat.

Mezi středomořské bylinky patří také šalvěj, saturejka a levandule. Oregano a oblíbená bazalka mají také rády slunce, ale dávají přednost kypré a na živiny bohaté půdě, kterou byste měli ideálně obohatit trochou kompostu. Pažitka, petržel, kopr a kerblík naopak preferují světlé místo v polostínu.

Co by nemělo chybět na zahradě : 5 věcí, které nesmí na vaší zahradě chybět

  • Trávník. Kdo by nemiloval vůni čerstvě posekané trávy a ranní procházku rosou bosýma nohama
  • Okrasné rostliny. Jak rozzáříte vzhled vaší zahrady
  • Vodní element. Ne nadarmo se říká, že kde je voda, tam je život.
  • Dřevo.
  • Kámen.
  • Pohodové posezení

Co nejlépe pěstovat ve skleníku : Nejvhodnější plodiny do skleníku jsou rajče, salát, mrkev, kopr, ředkvička, fazol tyčkový a okurka. Tyto druhy lze snadno pěstovat a rychlit i v nevytápěném skleníku. Rychlení znamená, že zkracujeme dobu od výsevu do sklizně. Ze sortimentu permasemínek doporučujeme do skleníku zejména tyčková rajčata.

Kolik muškátů do truhlíku 60 cm

Při vysazováni muškátů do truhlíků doporučujeme na 60 cm truhlík dávat maximálně tři rostliny, pro 40 cm truhlík pak dvě rostliny, větší hustota rostlin je jejich celkovému růstu spíše na škodu. Muškáty by se pak měly udržovat při teplotě do 20 °C, než je možné dát je koncem dubna ven.

Kolik zajistit sazenic

Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.Do truhlíků zasadíme první jarní květy – sněženky, krokusy a další ozdobné cibuloviny. Na konci měsíce můžeme začít s balkonovou klasikou a vysadit muškáty, petúnie, ale i trvalky.

Jak dlouho vydrží macešky v truhlíku : Z hlediska výživy bychom měli vědět, že maceška je poměrně velký konzument živin. Ale pokud si je koupíme na jaře, jsou většinou ve vyhnojené půdě, takže bez velkých problémů vydrží až do června. Maximálně můžeme při únorovém sázení přidat do zeminy pomalu působící hnojiva.