Antwort Jak často zalévat pokojové kytky? Weitere Antworten – Jak často zalévat pokojové rostliny

Jak často zalévat pokojové kytky?
V zimě zavlažujte zhruba jednou za dva týdny, na jaře trošku přidejte a rostlinám zálivku dopřejte zhruba jednou týdně. V létě zalévejte podle teplot a suchosti substrátu, na podzim znovu zpomalte na týdenní zálivku.Od 1x denně pro zeleninovou zahrádku, přes 1x týdně pro trávník až po 2 konvice na metr čtverečný záhonku. Bohužel ani jedno není správně, protože tato pravidla jsou příliš obecná a nezohledňují důležité rozdíly jako jsou: Rozdílné požadavky rostlin na vodu vzhledem k odrůdám, jejich původu atd.Péče o pokojové rostliny se v průběhu roku liší. Od jara do podzimu přihnojujte jedenkrát za dva týdny, v zimě není přihnojování tak časté, obvykle stačí jednou za měsíc. Nejnáročnější na správné dávkování jsou tekutá hnojiva. Určitě dodržujte povolenou koncentraci a řeďte hnojivo vodou přesně podle doporučení výrobců.

Jak spravne zalévat kytky : Ideální je zalévat rostliny konvičkou s úzkou dlouhou hubicí, protože se tak lépe zalije celý povrch zeminy. Druhým, podstatně méně využívaným, způsobem je zalévání zdola. Nejedná se pouze o zalití do podmisky, protože vody k zalití potřebujeme podstatně více, než jen objem nádobky pod květináčem.

Proč zalévat odstátou vodou

Odstátá voda

K zalévání používejte odstátou vodu. Tzn. vodu na zalévání si připravte minimálně den předem odstát, vyprchá tím z vody chlór, který pokojovky příliš nemilují. Ideální je pro rostlinky pokojová teplota zálivky.

Jak dlouho vydrží pokojové rostliny : Jeden až dva týdny

Samozřejmě je důležité pravidelně vyměňovat vodu a zkracovat stonky. Jak sami tušíte, nejčastěji řezané květiny vydrží do dvou týdnů.

Pokud má zálivka rostlinám doopravdy prospět, měla by mít voda teplotu blízkou okolí. Obecně je nejvhodnější zalévat těsně před východem slunce nebo naopak později večer. Zkrátka v době, kdy je teplota vzduchu nejnižší.

Zalévejte jen jednou za týden a roste

Zálivku rostlinám omezte i když žloutnou a shazují listy, radí zahradnice už v předcházejím článku. Přes zimu stačí zálivka jednou za týden.

Proč by neměly být květiny v ložnici

Rostliny nemají světlo, nemůže probíhat fotosyntéza, takže vdechují kyslík a vydechují oxid uhličitý. Berou nám čistý vzduch, který sami potřebujeme během spaní. Proto je všeobecně rozšířený názor: nemít v ložnici žádné rostliny.Nejvhodnější doba, kdy rostlinám dopřát živiny navíc, je se začátkem období vegetace (rostliny se probouzí ze zimního spánku) – tedy na jaře. Rostliny jsou po zimě často vyčerpané a hnojivem jim můžeme dodat energii opět růst a dělat nám tak opět radost.Nejvíce viditelným indikátorem přelitím je samozřejmě vzhled, který neodpovídá představám o zdravé a prospívající květině. Mnohé prozradí nažloutlé listy. Stejně se však projevují i listy rostlin, které by naopak zalít zoufale potřebovaly.

Tip pro vás: Vodu z vodovodu můžete před použitím na rostliny v květináčích také nechat zhruba 24 hodin odstát. To umožní rozptýlení chemických látek, jako je chlor a fluorid a voda bude bezpečnější a šetrnější pro použití k zalévání.

Jak zalévat kytky o dovolené : Jednoduše propíchněte víčko, láhev naplňte vodou a zapíchněte ji do květináče. Díky podtlaku se voda pomalu po kapkách dostává do půdy. Vhodné jsou zejména skleněné láhve s dlouhým úzkým hrdlem. Lze je snadno zatlačit do půdy a jsou velmi odolné.

Kdy přesazovat pokojové kytky : Přesazení by se mělo provádět každé 2 až 3 roky. Ideálním obdobím je jaro, kdy rostliny naberou novou energii. Rostliny v květináčích přesazujte ideálně od března do července a kbelíkové rostliny v květnu. Všechny rostliny byste nicméně měli mít přesazené nejpozději do července, nebo s tím počkat až na další rok.

Jak často se zalévá cibule

Zálivka: Cibule potřebuje v první polovině svého vývoje (tj. při růstu prvních listů) intenzivnější zálivku. Při viditelně suché půdě ji zalejte, a to nejlépe ráno. Rostliny však nesmí stát v podmáčené půdě, aby nezačaly uhnívat.

Když se vám nechce ráno, zalévejte tedy až později večer, nejlépe nejdříve po dvacáté hodině. V té době už slunce nemá takovou sílu (pokud již na sklonku léta úplně nezapadlo, nezapadlo) a rostliny i půda již dostatečně vyhladly. Ledová voda totiž sluncem rozpáleným rostlinám nesvědčí.Hnojit začínáme se začátkem vegetace, když se rostliny probouzí ze zimního spánku, po kterém jsou většinou (paradoxně) vyčerpané a potřebují vzpruhu. Případně rostliny rovnou přesaďte a nějakou dobu poté začněte i s hnojením. Přesněji, po uplynutí doby, kdy se vyčerpá hnojivo obsažené v použitém substrátu.

Jak se starat o pokojové rostliny v zimě : Najděte rostlinám vhodné zimoviště

Zdroj světla umístěte zhruba 40 až 70 cm daleko od rostliny a sviťte kolem 12 hodin denně. Světla vhodná pro pokojové rostliny najdete zde. Pokud budete rostliny přemísťovat blíže k oknu, myslete také na průvan. Rostliny snadno „prochladnou“ a už se nevzpamatují.