Antwort Jak často zalévat Dracenu? Weitere Antworten – Proč Draceně žloutnou listy

Jak často zalévat Dracenu?
Nejčastější problémy při pěstování dracen

Nejčastějším projevem nespokojenosti dracen se zacházením je žloutnutí listů, případně jejich opadávání, což může mít různé důvody: Nadměrná zálivka a nedostatečná drenáž bránící odtoku přebytečné vody. Stačí ubrat zálivku, nechat půdu vyschnout a odstranit poničené listy.Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.Zalévejte ji mírně ale pravidelně, substrát by měl být stále vlhký, nicméně pozor na přelití, při němž dochází k uhnívání kořenů. Abyste tomu předešli a zároveň rostlině zajistili vyšší vzdušnou vlhkost nasypejte pod květináč keramzit a podlijte ho vodou. V zimě zálivku omezte. Dracéna uvítá i pravidelné rosení.

Jak casto hnojit Dracenu : Dračinec hnojení

Dracénu je doporučeno hnojit s opatrností, aby nedošlo k poškození rostliny. Během vegetačního období, tedy jara a léta, by se měla hnojit každých 14 dní . Mimo vegetační období 1x za měsíc.

Co delat se zlutymi listy

Rostlina je bledá a listy žloutnou Dopřejte jí světlo a slunce! Jestliže si všímáte, že rostlina postupně bledne a lístky žloutnou, je možné, že nemá dostatek světla. Nejdříve si dle druhu rostliny ověřte, jaké podmínky jsou pro ni ideální (polostín, slunné místo apod.), a poté ji zkuste najít nový, vhodnější prostor.

Jak oživit Dracenu : Především v letních měsících je vhodné jí často stírat listy vlhkým hadříkem nebo ji osprchovat ve vlažné vodě popřípadě si dát vodu do rozprašovače, ale snáší i sušší vzduch. Rostlině celoročně vyhovuje běžná pokojová teplota. Mladé rostliny se přesazují každoročně na jaře, starším stačí vyměnit jen horní vrstvu.

Dracena má ráda rozptýlené světlo či polostín. Pozor na průvan, který dokáže velmi rychle zničit celou rostlinu. Začíná to hnědnutím špiček listů, následuje jejich opadání a končí to úhynem celé rostliny. Zalévejte tak, aby byl substrát stále mírně vlhký, ale v misce pod květináčem nikdy nesmí stát voda.

Nejčastějším projevem nespokojenosti draceny je žloutnutí listů, nebo dokonce jejich opadávání. To může být způsobeno různými nedostatky: Přílišné zalévání nebo nedostatečná drenáž, která zabraňuje odtoku přebytečné vody. V takovém případě stačí ubrat zálivku, nechat půdu vyschnout a odstranit poničené listy.

Kdy zalévat Dracenu

Ve vegetačním období vyžaduje vydatnou zálivku a neustále mírně vlhkou půdu. V zimě, v období vegetačního klidu ji zalévejte jen mírně. Každé dva dny oroste listy a jednou za čas celou rostlinu osprchujte proudem vody.Nejčastějším projevem nespokojenosti draceny je žloutnutí listů, nebo dokonce jejich opadávání. To může být způsobeno různými nedostatky: Přílišné zalévání nebo nedostatečná drenáž, která zabraňuje odtoku přebytečné vody. V takovém případě stačí ubrat zálivku, nechat půdu vyschnout a odstranit poničené listy.Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!

V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, zda ji zaléváte dostatečně často.

Dracena na zastřihávání reaguje dobře. Pokud je potřeba rostlinu zkrátit, ustřihněte horní část stonku a koruna se začne tvořit níž. Odstraňovat můžete také suché a poškozené listy. Pokud vaše dracena pomalu přerůstá vybraný květník, můžete ji bez obav přesadit.

Kdy Zalevat Dracenu : Dračinec není náročný na zalévání. Pokojovou rostlinu zalévejte pouze tehdy, když je půda suchá. V létě k tomu dojde dříve než v zimě. V zimě se draceny obejdou bez vody i několik týdnů.

Jak oživit dracénu : Především v letních měsících je vhodné jí často stírat listy vlhkým hadříkem nebo ji osprchovat ve vlažné vodě popřípadě si dát vodu do rozprašovače, ale snáší i sušší vzduch. Rostlině celoročně vyhovuje běžná pokojová teplota. Mladé rostliny se přesazují každoročně na jaře, starším stačí vyměnit jen horní vrstvu.

Jak Zaštipovat dracénu

Dracena na zastřihávání reaguje dobře. Pokud je potřeba rostlinu zkrátit, ustřihněte horní část stonku a koruna se začne tvořit níž. Odstraňovat můžete také suché a poškozené listy. Pokud vaše dracena pomalu přerůstá vybraný květník, můžete ji bez obav přesadit.

Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.Pokud už vám dracéna takzvaně přerůstá přes hlavu, snižte její délku jednoduchým řezem. Vezměte si opravdu velmi ostrý nůž, vydezinfikujte ho alkoholem a proveďte řez 5 až 30 centimetrů pod listy. Následně ránu zasypete skořicí nebo černým uhlím. Obě suroviny ochrání řez před škůdci.

Jak velký květináč na dracénu : Volba zeminy a přesazování

Dracenu přesazujte vždy na počátku jara jednou za dva roky. Při přesazování zvolte tak o centimetr až dva větší květináč, nízký a široký. Jako zeminu zvolte směs dvou dílů drnovky a jednoho dílu listovky.