Antwort Co znamená slovo Vošouchy? Weitere Antworten – Co je to Vošouch

Co znamená slovo Vošouchy?
“) Vošouch – Plzeň a široké okolí: buď normální bramborák, anebo se zapečenými kousky uzeného masa.Bramborák je slovo z kuchyňského prostředí; jak již jeho název napovídá, jedná se o pokrm připravovaný z brambor. Konkrétně jde o smažené placky, do kterých se přidává cibule a česnek. Slovník spisovné češtiny jej popisuje takto: bramborák, smažená nebo pečená placka ze strouhaných syrových brambor.Náš tip: Bramborák můžete podávat s kysaným zelím, osmahnutou anglickou slaninkou nakrájenou na kostičky nebo jen zasypané strouhaným sýrem.

Co je to cmunda po kaplicku : Jednou z nich je právě cmunda po kaplicku. V tomto případě se tedy jedná o bramborák s uzeným masem a kysaným zelím. Dnes už se nepřipravuje pouze v hostincích, kde ho často vytlačují modernější jídla (protože často nebývá vařen poctivě), ale přichystejte si ho doma.

Co je Křapáč

Nicméně pokrm ze strouhaných brambor je tradiční jídlo nejen u nás, ale i v Německu, Maďarsku, Lucembursku, Bělorusku a dalších zemích. Stejně jako jeho základní surovina má spoustu názvů. Například: bandorák, cmunda, placek, pampuch, vošouch, škramplata, křapáč…

Co je to Kucmoch : Kucmoch je staročeské jídlo z brambor, jinde zvané škubánky. Měly ho odedávna rády především děti nasladko.

K mačkaným bramborám bude ladit:

  • mladý vařený hrášek.
  • hráškové pyré
  • vařené nebo zadělávané zelené fazolky.
  • vařený chřest.
  • chřestové ragú
  • dušená mrkev.
  • celerové pyré
  • pastinákové pyré


Směs drceného česneku, drceného černého pepře, cibule, majoránky a soli. Je určena pro přípravu oblíbených bramboráků (placek ze syrových brambor). Má širší použití – například do hrachové, bramborové a česnekové polévky.

Jak se dělá bramborák

Strouhané brambory ochutíme solí a pepřem. Přidáme vejce, majoránku, podle potřeby mouku a mléko, aby těsto nebylo tuhé. Do tuku rozpáleného na pánvi klademe lžíci připravené bramborové směsi, kterou rozetřeme na placky a osmažíme po obou stranách dozlatova. Zlatavé bramboráky podáváme teplé nebo studené.Důležité je si ohlídat množství mouky, kterou do bramboráků přidáte. Pokud jí přidáte málo, budou se vám bramboráky rozpadat. Pokud jí nasypete do těsta příliš, budete mít zase bramboráky až moc tuhé a moučné.Škubánky jsou noky z bramborového těsta, které se v dřívějších dobách těšily velké oblibě především na venkově, a to zejména pro snadnou dostupnost surovin. Jedly se jako hlavní chod a tradičně se polévaly máslem a sypaly mákem a cukrem – tak jak to známe dodnes.

Nastrouhané brambory dáme do mísy, přidáme vejce, špetku soli a postupně zapracujeme mouku. Vyhněteme hladké těsto, ze kterého tvoříme tenké šišky (šlejšky).

Co si dát k bramboráků : Náš tip: Bramborák můžete podávat s kysaným zelím, osmahnutou anglickou slaninkou nakrájenou na kostičky nebo jen zasypané strouhaným sýrem.

Co rychlého k obědu z brambor : K obědu si dopřejte bramborový guláš, švestkové knedlíky z bramborového těsta či zapečené brambory s květákem. Na večeři z brambor se v rodinném jídelníčku osvědčí bramborová polévka, pečené brambory nebo třeba zapečené česnekové brambory. Dokonce na sladko mohou sehrát brambory báječný part.

Co dát do bramboráků aby byly křupavé

Sádlo je skutečně na smažení bramboráků mnohem vhodnější než olej. A když na oleji trváte, zkuste do něj aspoň přidat lžíci sádla. Brambory se sádlem tvoří skvělou chuťovou kombinaci, které s olejem nedosáhnete.

Do bramboráků můžete použít hladkou, polohrubou nebo dokonce hrubou mouku. Mouky se ale nikdy nedává mnoho – tím podstatným jsou nastrouhané brambory a když na to přijde, zvládnete připravit bramborové placky i zcela bez mouky. Mnoho hospodyněk nedá dopustit na osvědčenou hladkou mouku, tato mouka těsto lépe spojí.Jestliže je těsto příliš řídké přidáme mouku, pokud je naopak husté přidáme trochu mléka.

Jaká mouka patří do škubánky : Škubánky

  1. 1 kg brambor.
  2. 350 g hrubé mouky.
  3. 150 g moučkového cukru.
  4. 100 g sádla.
  5. 150 g mletého máku.
  6. 200 g másla.
  7. 250 g měkkého tvarohu.
  8. sůl.