Antwort Co znamená early check-in? Weitere Antworten – Co je early check-in

Co znamená early check-in?
Pozn.: Běžně se v hotelu v den příjezdu můžete ubytovat nejdříve ve 14:00 a v den odjezdu se musíte odhlásit nejpozději ve 12:00 (každý hotel to může mít trochu jiné, ale tyto časy jsou nejčastější). Z tohoto důvodu můžete při rezervaci požádat o early check-in (brzké ubytování) nebo late check-out (pozdní odhlášení).Všeobecně lze říci, že ve většině hotelů ve významných letoviscích funguje recepce 24 hodin denně. Přihlášení (check-in) je ale často možné až od 14:00 místního času. Obvykle je čas pro odhlášení z hotelu (check-out) 10:00 nebo 12:00. Poté, co hosté opustí pokoje, jsou pokoje připravovány pro další hosty.CHECK IN je čas, kdy je nejdříve možné se ubytovat. Dejme tomu, že v 15 hodin. CHECK OUT je čas, do kterého je třeba ubytování opustit, obvykle do 10 hodin.

Jak dlouho trvá check out : Proces odhlášení z hotelu (check-out) musí vždy proběhnout do hodiny, kterou určí hotel – tedy do času pro odhlášení (check out time). Nezapomeňte! Ubytování ve většině případů končí ve 12:00 a do té doby je nutné opustit hotelový pokoj. Každý hotel ale může individuálně určit dobu trvání ubytování.

Co je on line check in

Letecké společnosti dnes již běžně nabízí možnost elektronického odbavení, tzv. online check-in. Před odletem se můžete pohodlně odbavit prostřednictvím webových stránek či mobilní aplikace dopravce. Kromě úspory času na letišti si můžete vybrat také konkrétní sedadla v letadle.

Co je Overbooking : Overbooking je praxe leteckých společností, která je založena na prodeji většího počtu letenek, než kolik je dostupných míst v letadle. Dopravci se při nastavení limitů pro overbooking řídí důkladnými analýzami zatížení letů a informacemi o tom, jaké procento cestujících se průměrně nedostaví k odbavení.

Standardní Check-in (Odbavovací přepážka)

Odbavovací přepážka zpravidla otevírá 2 hodiny před plánovaným odletem a zavírá 40 minut před plánovaným odletem. Tento čas se však může lišit u jednotlivých leteckých společností i destinací.

Check-in neboli odbavení je potvrzení aerolince, že opravdu poletíte na palubě daného letu. Dopravce během check-inu získá přesné informace o vašem jméně, datu narození a číslu pasu a na jejich základně vám vystaví platnou palubní vstupenku.

Jak dlouho před odletem je check-in

Standardní Check-in (Odbavovací přepážka)

Odbavovací přepážka zpravidla otevírá 2 hodiny před plánovaným odletem a zavírá 40 minut před plánovaným odletem. Tento čas se však může lišit u jednotlivých leteckých společností i destinací.Většina velkých leteckých společností nabízí online check-in 24 hodin před odletem. Co to znamená Přihlásíte se do portálu aerolinky, se kterou letíte anebo agentury, přes kterou jste letenky kupovali, zvolíte možnost check-in a zadáte požadované informace, jako jsou jméno a příjmení, datum narození a číslo pasu.Standardní Check-in (Odbavovací přepážka)

Odbavovací přepážka zpravidla otevírá 2 hodiny před plánovaným odletem a zavírá 40 minut před plánovaným odletem. Tento čas se však může lišit u jednotlivých leteckých společností i destinací.

Většina velkých leteckých společností nabízí online check-in 24 hodin před odletem. Co to znamená Přihlásíte se do portálu aerolinky, se kterou letíte anebo agentury, přes kterou jste letenky kupovali, zvolíte možnost check-in a zadáte požadované informace, jako jsou jméno a příjmení, datum narození a číslo pasu.

Jak dlouho před odletem udělat online check-in : Využijte online odbavení

Jak dlouho být na letišti před odletem, když jste se odbavili online a nedáváte zavazadla do podpalubí Postačí rezerva cca 1,5 h. Online odbavení se provádí přes aplikaci nebo webové stránky letecké společnosti. K dispozici bývá zpravidla 48 až 24 hodin před plánovaným časem odletu.

Jak postupovat na letišti když mám online check-in : Pokud cestujete s odbaveným zavazadlem, je nutné jej u přepážky, která odbavuje váš let, odevzdat. Vytištěný dvojrozměrný čárový kód na palubní vstupence (nebo ve vašem mobilu či tabletu) jednoduše přiložte k validátoru palubních vstupenek.

Jak se vyhnout Overbookingu

Existuje několik způsobů, jak můžete duplicitním rezervacím předejít:

  1. Než své ubytování otevřete a zpřístupníte rezervacím, ujistěte se, že je vaše dostupnost nastavena správně a je aktuální.
  2. Ať už obdržíte rezervaci na jakékoli ze svých platforem, aktualizujte svou dostupnost všude.


Pokud u sebe máte chytrý telefon, tablet či notebook můžete navštívit webové stránky www.flightradar24.com, kde podle čísla letu si můžete Váš let vyhledat a zjistit informace o zpoždění.Po příchodu k Self-Service Check-in kiosku můžete naskenovat vaši elektronickou letenku, cestovní doklad nebo zadat ručně číslo rezervace nebo věrnostního programu dané aerolinky. Po úspěšné identifikaci vašeho letu postupujte dle instrukcí na obrazovce, můžete si např. zvolit vaše sedadlo.

Co potřebuji na check-in : Vždycky byste měli cestovat s průkazem totožnosti s fotografií. V některých případech budete potřebovat cestovní pas, v jiných případech může stačit občanský nebo řidičský průkaz. Při online odbavení chtějí letecké společnosti znát číslo vašeho dokladu totožnosti a datum platnosti.