Antwort Co vidět v Rakousku cestou do Chorvatska? Weitere Antworten – Kam v Rakousku po ceste do Chorvatska

Co vidět v Rakousku cestou do Chorvatska?
Rakousko: Jezera nebo Graz

U našich jízdních sousedů se hodí zastavit v Korutanech, v nejjižnější části Rakouska, odkud už je to do Slovinska, respektive do Chorvatska kousek. Navíc je tu bezpočet jezer, které nabízí vhodné místo k odpočinku na dlouhé cestě.Praha/ Záhřeb – Do Chorvatska se od června nesmí dovážet žádné maso, mléko, ani výrobky z nich. Rozhodnutí Ministerstva zemědělství Chorvatska potvrdilo Velvyslanectví Česka v Záhřebu. Zákaz se tak dotkne i turistů, kteří byli zvyklí si na dovolenou do Chorvatska vozit potraviny sebou.Na co si dát pozor při cestě do Chorvatska Při cestě do Chorvatska autem je nutné nezapomenout na zakoupení příslušných dálničních známek a uhrazení mýtného. Pokud cestujete s dětmi, od 2 do 5 let je pro ně povinná dětská autosedačka. Myslete rovněž na to, že v Chorvatsku smí dítě na přední sedadlo až od 12 let.

Co navštívit ve Slovinsku cestou do Chorvatska : S plánem je možné navštívit historicky a kulturně zajímavá města jako Lublaň, Maribor, Ptuj nebo středomořský Piran. Přírodní zajímavosti v podhůří Julských Alp, zejména jezero Bled a jednu z největších krasových jeskyní Evropy, Postojenskou jeskyni.

Proč Češi jezdí tolik do Chorvatska

Chorvatsko je oblíbené především díky své dostupnosti, a to nejen co se vzdálenosti týká, ale i ceny a jazyka. U Jadranu se člověk domluví, i když neumí anglicky a německy, chorvatština má k češtině blízko a řada místních se díky velké vlně českých turistů našemu jazyku i přiučila.

Jaká je nejlepší cesta do Chorvatska : Trasa přes Brno

Pro mnoho lidí je nejlepší cesta do Chorvatska právě přes Rakousko a Slovinsko. Jedná se zřejmě o nejrychlejší trasu, navíc se vyhnete tunelům, za které se platí poměrně vysoké poplatky.

Na celém území Chorvatska je přísný zákaz nocování ve volné přírodě. To znamená, že s výjimkou ubytování v hotelu, kempu a privátu je jiný způsob nocování zakázán. Při nedodržení tohoto nařízení se turisté vystavují policejnímu stíhání, soudnímu řízení a peněžité pokutě nebo i vězení.

Celní předpisy Chorvatské republiky jsou přizpůsobeny normám zemí Evropské unie. Dovoz a vývoz zahraniční i domácí měny v hotovosti a šeků je volný pro cizí a chorvatské občany žijící v zahraničí, ale povinností je na celnici přihlásit převoz jakékoli hotovosti, pokud přesahuje hodnotu 10 000 EUR.

Co se nesmi v Chorvatsku

Mezi rizika dovolené v Chorvatsku směle řadíme úpal, úžeh, průjmy z jídla, ostré kameny a mořské ježky v moři, jedovaté zmije (hlavně zmiji růžkatou) ve vnitrozemí, pavouka černou vdovu a štíry.Nejlepší čas pro dovolenou v Chorvatsku je v červenci a srpnu, tedy v hlavní sezóně, kdy je nejteplejší moře. Průměrná teplota vody v letních měsících šplhá na 26 °C.Cestovní doklady do Chorvatska

Ke vstupu stačí platný občanský průkaz. Nezapomeňte ale, že i děti musí mít svůj vlastní platný cestovní doklad (pas nebo dětský občanský průkaz). Pokud budete cestovat autem, můžete být požádáni o předložení řidičského průkazu, technického průkazu od vozidla nebo zelené karty.

Který den je nejlepší jet do Chorvatska Doporučuje se nejezdit v sobotu, cesty do Chorvatska mimo sobotu jsou mnohem rychlejší a bezpečnější. Nejvíce lidí vyráží do Chorvatska právě v pátek večer nebo v sobotu ráno.

Kolik kilometrů je z Česka do Chorvatska : Trasa je dlouhá zhruba 930 km (Praha-Zadar). Po cestě jsou však placené tunely (Gleinalm 10,50 EUR, Bosruck 6,50 EUR). Praha – České Budějovice – Salzburk – Villach – Lublaň – Istrie: v případě cesty na Istrii jde o dobrou volbu. Trasa je dlouhá přibližně 800 km (Praha-Istrie).

Na co si dát pozor v Chorvatsku : Co se nesmí v Chorvatsku

Kuřáci pozor na přísný zákaz kouření v restauracích, pracovištích a úřadech ale i veřejných místech. Hrozí pokuta až 4 tisíce Kč. Problémem může být také chození v plavkách na nevhodných místech. I za to můžete v mnoha městech dostat pokutu, zejména v historických centrech.

Co se nesmí v Chorvatsku

Co dělat a co nedělat v Chorvatsku. Respektujte místní zvyky a hlídejte si i své bezpečí

  • Dávejte si pozor na oblečení
  • Nevydávejte se na pěší túry v žabkách.
  • Nesnažte se vychvalovat svou domovinu.
  • Do moře jen obuti.
  • Pozor na jadranský vítr.
  • Při pozvání domů pozor na jídlo.
  • Na pláž si neberte cennosti.
  • Nebezpečné motorové čluny.


Stejně jako v České republice nebo jinde v zahraničí je i v Chorvatsku nejvýhodnější a nejpohodlnější platit platebními či kreditními kartami. Nejobvyklejší jsou v Chorvatsku tyto karty: Eurocard/Mastercard, Visa, Diners Club, American Express.Pokud na dovolené nechcete řešit problém například s výběrem plavek, protože jste si zapomněli svoje oblíbené, zabalte si ještě následujících pár věcí:

  1. Plavky.
  2. Plážové boty.
  3. Pokud se rádi potápíte tak šnorchl, brýle a ploutve.
  4. Opalovací krém.
  5. Plážový ručník a osušku.
  6. Sluneční brýle s ochranným filtrem.

Na co si dát pozor při dovolené v Chorvatsku : Co se nesmí v Chorvatsku

Kuřáci pozor na přísný zákaz kouření v restauracích, pracovištích a úřadech ale i veřejných místech. Hrozí pokuta až 4 tisíce Kč. Problémem může být také chození v plavkách na nevhodných místech. I za to můžete v mnoha městech dostat pokutu, zejména v historických centrech.