Antwort Co všechno se může Vakuovat? Weitere Antworten – Co všechno lze Vakuovat

Co všechno se může Vakuovat?
Vakuovat můžeme v podstatě všechno – maso, uzeniny, ryby, sýry, ovoce, vyloupané ořechy, pečivo, sušenky a zeleninu – celou, nastrouhanou nebo pokrájenou. Vakuováním uchováme hotová jídla, polévky, moučníky nebo vývary.Vakuový systém na potraviny neboli vakuovačka vám pomůže zabránit plýtvání. Umožní vám uskladnit nevyužité zásoby potravin a dokáže až pětinásobně prodloužit jejich čerstvost. Přitom si však vakuované potraviny zachovají důležité živiny, vitamíny, vůni i chuť, takže o nic z toho nepřijdete.Jak dlouho vakuování uchovává potraviny Vakuované potraviny vydrží v průměru 5 až 8krát déle, než kdyby nebyly uloženy ve vzduchotěsné nádobě. Trvanlivost však závisí také na tom, zda je skladujete při pokojové teplotě (např. pečivo, káva, čaj atd.), v chladničce nebo v mrazničce.

Jak Vakuovat vývar : Hotová jídla a polévky – pokud vakuujete ještě teplá jídla, doporučujeme vakuovat je v dózách nebo miskách s víčkem, které má uzavíratelný otvor k odsávání a je určeno k vakuování. Kromě toho, že se nebudete muset potýkat s naléváním polévek nebo omáček do sáčku, můžete vakuovat celé porce včetně příloh.

Jak dlouho vydrží Vakuovaná šunka

Trvanlivost vakuovaných potravin v lednici:

Typ potraviny Normální balení Vakuové balení
Vepřové maso 4 – 7 dní 14 – 21 dní
Tvrdé sýry 15 – 20 dní 40 – 60 dní
Čerstvé sýry 5 – 7 dní 13 – 15 dní
Ovoce 1 – 5 dní 7 – 14 dní

Jak Vakuovat zeleninu : K domácímu vakuování můžete využít speciální vroubkované sáčky a vakuovačku potravin nebo vakuovací dózy. Vakuová ruční svářečka funguje tak, že ze sáčku odsaje přebytečný vzduch, který by mohl způsobit zkažení potravin.

Mám vyzkoušeno, že 5 dnů. Tím vakuem a marinády se to hodně dobře zakonzervuje. Tak maso normálně naložené v marinádě tak 3 dny, pokud je zavakuované tak určitě dýl, cca 5 dní.

Skladujeme hotové pokrmy

Skladování hotových pokrmů zakoupených v tržní síti, se vždy řídí návodem na etiketě. Chlazené pokrmy se nejčastěji skladují v teplotách do +4°C, mražené pokrmy při minimální teplotě -18°C, konzervované a sterilované můžeme skladovat ve spíži při pokojové teplotě.

Jak uchovat uvařené jídlo

Za předpokladu, že necháte uvařený pokrm rychle zchladit na pokojovou teplotu, vám vydrží v lednici o něco déle. Jídlo neuchovávejte v nádobách, ve kterých jste ho vařili. Vždy ho přeneste nebo přelijte do čistých uzavíratelných dóz na potraviny.Postavit hrnec do dřezu, kde je studená voda a chladit, občas zamíchat. Vodu ve džezu vyměnit a studenou polévku dát pak do ledničky. Skladuju v chladu. A pokud má vydržet dýl, nedávám do ní mlíko (což normálně dávám).Trvanlivost vakuovaných potravin v mrazáku:

Typ potraviny Normální balení Vakuové balení
Maso 6 měsíců 2 – 3 roky
Maso mleté 3 měsíce 1 rok
Ryby 6 měsíců 2 – 3 roky
Zelenina 8 – 10 měsíců 2 – 3 roky


Vakuovat čerstvé jahody je taky nesmysl, protože byste z nich měl kaši. Ale může se z nich třeba udělat pyré a to pak zavakuovat. Jahody nebo švestky uchovávám tak, že je nejdřív nechám zmrazit na platíčku jednotlivě, aby se neslepily, a pak teprve zavakuuju. Tak se neponičí.

Kolik Pragandy na 1 kg masa : Uzené maso – kusy masa se nasolí směsí Praganda (20 – 30 g/1 kg masa). Nasolené maso se nechá asi 2 dny v chladu zaležet. Poté se zalije lákem (na 1 litr se použije 100 g Pragandy) a nechá se zaležet až 10 dnů v chladnu, přičemž se doporučuje po 2 – 3 dnech maso překládat. Zaležené maso udíme obvyklým způsobem.

Jaké jídlo se dá zamrazit : Mrazit se vyplatí maso, ryby, uzeniny. Nikdy je však nedávejte do nádoby spolu s přílohou. Právě brambory, těstoviny i rýže totiž na mrazení vhodné nejsou. Stejně jsou na tom jídla, která obsahují smetanu, jogurt či mléko.

Jaké jídlo zavařit

Na dovolenou zavařujeme například omáčky, lečo, zeleninové směsi, maso zalité vývarem či polévky – především vývary (ale bez nudlí, které přidáme až při samotné přípravě). Uvařené jídlo ihned lijeme do čistých sklenic, které uzavřeme a zavaříme (sterilujeme).

Doporučené skladování uvařeného pokrmu jsou 2 až 3 dny, a to při teplotě 4 °C. Po této době se zvyšuje riziko otravy jídlem. U některých potravin hrozí podstatně rychlejší zkažení, čímž ohrožují vaše zdraví. Potraviny s vyšším rizikem zkažení byste měli spotřebovat nejpozději do druhého dne."Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.

Co kdyz je polévka Kysela : V případě polévky jde o nežádoucí jev, jiné potraviny by bez tohoto procesu naopak vůbec nevznikly. Polévka nejčastějí zkysne proto, že v ní narostou mikroorganismy (např. kvasinky či bakterie rodu Lactobacillus a mnoha dalších), které produkují jednoduché organické kyseliny, hlavně kyselinu mléčnou, máselnou, octovou.