Antwort Co udělat z trička? Weitere Antworten – Jak využít staré oblečení
Ze starého oblečení můžete vyrobit užitečné předměty denní potřeby, jako jsou kuchyňské utěrky, odličovací tampony nebo dětské ubrousky. Použití starého oblečení k výrobě těchto každodenních předmětů vám pomůže snížit množství odpadu z domácnosti.Rozprostřeme si tričko na rovnou podložku. Křídou naznačíme přerušovanou čáru asi 3 cm pod lemem trika u krku a zhruba 3 cm podél švu rukávů. Vše, co kouká ven, odstřihneme. Jednoduché tílko za hubičku je na světě.Princip je stejný. Stručný souhrn praní a žehlení triček z bavlny. Trička a další oblečení s potiskem vždy perte a žehlete naruby. Trička a dalsí oblečení s potiskem perte na 40° C a 1000 otáček/min.
Jak nastříhat tričko : Z vybraného starého trička vystřihneme na podložce 2 obdélníkové pruhy, jejichž délka bude odpovídat obvodu hlavy a šířka bude cca 10 cm. Oba pruhy přeložíme napůl a otevřené strany sešijeme. Dále oba pruhy ještě jednou přeložíme a položíme na sebe do tvaru kříže. Spodní pruh látky přeložíme jedním směrem přes vrchní.
Co vyrobit z oblečení
Například z dlouhých džínů si můžete vyrobit krátké kalhoty, ze starých šatů elegantní sukni nebo z košile nákupní tašku. A ze starého oblečení si nemusíte vyrobit jen nové oblečení, ale také různé drobnosti do domácnosti. Ze starých triček si můžete vyrobit hravé náramky či potahy na polštáře.
Kdy vyhodit oblečení : Základním kritériem pro rozhodování, jestli oděvy vyhodit do popelnice nebo je zanést do kontejneru, je jejich stav a čistota. Pokud jde o zachovalé a vyprané oblečení, patří do kontejneru na textil. Pokud jsou to roztrhané, znečištěné nebo znehodnocené kusy, patří do směsného komunálního odpadu.
Crop top bez stříhání: Nejjednodušší cestou, jak si vyrobit crop top, je vzít standardní tričko a zavázat na něm uzlík – vpředu, vzadu či na boku. Uzlík můžete nechat viditelný nebo ho schovat dovnitř. Pomoci si můžete gumičkami nebo šátky, které crop top zároveň ozdobí.
Připravte si obrázek a vytiskněte jej na papír. Pokud je to potřeba vystřihněte tvar, který chcete nažehlit. Natištěným obrázkem přiložte k látce a rozehřátou žehličkou nažehlete přes pečící papír. Nebojte se na žehličku přitlačit a pořádně zažehlit!
Jak často prát tričko
Po každém nošení byste měli prát i trička, topy a tílka. Šaty noste maximálně třikrát a pak je vyperte. Vlněné kabáty je nutné vyčistit alespoň 2x až 3x za sezónu.Využívejte šetrné prací programy.
Nikdy neperte tričko déle než je nutné. Využívejte krátké (60 min) a šetrné prací programy. Vhodná je teplota 30°C, maximálně však 40°C. Vyzkoušet můžete i praní ve studené vodě.Obrázek se můžete pokusit mechanicky strhnout. Další variantou je také jeho nahřátí teplým vzduchem z fénu, kdy by se nažehlovačka měla působením tepla alespoň trochu uvolnit a následně by pak záplata měla jít lépe sundat. Dejte ovšem pozor na případné poškození textilie.
Máte na výběr z různých materiálů. Přírodní bavlna/biobavlna, bambus nebo viskóza, ale dá se pořídit i úplet z merino vlny nebo funkčních umělých vláken. Bambus skvěle saje vlhkost, viskóza je lehká a chladí a biobavlna je jemná a dlouho vydrží.
Jak zlikvidovat oblečení : Jak a co vhazovat do kontejnerů na textil
Do kontejnerů na textil vhazujte oděvy vždy v pytli nebo igelitové tašce. Vhazujte pouze ty oděvy nebo textilie, které je ještě možné dále nosit / používat. Nevhazujte vyloženě obnošené kusy šatstva, roztrhané, znečištěné nebo jinak znehodnocené kusy.
Co patří do textilu : Do kontejneru patří použité oblečení, tj. kabáty, kusy spodního a vrchního oblečení, páry bot, použité textilní výrobky, např. deky, závěsy, povlečení . Veškeré zde uložené textilie musí být čisté, suché, v dobrém stavu, složené a uložené v igelitových pytlích, páry bot přivázaných k sobě.
Co s oblečením po zemřelém
Využij sběrný kontejner na oblečení. Spousta lidí si stěžuje, že neví, kam oblečení z kontejnerů putuje. Na stránkách většiny provozovatelů se dozvídám, že asi 40 % se dále prodává do second-handů (Genesis), zbytek se dá na charitu nebo recykluje.
Mezi nejoblíbenější basic kousky v šatní skříni každé fashion milovnice patří jistě i crop top. Jedná se o krátký top, dosahující maximálně k pupíku. A právě tento kousek se vrací do módy. Praktický top kratší délky oceníš především přes léto.Sražené oblečení ponořte do vody a nechte namočené asi půl hodiny. Pak ho vyždímejte, přebytečnou vodu můžete vymačkat i mezi dvěma ručníky. Prádlo rozhodně neoplachujte studenou vodou! Snažte se oblečení co nejvíc roztáhnout a zatížit, po chvíli ho nechte na vzduchu přirozeně uschnout.
Čím malovat na tričko : Využijte některou z kvalitních barev na textil, ať už ve spreji, na štětec nebo batikování. Zvláště pro děti jsou pak vhodné fixy na textil, se kterými se jednoduše maluje a po zaschnutí se již nevyperou. Nabízíme je také ve formě foukacích fixů na textil.