Antwort Co to je reflexni terapie? Weitere Antworten – Jak funguje reflexologie

Co to je reflexni terapie?
V reflexologii se postižená část těla projeví zvýšenou citlivostí reflexních bodů na rukou a nohou. Po jejich stimulaci vyšle nervový systém nový, správný signál. Opakovaným působením se buněčná paměť mění a tělesná funkce se obnoví. Současně vymizí zvýšená citlivost reflexních bodů.Podstatou reflexní masáže je skutečnost, že se na okrajových oblastech těla nachází nervová zakončení, prostřednictvím jejichž stimulace lze velmi účinně působit i na vzdálené orgány. Možné je tedy zmírnit jejich bolesti, či zcela obnovit jejich správnou funkci.Působení stlačování palcem se používá na boky a paty chodidel. Jednou rukou si chyťte prsty masírovaného chodidla a jemně je tlačte dopředu. Koncem palce druhé ruky vyvíjejte tlak na místo reflexního bodu. Při stlačování v oblasti reflexního bodu ohněte kloub palce a tahem a zároveň stiskem jej pomalu posuňte vpřed.

Co znamenaji body na chodidle : Na vnitřní straně chodidla se nacházejí také body, které odpovídají reprodukčním orgánům. Na pravém chodidle se zrcadlí pravá strana těla, na levém chodidle se zrcadlí levá strana těla.

Jak na masáž celého těla

Vmasírujte si olej do celé délky vlasů a nechte působit minimálně po dobu masáže, popřípadě zabalte nejdříve do plastové koupelové čepice, pak ručníku a nechte působit tak dlouho, jak to je pro vás únosné, třeba i přes noc. Krouživými pohyby si promasírujte čelo, spánky, tváře a čelist – vždy směrem nahoru.

Jak udělat masáž nohou : Ukazováčkem ruky zajeďte do mezírky mezi prsty a jemně přejíždějte nahoru a dolů. Masírujte plosku chodidla palci – jedním kružte po směru, druhým proti směru hodinových ručiček. Stejně promasírujte malíkovou hranu a palcovou stranu a celé chodidlo přes klenbu až k patě. Na patě přitlačte.

Po masáží se vyhněte fyzické námaze a cvičení. Myslete na to, že vaše svaly jsou uvolněné, proto by prudký pohyb mohl způsobit zatuhnutí (v horších případech i zablokování páteře, buďte na sebe opatrní a dopřejte si odpočinek). I po masáži byste měli dostatečně pít.

Před masáží

Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.

Jak Masirovat lymfu na nohach

Posaďte se v koupelně a masáží kopírujte lymfatický systém od chodidel směrem nahoru. Masírujte tělo pomalým tahem. Netlačte a nedřete pokožku. Začněte s masírováním plosek nohou, promněte prsty a pokračujte masáží přední strany nohy až ke kolenu.Zdravé nohy mají přirozenou barvu, nejsou červené ani oteklé. Neobjevují se na nich otlaky nebo mozoly. Zdravá noha netrpí kožními problémy ani plísňovými onemocněními, například v oblasti nehtů. Pak tu máme pocitové zhodnocení zdraví vašich nohou.Příčiny bolesti chodidla

Opotřebení a přetěžování, například z dlouhého stání nebo chůze. Poranění, jako jsou podvrtnutí, zlomeniny nebo naraženiny. Ortopedické problémy, jako je plochá noha nebo vbočený palec. Zánětlivá onemocnění, jako je artritida nebo fasciitida.

Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.

Co je reflexní masáž nohou : Co je reflexní masáž

Vychází z poznatků, že na chodidle se zobrazuje celé tělo. Stlačováním neb hlazením bodů na chodidle můžeme ovlivnit jak svaly a klouby, tak vnitřní orgány celého těla jinak nepřístupné (a to i orgány, jako jsou ledviny, játra apod.)

Kdy nechodit na masáž : KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)

při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.

Co se děje s tělem po masáži

Po stimulující masáži se můžete cítit povzbuzení a plní energie, zatímco po uklidňující masáži se můžete cítit uvolnění a ospalí. Masáže mají účinek na většinu částí lidského organismu a to především na kůži, podkožní vazivo a svalstvo, ale také na šlachy, klouby, srdce, cévy, lymfatický systém, atd.

Po masáži si dopřejte lehký a vyvážený pokrm. Vyvarujte se těžkých a mastných jídel, protože odpočatému organismu mohou způsobit nepohodlí. Raději si dejte malé, ale kvalitní jídlo, nejlépe něco teplého. Víte, že váš organismus je po masáži zahřát, proto by bylo šokující poskytnout mu ledovou zmrzlinu.Pokud se naruší funkce lymfatického systému, obvykle se projeví následující příznaky:

  1. chronická únava.
  2. přibírání na váze.
  3. trávicí potíže.
  4. revma, artritida a bolesti kloubů
  5. nevysvětlitelná poranění
  6. časté bolesti hlavy.
  7. infekce nosních dutin.
  8. kožní problémy (akné, vyrážky atd.)

Kdy nechodit na lymfu : Na masáž bychom neměli chodit v případě:

  • bakteriálního či virového onemocnění
  • zánětlivého žilního i kožního onemocnění
  • onemocnění ledvin a jater.
  • v době těhotenství
  • při onkologickém onemocnění ~ kardiostimulátoru.
  • silného diabetu.
  • hyperfunkce štítné žlázy.
  • akutního ekzému.