Antwort Co to je pasivní subwoofer? Weitere Antworten – Jaký je rozdíl mezi aktivním a pasivním subwooferem

Co to je pasivní subwoofer?
K pasivnímu subwooferu musíte dokoupit externí zesilovač, zatímco aktivní subwoofer má zesilovač zabudovaný. Díky tomu je zapojení aktivního subwooferu o něco snadnější. Hned na začátku vašeho hudebního tunění velmi pravděpodobně narazíte na problém, že subwoofer nelze připojit k původnímu autorádiu.Pasivní subwoofer nemá vestavěný zesilovač a připojuje se normálně k výstupu zesilovače. Aby pasivní subwoofer fungoval, musíme jej připojit k zesilovači, jehož technické údaje musí být ve shodě s měničem. Při rozdílných parametrech může dojít k poškození měniče, nebo zesilovače.Aktivní nebo pasivní reproduktory Aktivní reproduktor má v těle vestavěný zesilovač. Pasivní naopak vyžaduje ještě externí zesilovač nebo receiver.

Jak vybrat subwoofer : Subwoofer vybírejte vždy s příkonem RMS o cca 15-20% nižším, než je výkon zesilovače při daném odporu. Příklad: 1) Máte dvoukanálový zesilovač s výkonem v můstku 250W RMS na 4 Ohmy. Hledejte vhodný subwoofer o výkonu 200-220W RMS a s impedancí 4 Ohmy.

Kde má být subwoofer

Většina výrobců deklaruje, že woofer můžete umístit kamkoli. Navzdory tomu je dobré, aby byl co nejblíže monitorů. Jinak může docházet k nerovnoměrnému pokrytí místnosti nízkými frekvencemi v oblasti dělicího kmitočtu (frekvence, které reprodukuje subwoofer i monitory).

Jaký výkon subwooferu : Pokud si chcete zpříjemnit poslech a získat zvuk bohatší na basy, postačí subwoofer o výkonu 150 – 300 W (RMS). Pokud si libujete v basech, které rozechvějí celé vaše tělo, doporučujeme výkon 300 – 600W (RMS). Vyšší hodnoty jsou pro běžný provoz zbytečné.

Efektivnost subwooferu se zvýší tím, že se umístí blízko zdi nebo do rohu místnosti (v rohu se na druhou stranu ale ztrácí přesnost). Je-li ozvučnice subwooferu typu bassreflex, a ten je konstrukčně umístěn v zadní části skříně, je důležité dodržet vzdálenost umístění skříně od zdi.

Nastavení výhybky pro subwoofer

Filtr, který propouští jen nízké frekvence, se značí "LPF – Low Pass Filter." Zapneme LPF a otočným ovladačem nastavíme podle poslechu dělící frekvenci. Podle subwooferu a typu auta se v praxi pohybujeme v rozmezí 45 – 80 Hz.

Jak zapojit pasivní reproduktory

Pasivní repro můžete připojit pouze pomocí zesilovače.Reproduktory dělíme na aktivní a pasivní. Pokud potřebují zesilovač řadíme je do skuúpiny pasivních reproduktorů. Aktivní reproduktory již v sobě zesilovač obsahují a mohou být výkonově srovnatelné. Aktivní reproduktory potřebují napájení, neobejdete se tedy bez nějakého zdroje.Pokud máte dřevěnou nebo plovoucí podlahu, je vhodné od ní oddělit sobwoofer pomocí izolační podložky. Jinak by mohl rezonovat na některých nízkých kmitočtech a značně tak zkreslovat celkový zvukový obraz. Navíc by si mohli sytých basů „užívat“ i Vaši sousedé.

Subwoofer je basový reproduktor, který dokáže zahrát spodní frekvence a doplnit tak celé frekvenční pásmo. Subwoofery se nabízejí v různých velikostech, nejběžnější průměry subwooferů jsou 12", 10" a dnes hlavně 8". Subwoofery nejlépe zahrají v ozvučnici.

Jak má být umístěn subwoofer : Většina výrobců deklaruje, že woofer můžete umístit kamkoli. Navzdory tomu je dobré, aby byl co nejblíže monitorů. Jinak může docházet k nerovnoměrnému pokrytí místnosti nízkými frekvencemi v oblasti dělicího kmitočtu (frekvence, které reprodukuje subwoofer i monitory).

Jak správně umístit subwoofer : Většina výrobců deklaruje, že woofer můžete umístit kamkoli. Navzdory tomu je dobré, aby byl co nejblíže monitorů. Jinak může docházet k nerovnoměrnému pokrytí místnosti nízkými frekvencemi v oblasti dělicího kmitočtu (frekvence, které reprodukuje subwoofer i monitory).

Jak funguje subwoofer

Subwoofer je basový reproduktor, který dokáže zahrát spodní frekvence a doplnit tak celé frekvenční pásmo. Subwoofery se nabízejí v různých velikostech, nejběžnější průměry subwooferů jsou 12", 10" a dnes hlavně 8". Subwoofery nejlépe zahrají v ozvučnici.

Důvodů může být celá řada – roztržená membrána, utržený závěs, utržený jeden závit na kmitací cívce… každopádně nic, s čím by jsi mohl něco podniknout Ty sám jako naprostý laik. Čili vymontovat a předat odborníkovi. A počítej s tím, že i když "ještě hraje", možná to nepůjde opravit a budeš muset koupit nový.U reproduktorů může dojít ke zkreslení nebo nežádoucímu šumu z následujících příčin: Vadné kabely. Připojení k nesprávnému zvukovému portu. Rušení z jiných zařízení

Jak poznat poškozený reproduktor : Jak poznat, je li sluchátko poškozené, či jen znečištěné

  1. Při hovoru není vůbec slyšet protistrana.
  2. Volající ve sluchátku chraptí (pokud nechraptí přímo volající)
  3. Zvuk při volání vypadává
  4. Telefonní reproduktor chvilku funguje, pak přestane fungovat.