Antwort Co si vzít na prvni trenink boxu? Weitere Antworten – Co si vzít na box
Potřebovat budete především boxerské rukavice, lapy, pytle, boxerské oblečení a obuv. Potřeby na box se tak vyplatí shánět na jednom místě. Trénovat díky tomu můžete skutečně kdykoli. Box představuje dynamickou a zábavnou aktivitu vhodnou pro posílení kondice a vhodnou pro každý věk i pohlaví.Na první hodinu Vám stačí pouze pohodné sportovní oblečení. Pokud vlastníte rukavice a jiné chrániče, určitě je vezměte s sebou. Ze začátku je možné si vybavení půjčit, ale časem je nutné si pořídit vlastní vybavení, a to nejen z hygienických důvodů.Na začátku tréninku je důležité zahřátí organismu aerobním cvičením, konkrétně během nebo skoky přes švihadlo (například 20 a více minut v kuse). Obvykle následuje strečink. Pak už může následovat trénink techniky, a to jak údery do boxovacího pytle, tak trénink ve dvojících proti sobě – tak zvaný sparing.
Jak často trénovat box : Jak často musí podle vás boxer trénovat, aby byl úspěšný Nejlépe co nejvícekrát týdně. Určitě by měl začít s boxem i co nejdříve.
Jak často boxovat
Čím více sparingů a tréninků, tím lépe. Určitě můžeš trénovat také individuálně, třeba plavat nebo běhat a podobně. Box samotný ale určitě s trenérem, to už jsem ale opakoval vícekrát. Ale pokud se budeme bavit o jakékoliv podobě závodního boxu, tak třikrát týdně je minimum.
Jak tezky by měl být boxovací pytel : Boxovací pytel by měl mít přibližně poloviční hmotnost, než máte vy (např. pokud vážíte 90 kg, ideální hmotnost boxovacího pytle je 45 kg). Tato hmotnost pytlů se používá i při fitness boxování. Pro zkušenější a profesionální boxery se pak doporučuje hmotnost pytle odpovídající 80% vaší váhy.
Začít je možné i v 15 a není nutné mít nějaké zvláštní nadání či zkušenosti z jiných bojových sportů, chce to jen odhodlání na sobě intenzivně pracovat. Pro děti mladší 6-ti let je vhodnější začít s všeobecnou pohybovou přípravou například ve formě her, než s jakýmkoliv bojovým sportem.
Před vlastním rozcvičením je vhodné svaly lehce prohřát. Stačí pětiminutový klus po rovině. Svaly se prokrví, mírně stoupne tepová frekvence a rozcvička je efektivnější. Na běh potřebujete hlavně dolní končetiny a tak začněte protažením nohou.
V kolika letech zacit s boxem
Začít je možné i v 15 a není nutné mít nějaké zvláštní nadání či zkušenosti z jiných bojových sportů, chce to jen odhodlání na sobě intenzivně pracovat. Pro děti mladší 6-ti let je vhodnější začít s všeobecnou pohybovou přípravou například ve formě her, než s jakýmkoliv bojovým sportem.Bandáží jiného typu se nesmí používat. Používání jiného druhu tkaniny, gumy nebo náplasti jako bandáží je přísně zakázáno. K zajištění bandáží na zápěstí se smí použít náplasti dlouhé 7,5 cm a široké 2,5 cm. Na mezinárodních turnajích je povoleno používat pouze bandáže typu Velpeau.Nedovolené způsoby boje
- Úder pod pás, držení pod pasem, podrážení, nebo strkání do soupeře.
- Údery otevřenou rukavicí, vnitřní stranou rukavice a hranou ruky.
- Údery vedené hlavou, ramenem, předloktím a loktem.
- Údery do zad, šíje, temene hlavy a údery na ledviny.
Doporučuji cvičit alespoň 30 minut v závislosti na tom, kolikrát týdně si tréninky nastavíte. Je lepší cvičit vícekrát a kratší čas, než jednou týdně zničit tělo dvouhodinovým tréninkem. Pokud chcete cvičit 3x týdně, nastavte si 40 – 60 minutové cvičení. Pokud chcete cvičit 4 – 5x, 30 – 40 minut bude stačit.
Kdo je nejlepší v boxu : Žebříček 10 nejlepších boxerů těžké váhy všech dob
pořadí | jméno |
---|---|
1. | Muhammad Ali |
2. | Joe Louis |
3. | Rocky Marciano |
4. | Floyd Patterson |
Co se dává do boxovacího pytle : boxovací pytel je plněn látkou se standardní hmotností 50 kg. Lze doplnit až do hmotnosti 100 kg koženou či textilní řezankou nebo klasickým pískem.
Co dát do boxovacího pytle
Výplní do boxovacího pytle může sloužit:
- písek.
- piliny.
- gumová drť
- kombinace pilin a gumové drti.
- tkanina (hadry)
- voda (v případě pytle naplněného vodou)
K počítání rozhodčí přistupuje v případě, usoudí-li, že je zápasník otřesený po jednom, nebo sérii tvrdých úderů. Boduje se systémem, kdy každý rozhodčí ohodnotí boxera za každé kolo. Lepší boxer v kole získává 10 bodů a druhý boxer 9,8 či 7 bodů podle subjektivního vyhodnocení rozdílu ve výkonu zápasníků rozhodčími.Je vhodné například klusání, nebo pokud máte běžecký pás, můžete se zahřát během, jízdou na rotopedu, lehkým veslováním na veslovacím trenažéru, jízdou na cyklotrenažéru, ale můžete se rozheřát i lehkým cvičením s činkami.
Co delat před tréninkem : Před vlastním rozcvičením je vhodné svaly lehce prohřát. Stačí pětiminutový klus po rovině. Svaly se prokrví, mírně stoupne tepová frekvence a rozcvička je efektivnější. Na běh potřebujete hlavně dolní končetiny a tak začněte protažením nohou.