Antwort Co si s sebou vzít na dentální hygienu? Weitere Antworten – Co s sebou na zubní hygienu

Co si s sebou vzít na dentální hygienu?
Dentální hygienistka poskytuje péči vzdělávací, preventivní i terapeutickou a estetickou. Hlavní činností při první návštěvě je odborné vyšetření stavu chrupu a dásní pacienta, včetně detekce plaku, množství zubního kamene a stanovení indexů vypovídajících o úrovni zdraví a vaší péče.Vyčisti si zuby a na první návštěvu si s sebou přines pomůcky dentální hygieny, které používáš. Jak dlouho ošetření trvá Základní návštěva dentální hygienistky trvá přibližně hodinu v závislosti na stavu zubů. Při rozšířeném čištění zubů zabere ošetření jednoho zubu průměrně 5-10 minut.Zpravidla nebolí. Někteří pacienti dokonce při dentální hygieně klimbnou. V případě citlivých zubů se může stát, že je dentální hygiena nepříjemná, ale ne bolestivá. Výjimkou mohou být případy pacientů, jejichž stav je velmi vážný a zubní kámen se usadil hluboko v dásňovém žlábku.

Jak dlouho bolí zuby po dentální hygieně : V závislosti na závažnosti nahromaděného zubního kamene před zákrokem můžete pociťovat bolest i několik dní po dentální hygieně. Po dobu až jednoho týdne můžete také pociťovat určitou citlivost chrupu.

Kolik stojí dentální hygiena u zubaře

Ceník dentální hygieny

Péče o dospělé – dentální hygiena
Kontrolní návštěva po více než půl roce 30-45 minut 500 – 750 Kč
• vyšetření stavu zubů, dásní a parodontu
• odstranění zubního kamene, plaku a pigmentací pomocí depurace nebo Air-flow
• kontrola pomůcek a opakovaný nácvik technik čištění

Co se nesmí po dentální hygieně : Po provedení zubní hygieny doporučujeme nekonzumovat silně pigmentovaná jídla či nápoje, jako je kurkuma, káva, čaj, či červená řepa. Vyhnout byste se měli také kouření a konzumaci oříšků, které by mohly podráždit dásně. Doporučujeme první hodinu po dentální hygieně nejíst vůbec, a následně volit kašovité pokrmy.

Po každém zákroku je třeba 1 hodinu nejíst a nepít a další 2 hodiny dodržovat tzv. bílou dietu. Při bílé dietě by se mělo zamezit styku očištěného povrchu zubu s látkami barvícími zuby obsažené v jídle a nápojích.

Po každém zákroku je třeba 1 hodinu nejíst a nepít a další 2 hodiny dodržovat tzv. bílou dietu. Při bílé dietě by se mělo zamezit styku očištěného povrchu zubu s látkami barvícími zuby obsažené v jídle a nápojích.

Kolik stojí bělení zubů u dentální hygieny

Cena bělení se u nás pohybuje okolo 2500- 4000 Kč. Záleží na tipu Vámi zvoleného bělení a délce procesu. Zmíněná konzultace stojí 150kč, v případě následně uskutečněného bělení je tato cena odečtena od celkové částky.Plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění je komplexní vyšetření při registraci pojištěnce stomatologem a každoroční preventivní prohlídky, včetně profylaktického odstranění zubního kamene a kontroly ústní hygieny.Ceník dentální hygieny

Péče o dospělé – dentální hygiena
Kontrolní návštěva po více než půl roce 30-45 minut 500 – 750 Kč
• vyšetření stavu zubů, dásní a parodontu
• odstranění zubního kamene, plaku a pigmentací pomocí depurace nebo Air-flow
• kontrola pomůcek a opakovaný nácvik technik čištění


Efekt dentální hygieny je viditelný okamžitě. Zuby jsou čisté, na pohled světlejší a na pohmat hladší. Žádná speciální omezení po dentální hygieně nutná nejsou, pouze se doporučuje cca 2-3 hodiny dodržovat tzv. bílou dietu, tedy vyhnout se potravinám, které výrazně barví zuby, jako například kávě nebo červenému vínu.

Jak dlouho bolí zuby po bělení : Pokud nebude použití pasty , či přerušní bělení účinné vyžádejte pomoc zubního lékaře. Tyto příznaky citlivosti či bolesti zubů obvykle vymizí 1-3 dny po přerušení nebo ukončení celé procedury.

Co nedělat po zubní hygieně : Po provedení zubní hygieny doporučujeme nekonzumovat silně pigmentovaná jídla či nápoje, jako je kurkuma, káva, čaj, či červená řepa. Vyhnout byste se měli také kouření a konzumaci oříšků, které by mohly podráždit dásně. Doporučujeme první hodinu po dentální hygieně nejíst vůbec, a následně volit kašovité pokrmy.

Co dělat před návštěvou zubaře

Několik hodin před zákrokem si můžete dát lehké jídlo a vodu, ale důkladně si vyčistěte zuby i mezizubní prostory. 12 hodin před zákrokem nebo v den zákroku nekuřte. Pokud jste nachlazení nebo máte chřipku, sdělte to zubnímu lékaři, protože to může být důvod pro odložení zákroku.

Porcelánová korunka – cca 7000 Kč Celokovová korunka – z velké části hrazeny ze zdravotního pojištění Metalokeramická korunka – cca 6500 Kč Celokeramická korunka – cca 7000 KčKolik vydělává Dentální hygienista v České republice Pokud se podíváme na Dentální hygienista platové statistiky v České republice během 8. května 2024, reprezentovaný zaměstnanec vydělává 602 964 Kč; přesněji řečeno mzdová sazba je 50 247 Kč za měsíc, 12 562 Kč za týden nebo 314,04 Kč za hodinu.

Co Nedelat po čištění zubů : Co nedělat:

Nevyplachujte příliš. Nepoužívejte s agresivní výplachy s obsahem alkoholu. Vyzkoušejte vyplachovat jen jemně slanou vodou. Nejezte tvrdé, křupavé nebo lepivé potraviny, které mohou poškodit krevní sraženinu.