Antwort Co se starymi Tričkami? Weitere Antworten – Co udělat ze starého trička
- Oblíbené je v posledních letech taky vyšívání. A opravdu nemusíte vyšívat jen na ubrusy, dečky nebo polštáře.
- Malování na textil je jeden z nejsnadnějších způsobů, jak vyzdobit staré tričko.
- K tvoření využijte výtvarné potřeby určené k malování na textil jako jsou třeba fixy na textil.
Ze starého oblečení můžete vyrobit užitečné předměty denní potřeby, jako jsou kuchyňské utěrky, odličovací tampony nebo dětské ubrousky. Použití starého oblečení k výrobě těchto každodenních předmětů vám pomůže snížit množství odpadu z domácnosti.Rozprostřeme si tričko na rovnou podložku. Křídou naznačíme přerušovanou čáru asi 3 cm pod lemem trika u krku a zhruba 3 cm podél švu rukávů. Vše, co kouká ven, odstřihneme. Jednoduché tílko za hubičku je na světě.
Jak recyklovat tričko : Naprostá většina, kolem 90 % končí nenávratně ve skládkách a ve spalovnách. Textil je ze všeho nejdříve potřeba vytřídit. K tomu slouží velké kovové kontejnery. Do těchto kontejnerů je mimo textilu možné vhazovat i použitelnou obuv, funkční aktovky, kabelky, apod.
Jak prát bavlněné tričko
Po několika hodinách se poškodí a vy můžete vyhodit své nové milované bavlněné tričko. Na štítku vašich oblíbených bavlněných kousků se často dočtete, že je můžete prát do 60 ° C. Řiďte se pravidly – málo je někdy více. Doporučujeme vám bavlněné oblečení prát při teplotě 30 ° C, maximálně 40 ° C.
Jak srazit bavlněné tričko : Všeobecně ale platí, že pokud jsou rifle vyrobeny ze 100% bavlny, smršťují se dobře. Stačí, když je v pračce vyperete naruby na vysokou teplotu nebo je na několik hodin namočíte do horké vody, a potom je vložíte do horké sušičky. Tam, kde je vedle bavlny i syntetika, zmenšování není vhodné.
Staré oblečení, které už něco zažilo, můžete vyhodit do speciálního kontejneru na textil. Z těchto kontejnerů se oblečení protřídí a následně poputuje například na charitu, do second handů nebo se zrecykluje. Oblečení, které dáváte do kontejnerů, by mělo být vždy suché, čisté a zabalené v tašce nebo pytli.
V domácích podmínkách můžete nejen šít oblečení, kutit ze dřeva, plést a háčkovat, ale také tavit sklo, vypalovat keramiku, pájet kovy, vyrábět mýdla a dělat další úžasné věci.
Jak udělat z trička Crop Top
Crop top bez stříhání: Nejjednodušší cestou, jak si vyrobit crop top, je vzít standardní tričko a zavázat na něm uzlík – vpředu, vzadu či na boku. Uzlík můžete nechat viditelný nebo ho schovat dovnitř. Pomoci si můžete gumičkami nebo šátky, které crop top zároveň ozdobí.Tílka jsou úspornější variantou trička a i když se vám to nezdá, i tílko můžete nosit v jakémkoliv ročním období, tedy i v tom zimním. V zimě je můžete nosit pod oblečením, budou vás chránit před ofouknutím, budou vás hřát i odvádět pot. V létě je pak můžete zcela bez obav nosit jako hlavní oděvní kousek.Staré oblečení, které už něco zažilo, můžete vyhodit do speciálního kontejneru na textil. Z těchto kontejnerů se oblečení protřídí a následně poputuje například na charitu, do second handů nebo se zrecykluje. Oblečení, které dáváte do kontejnerů, by mělo být vždy suché, čisté a zabalené v tašce nebo pytli.
Jak a co vhazovat do kontejnerů na textil
Do kontejnerů na textil vhazujte oděvy vždy v pytli nebo igelitové tašce. Vhazujte pouze ty oděvy nebo textilie, které je ještě možné dále nosit / používat. Nevhazujte vyloženě obnošené kusy šatstva, roztrhané, znečištěné nebo jinak znehodnocené kusy.
Jak vybělit zašedlé tričko : Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí. Přidejte ho trošku do pračky místo aviváže, působí v podstatě stejně.
Jak prát světlé prádlo : Jak prát bílé prádlo V případě, že jde o bavlněné materiály, snese bílé prádlo bez problémů i vyšší teploty praní (60 °C), umělé materiály ale perte maximálně při 40 °C, při vyšších teplotách by totiž mohlo dojít k poškození oblečení. Vždy používejte prací prostředky určené na bílé prádlo.
Jak zachránit sražené prádlo
To je vychytávka!
Sražené oblečení ponořte do vody a nechte namočené asi půl hodiny. Pak ho vyždímejte, přebytečnou vodu můžete vymačkat i mezi dvěma ručníky. Prádlo rozhodně neoplachujte studenou vodou! Snažte se oblečení co nejvíc roztáhnout a zatížit, po chvíli ho nechte na vzduchu přirozeně uschnout.
Pokud jste vyprali povlečení při vyšších stupních než maximálně 60 stupňů Celsia, dojde ke sražení látky. Jedním z ukazatelů poškozené bavlny, po vyprání na vyšší stupně, je zvlněný zip. Srážlivost u běžně prodávaného povlečení ze 100% bavlny je standartní a není to závada materiálu, nebo šizení kvality.Kam s tím Doporučení záleží na tom, odkud jste: nejlepší je vyhledat nejbližší charitní zařízení a zeptat se jich, zda konkrétní pomoc nepotřebují. Oblečení určitě uvítají v tzv. charitních šatnících, také existují sběrné kontejnery (kromě charitních i od Diakonie Broumov).
Co se starým textilem : Textil, který nemáte komu přímo věnovat, můžete odevzdat do kontejnerů, které se nachází v řadě míst po republice. Společnosti po vytřídění použitelného oblečení a následně hadrů pro průmysl předávají zbytek textilu dalším zpracovatelům.