Antwort Co se nesmí hasit vodním hasicím přístrojem? Weitere Antworten – Co se nesmi hasit vodnim Hasicim pristrojem

Co se nesmí hasit vodním hasicím přístrojem?
Má nejnižší účinnost, hasebním účinkem vody je především ochlazování (chladicí efekt). Vodní hasicí přístroje jsou vhodné pro hašení požárů pevných látek. Nesmí být použit k hašení hořících alkalických kovů, k hašení látek, které reagují s vodou ani k hašení hořících tuků a olejů. Příkladem byl přístroj Minimax.1. Vodní hasicí přístroj

Vodní hasicí přístroj: Třída požáru A
Vhodné pro hašení Nevhodné pro hašení
dřevo, textil, papír, plasty, uhlí a jiné podobné materiály. benzín, nafta, líh, ředidla, barvy, laky, asfalt, vosk, olej, dehet, hořlavé plyny a cenné archivní materiály.

6. 9. 2019Nesmí se hasit : líh a alkoholy, zařízení pod proudem, kovy.

Které hasicí přístroje se nesmí používat pro hašení elektrických zařízení : Hasicí přístroje vodní a pěnové se nesmí použít na hašení elektrického zařízení pod napětím.

Co můžu hasit piskem

PĚNOVÉ HASICÍ PŘÍSTROJE

Při svém použití vytvářejí na povrchu hořících látek vrstvu pěny, která zabraňuje přístupu kyslíku a tím vlastně hasí. Používají se především na požáry hořlavých kapalin ( benzín, nafta, oleje).

Čím hasit dřevo : Třída A – požáry pevných látek (např. dřevo, uhlí, textil, papír, sláma, seno, plasty), jejich hoření je zpravidla doprovázeno žhnutím. Pro tuto třídu požáru jsou vhodné hasicí přístroje vodní a pěnové.

Práškový přístroj je určený pro hašení tříd A, B, C, D, včetně pevných látek kromě sypkých hmot. Dobře hasí zejména požáry hořlavých kapalin a hořlavých plynů a speciální typy prášku i požáry některých lehkých kovů.

Práškový hasicí přístroj je nevhodný na:

  • hašení pevných hořlavých látek látky (typu dřeva, uhlí, textilií). Plamen je uhašen rychle, avšak látka žhne dál a může se znovu rozhořet.
  • hašení hořlavých kovů. Opět může docházet ke vzniku nebezpečných plynů.
  • hašení jemné mechaniky a elektroniky.

Čím se nesmí hasit elektřina

Jaký hasicí přístroj na co použít

vhodný nevhodný nesmí se použít!
Papír, dřevo a další pevné hořlavé látky Benzín, nafta, líh, ředidlo Elektrická zařízení pod proudem
Alkoholy Hořlavé plyny Lehké a hořlavé alkalické kovy
Cenné materiály (archivy) Látky prudce reagující s vodou (např. kyseliny)
Rostlinné a živočišné tuky a oleje

28. 8. 2008Třída C – požáry plynů (např. zemní plyn, propan-butan, vodík, svítiplyn, acetylen, metan). Pro tuto třídu požáru jsou vhodné hasicí přístroje práškové nebo plynové hasicí přístroje s náplní CO2 (oxidu uhličitého).označované též jako prášky M (metal). K výrobě těchto prášku se nejčastěji používá chlorid sodný (NaCl, kuchyňská sůl) včetně dalších organických přísad. Při hašení se organický materiál spaluje a zároveň tvoří s chloridem sodným roztavenou masu na povrchu hořícího kovu a izoluje jej od vzduchu.

periodické zkoušky hasicího přístroje. Četnost této zkoušky je závislá na druhu hasební látky. Periodická zkouška pro vodní a pěnové hasicí přístroje se provádí jednou za 3 roky, pro ostatní hasicí přístroje jedno za 5 let.

Které přenosné hasicí přístroje nejsou vhodné pro hašení přístrojů jemné mechaniky : Práškové hasicí přístroje jsou: a) s práškem typu BCE (na bázi hydrouhličitanu sodného) se nesmí používat k hašení jemné mechaniky a elektortechnické techniky, hořlvých prachů a volně uložených kouskovitých vláknitých a podobných materiálu.

Kolik stojí revize hasicího přístroje : Ceník provedených výkonů:

Hasicí přístroje
Revize hasicího přístroje dle typu přístroje/ks 35-49,- Kč
Tlaková zkouška 3letá – vodní 349,- Kč
Tlaková zkouška 3letá – vzduchopěnový 349,- Kč
Tlaková zkouška 5letá – práškový 428,- Kč

Jak často se musí dělat revize hasicích přístrojů

Kontrola hasicích přístrojů se provádí dle předpisů o požární ochraně nejméně jednou za rok. Výrobce však může v dokumentaci (návodu) k hasicímu přístroji roční lhůtu zkrátit, ale nikdy ne prodloužit. Kontrolu je dle předpisů o požární ochraně nutno provést rovněž po každém použití hasicího přístroje.

Rukojeť hasicího přístroje umístěného na svislé stavební konstrukci musí být nejvýše 1,5 m nad podlahou. Hasicí přístroje můžete umístit i na podlahu nebo jinou vodorovnou stavební konstrukci, ale zároveň je musíte vhodným způsobem zajistit proti pádu (např. řetízkem nebo podstavcem).Práškový hasicí přístroj NESMÍ být použit na:

hašení lehkých hořlavých a alkalických kovů hašení volně uložených kusovitých, vláknitých a podobných materiálů pro nebezpečí požáru a případný výbuch.

Jak často se kontroluji hasicí přístroje : Kontrola hasicích přístrojů se provádí dle předpisů o požární ochraně nejméně jednou za rok. Výrobce však může v dokumentaci (návodu) k hasicímu přístroji roční lhůtu zkrátit, ale nikdy ne prodloužit. Kontrolu je dle předpisů o požární ochraně nutno provést rovněž po každém použití hasicího přístroje.