Antwort Co se léčí na kardiologii? Weitere Antworten – Jak probíhá vyšetření na kardiologii

Co se léčí na kardiologii?
Fyzikální vyšetření spočívá ve změření krevního tlaku, pulsu, výšky a váhy pacienta a dále v celkovém vyšetření poslechem, poklepem a pohmatem. EKG (elektrokardiogram) je záznam elektrické srdeční aktivity, informuje nás o srdečním rytmu a frekvenci a odhaluje jejich poruchy.Zvážit by ho měli zejména lidé, kteří žijí náročným životním stylem plným stresu, kuřáci, lidé trpící obezitou či diabetem. Vyšetření se doporučuje také každému, kdo má v rodinné anamnéze kardiovaskulární onemocnění, jako je ischemická choroba srdeční, ischemická choroba dolních končetin či cévní mozková příhoda.Oblast zahrnuje diagnostiku a terapii srdečních vad, ischemické choroby srdeční (nepoměr mezi potřebou a dodávkou kyslíku), srdečního selhání poruch srdečního rytmu, a ostatních onemocnění srdce buď samostatně nebo ve spolupráci s kardiochirurgií.

Jaká jsou vyšetření srdce : K funkčnímu vyšetření srdce obvykle postačuje klasická echokardiografie. Přesnější hodnocení u složitějších případů umožňuje CT a MR. U CTA koronárních tepen pacientů s vyšší tepovou frekvencí, kde je nutno snímat data po celý srdeční cyklus, je funkční vyšetření vedlejším produktem.

Co ukáže echo srdce

Vyšetření tak umožňuje zobrazit jednotlivé srdeční oddíly a chlopně, jejich strukturu, velikost a funkci. Moderní přístroje umožňují i zobrazení směru a rychlosti krevního proudu, včetně odhadu nitrosrdečních tlaků.

Co vše se dá zjistit z EKG : Prostřednictvím EKG pak může lékař diagnostikovat srdeční arytmie, akutní infarkt myokardu, ischemii (tedy nedokrvování částí srdce), zvětšení srdce, ale i plicní embolii. Na základě EKG vyšetření je určen další postup léčby, případně další kardiologická vyšetření.

Rozlišujeme 7 základních příznaků při onemocnění srdce, patří sem bolest na hrudi, dušnost, kašel, palpitace, synkopa, cyanóza, otoky a hemoptýza. Mezi další příznaky patří také únava, nechutenství, kachexie, bolest břicha, nauzea, zvracení, atd.

Kardiologie je interní medicínský obor zabývající se diagnostikou a léčbou kardiovaskulárních onemocnění, mezi které patří vysoký krevní tlak (arteriální hypertenze), vysoký cholesterol, poruchy rytmu srdce (arytmie), ischemická choroba srdeční (angina pectoris a stavy po infarktu myokardu), chlopenní vady nebo srdeční …

Jak se poznají problémy se srdcem

Rozlišujeme 7 základních příznaků při onemocnění srdce, patří sem bolest na hrudi, dušnost, kašel, palpitace, synkopa, cyanóza, otoky a hemoptýza. Mezi další příznaky patří také únava, nechutenství, kachexie, bolest břicha, nauzea, zvracení, atd.Vyšetření tak umožňuje zobrazit jednotlivé srdeční oddíly a chlopně, jejich strukturu, velikost a funkci. Moderní přístroje umožňují i zobrazení směru a rychlosti krevního proudu, včetně odhadu nitrosrdečních tlaků.Prostřednictvím EKG pak může lékař diagnostikovat srdeční arytmie, akutní infarkt myokardu, ischemii (tedy nedokrvování částí srdce), zvětšení srdce, ale i plicní embolii. Na základě EKG vyšetření je určen další postup léčby, případně další kardiologická vyšetření.

Pomocí echokardiografie vidíme srdce v pohybu a dokážeme odhalit jeho schopnost pumpovat krev, můžeme měřit veškeré srdeční oddíly, vidět poškození chlopní a v neposlední řadě pomocí tzv. Dopplera i odhalit “netěsnost” chlopní aj.

Co zjistí ultrazvuk srdce : Výsledky vyšetření lékař vidí okamžitě na monitoru, a může tak diagnostikovat například nedomykavost chlopní, zvětšení srdce nebo některých oddílů, zúžení velkých cév a další případná onemocnění. Může zkontrolovat i stav srdce po infarktu.

Jak se projevuje srdeční arytmie : Jaké mohou nastat příznaky

  1. bušení srdce, pocity úderů srdce navíc nebo naopak jejich občasné vynechání,
  2. nepříjemný pocit na hrudi (především při fibrilaci síní),
  3. slabost a snížená fyzická výkonnost,
  4. točení hlavy, závratě, zmatenost a úzkost, dočasné zhoršení zraku nebo řeči,
  5. křeče,
  6. dušnost,

Jak se projevuje slabý infarkt

Mezi takové symptomy patří: Nevolnost, zvracení, dušnost a bolest v horní části břicha: tyto „nespecifické příznaky“ se vyskytují o něco častěji u žen než u mužů a je nutné brát je vážně. Především by měla být v případě, že se tyto obtíže vyskytnou v rozsahu, který nikdy předtím nebyl, vždy přivolána záchranná služba.

Kardiologie je obor vnitřního lékařství zabývající se diagnostikou a nechirurgickou terapií onemocnění srdce. Oblast zahrnuje diagnostiku vrozených a získaných srdeční vad, poruch srdečního rytmu, ischemické choroby srdeční, arteriální hypertenze a srdečního selhání.Jaké mohou nastat příznaky

  • bušení srdce, pocity úderů srdce navíc nebo naopak jejich občasné vynechání,
  • nepříjemný pocit na hrudi (především při fibrilaci síní),
  • slabost a snížená fyzická výkonnost,
  • točení hlavy, závratě, zmatenost a úzkost, dočasné zhoršení zraku nebo řeči,
  • křeče,
  • dušnost,

Co muze odhalit EKG : EKG signál proto můžeme zaznamenat v poměrně velké amplitudě (jednotky až desítky mV) prakticky na libovolném místě tělesného povrchu. Pomocí křivky zobrazuje elektrickou aktivitu srdce. EKG se nejčastěji využívá k diagnostice bolestí na hrudi, dušnosti, závratí a pocitů bušení srdce.