Antwort Co se dělá v červnu? Weitere Antworten – Co dělat na zahradě v červnu

Co se dělá v červnu?
Zahrádkář v červnu sklízí, hnojí i sází

Odstříháváním uschlých květů macešek, aksamitníků a dalších okrasných květin můžeme prodloužit dobu kvetení. Když začínají růže a mečíky nasazovat ke květu, je čas je přihnojit. Pokud po odkvětu seřízneme chrpy, ostrožky, vlčí boby a rané kopretiny, vykvetou v průběhu léta znovu.V červnu je stále ještě čas vysévat hlávkové saláty, špenát, pekingské zelí, ředkve a ředkvičky, červenou řepu nebo keříčkové fazole. Zejména u listové zeleniny a ředkviček si vyberte odrůdy pro celoroční pěstování – ty s označením „rané“ si schovejte na příští rok, jsou totiž uzpůsobené pro jarní výsev.Sklízíme jahody, třešně, první hrášek a saláty, ale stále ještě můžeme vysít nebo vysadit zeleninu, která bude ke sklizni na podzim (např. pórek). Nesmíme zapomínat na zálivku na záhonech i ve sklenících, které je třeba také podle potřeby větrat.

Co plodí v červnu : Červen je měsícem, kdy dozrávají první ovocné plody. Pokud bylo jaro dostatečně slunné a teplé, můžete se těšit na sklízení jahod, třešní, malin i rybízu.

Co set v červenci

V červenci spíše sklízíme, na uprázdněné záhony ale můžeme stále zasít zeleninu s kratší vegetační dobou. Hodí se červená řepa, která do podzimu vyroste alespoň do malých bulviček, listový nebo ledový salát, špenát, roketa, polníček, pekingské zelí, raná karotka, kedlubny a různé odrůdy ředkví a ředkviček.

Co se dělá v únoru na zahradě : V únoru lze začít se sklízením ozimové cibule, špenátu či růžičkové kapusty. V teplejších oblastech už můžete začít vysévat cibuli, mrkev, ředkvičky a špenát. Ovšem nezapomeňte je přikrýt netkanou textilií, aby vám je mráz nezničil. Některé druhy zeleniny a bylinek už začněte připravovat na ranou výsadbu.

Obvykle po Zmrzlých v druhé polovině května, kdy je riziko posledních jarních mrazíků minimální. Ve vyšších polohách nad 350 m n. m. až koncem května, případně počátkem června.

Pokud nehrozí silnější mrazy, můžete začít s výsevem klidně už v únoru. O to dříve pak můžete zeleninu sklízet. Pařeniště však prodlouží i dobu sklizně na konci sezóny ‒ ještě v zimě v něm můžete pěstovat některé druhy salátů. Teplota v pařeništi je vyšší než v zahradě, což pro rostliny vytváří skvělé podmínky.

Co zraje v červenci

V červenci si užíváme bohatou úrodu – sklízíme třešně a višně, meruňky, mirabelky, maliny, rybíz, angrešt, letní jablka a další ovoce.Konkrétně můžete v únoru vysévat: papriky, lilek, ředkvičky, salát, celer, brokolici, mrkev a petržel. 🍆🥕🥦 POTŘEBUJEŠ POMOCT SE ZAHRADNIČENÍM BĚHEM CELÉ SEZÓNYUž od června si můžete pochutnat na výtečných českých broskvích, rybízu, malinách a mnoha dalších dobrotách. V červenci se k nim přidávají borůvky, ostružiny a také první jablka a hrušky. Poslední letní měsíc, srpen, pak patří mirabelkám, blumám, brusinkám a hroznovému vínu.

Červen je období plné mláďat spárkaté i drobné zvěře, srny a laně kojí mláďata, jsou vidět zajíčci z druhých vrhů, bažantům a koroptvím odrůstají kuřata, bachyně vodí selata, většina pěvců vyvádí první mláďata. Kvetou lípy, začínají dozrávat lesní plody.

Co se Vysevat v únoru : Konkrétně můžete v únoru vysévat: papriky, lilek, ředkvičky, salát, celer, brokolici, mrkev a petržel.

Co se stříhá v únoru : Do prořezání se můžete pustit u jádrovin (jabloně, hrušně, jeřáb, kdoule) či lísky. Do konce měsíce byste měli také provést řez bobulovin (rybíz, angrešt atd.), které začínají rašit dříve než ostatní ovocné dřeviny. Hlubší zásah do starého dřeva je nutné provést dříve, než do větví začne proudit míza.

Kdy nejpozději zasít rajčata

Semena rajčat se vysévají přibližně v půli března, aby do poloviny května vyrostly v silné sazenice. Z únorových výsevů bývají sazenice zbytečně přerostlé. Pozdější dubnové a květnové výsevy jsou možné, ale zpožďují sklizeň.

Léto už je v plném proudu a vy se můžete naplno věnovat své zahradě a umístit do ní tyto rostliny.

  • Špenát.
  • Pekingské zelí
  • Mrkev.
  • Saláty.
  • Jahodník.
  • Fenykl obecný

Na záhon stále můžeme vysévat cibuli, mangold, hrách, mrkev, ředkvičky a ředkve, petržel, vodnice i řepu. Brokolici, pór, kadeřávek, zelí i některé saláty už také lze vysévat přímo do půdy, stejně tak kapustu a kedlubnu. Z tykví lze sít všechny, ať se jedná o cukety, dýně, či patizony.

Jak často zalévat sazeničky : 8) Sazenice zalévejte 2 – 3 x týdně. Mezi jednotlivými zálivkami nechte substrát v květináči částečně proschnout, pouze tak dosáhnete silné sazenice se zdravými kořeny.