Antwort Co proti Zajicum? Weitere Antworten – Čím se natírají stromky proti okusu

Co proti Zajicum?
Pro nátěry sazenic se používají speciální přípravky – repelenty. Tyto přípravky obsahují látky, které zvěř odpuzují, a tím zabraňují okusu. Tyto prostředky se nejvíce používají v lesnictví při nových výsadbách, v lesních školkách a ve školkách na pěstování vánočních stromků.Ochrana stromků proti okusu zvěří se zajišťuje dvěma způsoby. Mechanicky pomocí pletiv a ochranných plastových návleků na stromy, a chemicky pomocí repelentů. Ty nechtěná zvířata odpuzují, takže se ke stromkům ani nepřiblíží. Z chemických produktů se v praxi osvědčuje univerzální odpuzovač divoké zvěře řady.Oplocení každého stromku zvlášť

Nejčastěji se používá celoplastové pletivo Polynet, které je levné, odolné a pevné. Navíc se dá srolovat a v případě potřeby zase použít jinde. Pro oplocení malých stromků lze využít rovněž šestihranné králičí pletivo, případně i pletivo na voliéry.

Jak odehnat srnky : Vyzkoušejte jednoduché a účinné řešení formou pachového nebo elektrického ohradníku proti srnkám. V naší nabídce naleznete set elektrického ohradníku s dálkovým ovládáním proti srnkám, pachový ohradník v pěně nebo pachový ohradník proti srnkám, který nanesete na nosič pachové látky.

Kdy mazání stromků proti okusu

zpravidla začátkem října, a ochrana musí být provedena nejpozději do konce listopadu. Repelenty proti zimnímu okusu mají až 6-ti měsíční účinnost, takže ošetření zpravidla ochrání stromky po celé zimní období.

Co dát kolem stromků : Mulčování stromů

Ideální varianta mulče je vrstva 20–30 cm hnoje/kompostu, kterou přikryjete 5–10 cm dřevní štěpky (z listnatých dřevin) nebo slámou. Štěpka či sláma má především tu funkci, že hnůj nevysychá, a samozřejmě obsahuje i dost uhlíku, takže se hnůj lépe vstřebává.

Postačí jejich kmínky obalit rohožemi například ze slámy, kokosu, nebo bílou netkanou textilií. V některých zahradách také můžete vidět natřené kmeny stromů bílou barvou. Jedná se o 20% vápenaté mléko. Stromy se natírají proto, že bílá barva brání přehřívání a snižuje riziko poškození při následném poklesu teplot.

Lze doporučit např. postřik Mospilan 20 SP nebo Sulka (při vyšších teplotách 20-25°C může pálit). Jarní postřik stromů (jabloní, třešní, švestek, drobného ovoce okrasných dřevin a rostlin,…) aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí.

Jak podepřít strom

Stromek umístěte do jámy a zasypte zeminou. Půdu v okolí důkladně ušlapejte, aby se kořeny neobnažily. Strom je dobré podepřít pevným kůlem. Zálivka po výsadbě by měla být důkladná, stejně tak i v následujících dnech, pokud není deštivé počasí.Na sloupky připevněte napínací dráty pomocí příchytek na napínací dráty. Rozmotejte roli pletiva a provizorně přeháčkujte na horní napínací drát. Pomocí vázacího drátu připevněte pletivo ke krajovému sloupku obmotáním přes jednotlivá oka. Poté zaháčkujte plot k vrchnímu i spodnímu napínacímu drátu.K ochraně proti zvěři se v praxi používají různé typy oplocenek. Výška oplocení je limitována druhem škodící zvěře a pohybuje se mezi 160 cm (zvěř srnčí) a 220 cm (zvěř jelení). Podle převažujícího materiálu na jejich stavbu se v praxi rozlišují oplocenky drátěné a dřevěné.

Přípravek Aversol, který se aplikuje postřikem na list, je velmi osvědčený. Je husté, bílé konzistence a může být nanášen pouze motorovými postřikovači se spirálovými tryskami, tedy těmi, které se běžně používají.

Čím natřít stromky : Čím stromy natírat

Klasickým přípravkem je vápenné mléko, které si lehce každý pěstitel namíchá doma. Hašené vápno (hydroxid vápenatý) smícháte s vodou a „mléko“ je hotové. Optimální je 20% roztok, do nějž můžete přidat i trošku hlíny. Hlína se přidává do směsi z důvodu lepšího přilnutí barvy ke kůře.

Kdy se mají natírat stromy vápnem : V období října až prosince (do prvních mrazů) poskytněte službu stromkům vy, aby měly v příští sezóně dost kondice na bohatou a zdravou úrodu. Proč se právě tradičně nazývané hašené vápno považuje za nejlepší přirozenou ochranu před mrazy a dalšími nástrahami

Co vysadit kolem stromů

Pod stromy se bude dařit stínomilným rostlinám. Najdete je mezi trvalkami, okrasnými travami, kapraďorosty, cibulovinami, hlíznatými rostlinami i dřevinami. Často jde o nenáročné a rychle se rozrůstající druhy, které v ideálních podmínkách zakrátko vytvoří souvislou pokrývku půdy.

Nejlépe se pod stromy daří barvínku (Vinca), břečťanu (Hedera), hluchavce pitulníku (Lamium galeobdolon), kterou zdobí bílé skvrny a od dubna rovněž žluté květy, a bergeniím (Bergenia). Vybírat můžeme také z okrasných travin, jakými jsou např. ostřice (Carex) či polštářovité kostřavy (Festuca gautieri).Jahody mráz nemilují

Také jahodníky jsou náchylné k namrzání. Proto je na zimu musíme připravit. Od matečních rostlin odstřihneme všechny výhony a krčky rostlin přihrneme zeminou či kompostem. Pro lepší ochranu je dobré rostliny ještě zakrýt chvojím nebo celý záhon překrýt netkanou bílou textilií.

Čím zakrýt meruňku před mrazem : Ochranu před štiplavým mrazíkem poskytne obal z netkané textilie, kterým lze zakrýt menší ovocné stromky. Při větším chladu použijte více vrstev textilie. Účinek takového oblečku lze ještě zvýšit, pokud jej navíc narosíte vodou.