Antwort Co potřebuje žena do porodnice? Weitere Antworten – Co potrebuje žena do porodnice

Co potřebuje žena do porodnice?
Do porodnice si nezapomeňte přinést těhotenskou průkazku, kartičku pojištěnce, občanský průkaz, oddací list či notářsky ověřený souhlas s otcovstvím (pokud nejste manželé), prohlášení o jménu miminka a porodní plán (máte-li vypracovaný).Na porodním sále budete potřebovat:

doklady (občanský a těhotenský průkaz, kartičku pojištěnce, oddací list, případně rozvodový, úmrtní list nebo rodné listy obou rodičů a ověření svolení partnera o příjmení miminka) masážní nebo aromaterapeutický olej (pokud vám při porodu pomohou) ručník.Žena po porodu je velmi citlivá, křehká až zranitelná. Zároveň musí být dostatečně silná na to, aby se zvládla postarat o sebe a své miminko. Sama rovněž potřebuje cítit mateřskou péči, jelikož její duše matky se "právě narodila". Aby mohla dávat, musí se cítit naplněná.

Co všechno do tasky do porodnice : Spíše než do velkého kufru doporučujeme věci rozdělit do 2–3 tašek. Vyhnete se tak přehrabování a chaosu při hledání věcí. V první tašce budete mít vše, co potřebujete k porodu – pyžamo, přezůvky, ponožky, olej či krém na masáž, balzám na suché rty, kapesníky a doklady, které oddělte zvlášť do boční kapsy.

Kolik vložek po porodu

Kolik vložek do porodnice si přibalit

Do porodnice si zabalte alespoň 40 ks porodnických vložek. Při velmi silném krvácení může být spotřeba 20 až 30 ks za den, proto si raději zabalte více kusů, které vám případně poslouží v období šestinedělí.

Kdy je vhodné začít nakupovat výbavičku pro miminko : Nenechávejte ale základní přípravy až na poslední týdny před porodem. Až bude miminko na světě, nebude už na žádné velké zařizování čas. S přípravami můžete postupně začít přibližně od druhého trimestru. Nebudete se cítit pod tlakem a stihnete zařídit i vybrat vše.

Vložky (porodnické bez fólie) mají být měněny často, ne až když jsou prosáklé. V prvních dnech po porodu se doporučuje si měnit vložky minimálně 1x za dvě hodiny. Genitál by měl co nejvíce „větrat“. Spodní prádlo má být především vzdušné (síťované kalhotky).

Šikovní pomocníci do výbavy pro miminko

  • kojící polštář
  • přebalovací taška ke kočárku.
  • cestovní postýlka.
  • šátek na nošení, nosítko.
  • košík (na denní odpočívání miminka)
  • lehátko.
  • polohovací válečky.
  • odsávačka mléka.

Co se dává ženě po porodu

Do porodnice při první návštěvě tak můžete přinést například dětské pleny, vlhčené ubrousky, oblečení či kosmetiku pro miminko. Mamince po porodu přijde zase nejvíce vhod kvalitní jídlo, balená voda a něco dobrého na zub. Vzít jí s sebou můžete i kvalitní kosmetiku, kterou v porodnici skutečně využije.Většina porodnic poskytuje erární oblečení, přinést si ale můžete samozřejmě i své vlastní. V tom případě berte v potaz zejména roční období. Co se týče velikosti, standardně se vám bude hodit 56–62.Průměrně necháte v porodnici přibližně 7 kg. Pro některé je to hodně, pro některé málo – záleží na tom, kolik kilogramů jste během těhotenství nabraly. Lépe se bude hubnout těm, které během těhotenství kladly důraz na kvalitní zdravou stravu.

Po porodu je důležité hlavně zpevnit hluboké břišní svalstvo, posílit pánevní dno a naučit se ho i relaxovat. Ideální je cvičit se zkušeným fyzioterapeutem, který se na diastázu po porodu specializuje, ale pokud chcete cvičit po vlastní ose, vycházejte ze cviků Ludmily Mojžíšové nebo Kegelových cviků.

Co koupit jako prvni pro miminko : VÝBAVIČKA PRO MIMINKO

Zpočátku zakoupíte spoustu věcí, bez kterých se péče o dítě neobejde. Nejzákladnějšími jsou oblečení pro novorozence, první plenky, vanička, postýlka, autosedačka a kočárek. Potřeby pro kojení a krmení patří k základní výbavičce, ale maminky je pořizují až po porodu a po nástupu laktace.

Co nesmí chybět pro miminko : Lékárnička novorozence

  • líh na ošetření pupíku.
  • přípravek k ošetření poraněných bradavek (např. Bepanthen, který se hodí i na opruzeniny)
  • teploměr.
  • nosní odsávačka.
  • lék na horečku (např. Panadol sirup)
  • Ophthalmo-Septonex nebo borová voda na oči.

Co se nesmí v šestinedělí

V šestinedělí je důležité dbát především na dostatečnou hygienu. Je doporučené časté sprchování, ideálně po každém použití WC, koupání by se mělo vynechat úplně. Používání a pravidelná výměna porodnických či klasických hygienických vložek jsou rovněž nezbytností. Je však nutné dodržovat i hygienu duševní.

porodnické vložky – alespoň 40 kusů. Počítejte s tím, že jich může, podle síly krvácení, být velmi velká spotřeba, protože je nutno je často měnit a občas se jich používá i více najednou. Ze začátku se to může vyšplhat až ke 20-30 kusům za den!Do porodnice při první návštěvě tak můžete přinést například dětské pleny, vlhčené ubrousky, oblečení či kosmetiku pro miminko. Mamince po porodu přijde zase nejvíce vhod kvalitní jídlo, balená voda a něco dobrého na zub. Vzít jí s sebou můžete i kvalitní kosmetiku, kterou v porodnici skutečně využije.

V čem nechat spát novorozence : Během podzimu, zimy a jara je doporučováno používat zimní nebo celoroční spací pytel. Ten vlastně nahrazuje přikrývku, takže je pod něj nutné děťátku obléknout buď vnitřní spací pytel, nebo body. Podle pokojové teploty pak zvolíte, jestli body s krátkým, anebo dlouhým rukávem.