Antwort Co ožírá salát? Weitere Antworten – Co žere kořeny salátu
Drátovci na salátu
Pokud rostliny salátu náhle vadnou, kořeny s největší pravděpodobností ožírá žlutá larva, tvrdá jako drát, s tmavou hlavičkou – drátovec. Proti drátovcům je účinné obdělávání půdy, nastražení návnad a rozhození a zapravení půdních insekticidů do povrchové půdy.Choroby a škůdci salátu
Virózy, které by mohly saláty napadat, se eliminují už u osiva. Některé saláty se navíc šlechtí speciálně proti mšicím, tyto pak mají lesklejší a tužší listy a tím pádem představují pro mšice nepoživatelnou potravu. Mezi největší škůdce u salátů patří drátovci a slimáci.Co se týká škůdců, většinou se jedná o mšice – ZDE, drátovci – o nich ZDE, housenky¨, nejvíce asi slimáci a hlemýždi a další. Z chorob může salát trpět hnilobu, okrajovou spálou listů anebo plísní.
Jaký mráz vydrží salát : dobře zakořeněné saláty vydrží i poměrně solidní mráz kolem -10 °C.
Co si dát do salátu
Začněte zeleninou. Zelené listové saláty, jako je špenát, římský salát nebo rukola, jsou bohaté na vlákninu a jsou nízkokalorické. Přidejte do salátu také rajčata, okurky, papriky nebo mrkev. Tyto zeleninové přísady dodají salátu chuť, barvu a důležité vitamíny.
Co mi zere salát : Larvy osenice polní jsou na zeli, salátu, mrkvi a příležitostně i na chřestu. Holé šedé larvy ožírají kořeny a kořenový krček. Používejte rostliny, na které se škůdci nalákají, rozmístěte návnady, pod postiženými rostlinami vyhledávejte larvy a ničte je, používejte povolené přípravky.
Zeleninu nejčastěji napadají mšice, plzáci a slimáci, svilušky, molice, květilky, pochmurnatky, dřepčíci, mravenci, bělásci, mandelinky, hryzci, v posledních letech i larvy chroustů neboli ponravy.
Na záhonech to je nejvíce plíseň okurková a ze škůdců mšice a klopušky. Ve skleníku pak rovněž plíseň okurková, vadnutí, mšice, třásněnky, molice a svilušky. Chemické a biologické přípravky, ale také pěstování odolných odrůd – to jsou nejúčinnější způsoby, jak chránit okurky a dočkat se bohaté úrody.
Jaký mráz vydrží cibule
Suknicovité cibule mrznou při 0 °C, ale mohou být bez poškození podchlazeny až na -5 °C, pokud se s nimi nehýbe.Optimální teplota pro papriky je kolem 20 – 25 °C ve dne a 16 – 18 °C v noci. Jestliže je teplota nižší než 15 °C, růst rostliny se zpomaluje. Při 10 °C dochází k zastavení růstu a teploty pod 0 °C způsobují mrazová poškození rostliny.Chuťové vyváženosti pak dosáhnete kombinací kyselé složky (šťáva z citrusů, jablečný, balzamikový či klasický ocet), sladidla (cukr, med, javorový či jiný sirup) a soli (či sójové tamari omáčky). Požadovanou konzistenci připomínající emulzi napomáhá hořčice, kvalitní (kravský či rostlinný) jogurt, nebo med.
Smíchejte olivový olej (60 ml), jablečný ocet (30 ml), kurkumu (2 g), najemno nastrouhaný zázvor (1 g) a trochu medu (7 g). Zalijte salát zálivkou a a dobře promíchejte. Porce (30 ml) obsahuje 170 kcal.
Co muze stene za zeleninu : Zkuste si ale zapamatovat jednoduchou mnemotechnickou pomůcku, která zní: nejlepší je zelená zelenina! Ano, zelené listové saláty, okurka, brokolice, špenát, hrášek, zelí nebo zelená paprika patří k pochoutkám, na kterých si váš pejsek může bez výčitek smlsnout.
Co sázet k okurkám : Okurky se rády kamarádí se zelím, celerem, červenou řepou, kedlubnami, hráškem a fazolemi. Když mezi ně zasadíme kopr, bude je chránit před housenkami a podpoří jejich růst.
Proč vadnou listy okurek
Listy okurky začnou chřadnout a potom předčasně opadávají. K tomuto problému může přispět zavlažování na hlavu okurky a špatná cirkulace vzduchu. Při prvních známkách onemocnění může pomoci použití fungicidních sprejů. Abyste zabránili smáčení listů, zalévejte rostliny přímo ke kořenům.
Cibule má ráda dobře propustnou půdu. Rozhodně by se nemělo jednat o půdu přesušenou. Zemina může být vylehčená příměsí písku a před osázením do ní zapravte dávku zahradního kompostu, nebo přírodního sušeného Sedlákova kravského hnoje. Půda by měla obsahovat hodně minerálů a neměla by být kyselá.Větší odrůdy potřebují více místa, proto je raději sázíme po jedné sazenici. Výsadba po dvou sazenicích má některé výhody. Rostliny se vzájemně podpírají, což jim prospívá. Také šetříme prostor – na jednu plochu se nám díky tomu vydá více rostlin, přesto ale dbáme o vzdušnost porostu.
Jaký mráz vydrží rajčata : Teploty pod 10 ° C rajčatům nesedí, zastavují u nich růst i vývoj. Optimální denní teplota je mezi 18 – 28 ° C.