Antwort Co obsahuje Zvěřina? Weitere Antworten – Co patří do zvěřiny
Mezi zvěřinu patří maso jelení srnčí kančí, dančí a mufloní. Dále zaječí nebo králičí a nakonec druhy divokých ptačích mas, nejčastěji bažanti, koroptve, křepelky či divoké kachny a husy. Typické chuti zvěřiny jsou spojovány také s jiným typem koření, než ostatní druhy mas.Jaké jsou její zápory a jak často ji jíst Podle dietoložky Karolíny Hlavaté platí pro zvěřinu stejné pravidlo jak pro většinu potravin. „Všeho s mírou. Je-li možné ji mít jednou za měsíc, pak může být vítaným a zajímavým zpestřením našeho jídelníčku,“ říká dietoložka.Bohaté na vitaminy skupiny B a minerály. Zejména jelení maso oproti hovězímu obsahuje více vitaminů, zejména vitaminu A a vitaminů skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6 a B12). Nechybí ani cenné minerály železo, fosfor, zinek a draslík. Například jen 100 g zvěřiny obsahuje až 32 % denní dávky zinku.
Co obsahuje kančí maso : Vitaminy a důležité látky
I kančí maso je skvělým zdrojem bílkovin s vysokým obsahem aminokyselin. Najdeme v něm také vitaminy skupiny B, zejména B2 a B6 a minerální látky, jako je železo a zinek.
Která zvěřina je nejlepší
Nejlepší zvěřinou je daňčí maso.
Daňčí maso je vynikající a chutné. Tato zvěřina je velice libová, dietní, protože je prakticky bez tuku. Mezi veškerou zvěřinou je maso daňka považováno za nejlahodnější.
Z jaké zvěřiny je nejlepší guláš : S klasickým gulášem má ten zvěřinový shodné to, že nejlepší je z kližky, případně z předního masa. A kdyby se vám nechtěl dělat guláš, kližku můžete i upéct.
Zvěřina obsahuje kvalitní bílkoviny (20 %), aminokyseliny, vitaminy (až desetkrát více než hovězí, zejména vitamíny A, B, C, E), a minerály (ve zvěřině je více vápníku, mědi, železa, zinku a chromu) i bioaktivní látky jako jsou hormony.
15 potravin, které částečně nahradí maso
- Fazole, hrách, cizrna a čočka. Obsahují kromě vysokého procenta bílkovin i dostatek vlákniny a železa.
- Sója.
- Quinoa.
- Oříšky a arašídy.
- Semínka.
- Celozrnné obilniny.
- Mléko.
- Vejce.
Co obsahuje červené maso
„Červené maso má oproti drůbežímu vyšší obsah železa a vitamínu B12, určitě by mělo být součástí jídelníčku,“ říká dietoložka Karolína Hlavatá. Je i skvělým zdrojem zinku. A obsahuje mastné kyseliny, které lze přirovnat těm v rybách. Ty mají vliv na snižování rizika vzniku srdečně-cévních chorob.Maso obsahuje především velmi kvalitní bílkoviny, železo, zinek i některé důležité vitaminy. Jistě, tyto cenné látky jsou i v rostlinné stravě. Tělu ale přinášejí menší užitek. Příkladem jsou právě bílkoviny, které s tuky a cukry tvoří základní stavební kameny lidského těla.Dančí maso je svými vlastnostmi velmi podobné masu jelenímu, má však výraznější chuť a vůni zvěřiny, bývá také tmavší červenohnědé barvy. Patří mezi masa dietní, obsahuje však o něco více tuku, než maso jelení. Z hlediska vitamínů se vyznačuje vyšším obsahem vitamínů A a B.
Zkažení masa způsobují mikroorganismy (bakterie, plísně), to se projevuje změnou barvy, osliznutím, zápachem. Skladování zvěřiny: Zvěřinu je možné skladovat déle než jiné druhy masa, neboť má delší trvanlivost. Skladuje se v dobře větratelných místnostech při teplotě od 1 do 6°C.
Jaké maso je nejtučnější : Maso lidskému tělu dodává živočišné bílkoviny, železo, zinek, selen, vitamíny skupiny B a vitamín D. Podstatný je také tuk, na jehož hodnoty bychom měli dbát, když vybíráme druh masa. Mezi nejtučnější patří hovězí a vepřové maso, méně tučné je drůbeží. Záleží ale také na tom, z jaké části zvířete daný kus pochází.
Co nesmí chybět v guláši : Nejdůležitější ingrediencí guláše je samozřejmě kvalitní maso. U nás se nejčastěji používá maso z hovězí kližky, ale guláš lze připravit také z vepřového či kuřecího masa. Druhou důležitou přísadou je koření – sladká mletá paprika, gulášové koření, sůl a pepř. V guláši nesmí chybět dostatek cibule.
Čím srazit pálivou chuť guláše
Pokud to pokrm unese, je možné neutralizovat takto překořeněné jídlo přidáním jakékoliv sladší ingredience. Typickým pohlcovačem pálivého je pak mléko, popřípadě brambory či mrkev, které jsou známé pro svoji schopnost absorbovat přebytečné množství některých typů koření.
Jedlíci syrového masa si koledují o těžký průjem vyvolaný salmonelózami, kampylobakteriózu či třeba listeriózu, která může skončit až zánětem mozkových blan a smrtí. Nebo o nákazu toxoplasmózou, která mění chování lidí se sníženou imunitou a u těhotných poškozuje plod.Výživoví specialisté doporučují jíst především ryby, drůbež, případně maso králičí. Červené maso (hovězí, vepřové, jehněčí) a zvěřinu jen výjimečně. „Uzeninám bychom se měli vyhýbat. V případě, že si je chcete občas dopřát, volte jen ty nejkvalitnější, například šunku od kosti.
Co jíst místo masa : Čočka, hrách nebo i fazole nahrazují zejména látky, které běžně přijímáte v masu. I proto se velmi často používají jako vegetariánská alternativa masa. Uvařte si například čočkovou či fazolovou polévku nebo z nich připravte chutné omáčky. Výborně fungují i v kombinaci se zeleninou v salátech nebo vývarech.