Antwort Co obsahují sedmikrásky? Weitere Antworten – Na co je zdravá sedmikráska
Sedmikráska je součástí jarních počišťovacích kúr a čajových směsí například proti revmatismu. Zevně se sedmikráska a její léčivé účinky využívají na obklady a koupele při špatně se hojících ránách, na různé kožní vyrážky a problémy jako například lupénka, lišej a akné.Sedmikráska se využívá ke zvýšení látkové výměny v játrech, žlučníku a slezině, proti chronickým onemocněním dýchacích cest, kašli nebo chřipce, jako močopudný prostředek.Květy sedmikrásek jsou plné hořčin, silic, slizu, vitamínu C i minerálních látek, jako jsou vápník, hořčík nebo draslík. Sedmikráska je silným antioxidantem. Pomůže při onemocnění dýchacích cest. Pomáhá i při revmatismu a dně, zbavuje tělo kyseliny močové.
Jak konzumovat sedmikrásky : Sedmikrásky mají navíc močopudný účinek a pomáhají i při nadměrném zadržování vody a otocích. Můžete je jíst čerstvé přímo na louce, přidat do salátů a polévek. Do salátů klidně nasbírejte i listy, a květy použijte hlavně na ozdobu. Sedmikrásku můžete využít také pro rychlé ošetření hmyzího bodnutí.
Kolik sníst sedmikrásek
Vyrazíte-li tedy na sběr sedmikrásek do čisté přírody, můžete je utrhnout a rovnou sníst. Bylinkáři ale doporučují dopřát si maximálně hrstičku denně, tedy do 10 květů, víc by mohlo vyvolat například průjem. Květ sedmikrásky můžete použít třeba na dekoraci koláče, do salátu, jako ozdobu chlebíčků s pomazánkou…
Co se dá udělat ze sedmikrásek : Sedmikráska má využití nejen v bylinkářství, ale také v kuchyni. Med připravený z tzv. ,,husích kvítků“ působí proti kašli, nachlazení, zánět hrtanu, hrdla a astmatu, vhodný je také při zažívacích problémech. Med se sedmikrásek můžete přidávat do čaje při nachlazení nebo si ho mazat na chleba.
Vyrazíte-li tedy na sběr sedmikrásek do čisté přírody, můžete je utrhnout a rovnou sníst. Bylinkáři ale doporučují dopřát si maximálně hrstičku denně, tedy do 10 květů, víc by mohlo vyvolat například průjem. Květ sedmikrásky můžete použít třeba na dekoraci koláče, do salátu, jako ozdobu chlebíčků s pomazánkou…
Sedmikrásku chudobku můžeme nalézt na téměř každém trávníku. Jméno sedmikráska je trefné, neboť tato rostlinka je opravdu krásná po sedm měsíců v roce.
Jak se dělá sirup ze sedmikrásek
Do velké sklenice vložíme omyté květy sedmikrásek, zalijeme je vařící vodou a necháme 24 hodin louhovat. Poté vše přecedíme přes jemné sítko a výluh přivedeme k varu. Do sirupu přidáme cukr a citronovou šťávu a vaříme jej, dokud nezhoustne. Nakonec jej přelijeme do pěkné sklenice a máme hotovo.Recept Sedmikráskový med
Květy sedmikrásek přelijeme horkou vodou, přidáme plátky citronu bez jader a necháme 24 hodin vyluhovat. Druhý den hmotu prolisujeme přes plátno, přidáme cukr a za častého míchání svaříme do hustoty dobře tekoucího sirupu. Teplý plníme do skleniček.Sedmikrásky jsou symbolické
Sedmikrásky jako rostliny symbolizují nevinnost, čistotu, věrnost, trpělivost a jednoduchost.
Potřebuje dostatek slunečního záření a živinově bohatší půdy. Roste v městských trávnicích, zahradách i parcích, kolem cest ale i na loukách v přírodě.
Jak dlouho vydrží sedmikráska : Sedmikrásky vydrží na stanovišti bez problémů i několik let, každým rokem však budou květy menší a menší. Jedním z nejznámějších kultivarů sedmikrásek je „Super Enorma“. Jedná se o plnokvětou odrůdu, která je vhodná k pěstování na záhonech, na obrubách i v okenních truhlících a okrasných nádobách.