Antwort Co nepatří do trouby? Weitere Antworten – Co Nedavat do trouby
Mezi zakázané předměty patří například hliníková fólie, kovové nádoby či talíře s dekorem ze zlata či stříbra. Tyto materiály totiž mohou způsobit jiskry a poškození mikrovlnné trouby. Dalšími zakázanými předměty jsou plastové obaly od potravin s kovovými detaily, papírové sponky a také sklenice se šroubovacím víčkem.Jaké typy nádob lze péct v troubě Hliník, nerezová ocel, pocínovaný plech, porcelán, sklo, silikon a desky.Na sporák, do trouby i chladničky
Když si pořídíte nerezové nádobí s nepřilnavým povrchem, můžete ho použít na všechny typy sporáků a varných desek, včetně indukčních. Má-li odnímatelnou rukojeť, pak ho lze dát i do trouby, s vhodnou poklicí i do chladničky.
Jakou misku můžu dát do trouby : Dnes už můžete dát do trouby vedle silikonových forem a pekáčů také některé nádobí z plastu, které snese neuvěřitelně teplotní rozpětí od -24°C do + 230°C a můžete na něm rovnou servírovat. Nelze nic namítat, pokud je někdo zvyklý na litinové nebo keramické pekáče a zapékací mísy, neboť své kvality nezapřou.
Co se stane s alobalem v mikrovlnce
Do mikrovlnky také nikdy nedávejte kovové nádobí a alobal. Kov odráží mikrovlnné záření a může dojít k jiskření.
Co nepatří do mikrovlnné trouby : Nesmíte tam dát kovové nádobí, ale ani třeba kovovou lžičku nebo nějakou malou součást. Kvůli tomu by mikrovlnka mohla začít jiskřit a vedlo by to k jejímu poškození. Nesmíte na jídle nechat ani malý kousek hliníkové fólie. Funguje totiž jako zápalná šňůra, takže by se uvnitř trouby mohl objevit malý oheň.
Pokud není u receptu výslovně uvedeno, že se moučník vkládá do studené trouby, musíme troubu předehřát. Většina šlehaných těst by v málo vyhřáté troubě klesla, protože by z nich vyprchaly vzduchové bublinky a moučník by byl sražený. Týká se to piškotových těst a těst nadlehčených bílkovým sněhem.
Smíchejte sůl s octem, vzniklou pastu nanesete na povrch trouby, nechte působit a pak hadrem setřete. Při čištění trouby pouze octem, otřete celý vnitřek trouby hadrem namočeným v octu. Pak rozhřejte troubu na vyšší teplotu – klidně na 150 °C. Ocet v teplé troubě snadno rozpustí mastnotu a nečistoty.
Co udělat před prvnim pouzitim trouby
Před prvním použitím trouby ji vyhřívejte se systémem horního a dolního topného tělesa při 200 °C přibližně po dobu jedné hodiny. Dojde k uvolnění zápachu, který je charakteristický pro „nový spotřebič“; zajistěte dobré větrání místnosti.Při pečení dvou rozdílných pokrmů například koláčů a masa, nastavte nejprve nižší teplotu pro koláče a po jejich upečení zvyšte teplotu pro maso. Formy na koláče umisťujte vždy doprostřed roštu. Používejte tmavé pečící formy, protože přijímají lépe teplo. Výsledky pečení masa závisí na druhu a kvalitě masa.Na každé roli alobalu se totiž dočtete, že ho není vhodné používat na velmi slané a kyselé potraviny, jako jsou některé druhy zeleniny nebo ovoce. Mohou totiž způsobit uvolňování hliníku a poté jej pohlcovat.
Můžete jej využít při pečení moučníků a masa i při grilování. Klademe jej na plech, do zapékací misky či formy stejně jako pečících papír. Kuře, ryba nebo jakékoli maso zůstane křehké a šťavnaté, peče-li se zabalené v alobalu. Na grilu máte jistotu, že v alobalu bude vše pěkně rovnoměrně propečené a nevysušené.
Jaké nádobí nedávat do mikrovlnky : Kovové nádobí: Kovové nádobí způsobuje jiskření a může poškodit mikrovlnnou troubu. Kovové nádobí také odráží mikrovlnné záření, což může způsobit vznícení. Proto by žádné kovové nádobí, jako jsou kovové nádoby, pánve, hrnce, plechy, stříbrné nebo zlaté nádobí, nemělo být používáno v mikrovlnné troubě.
Co nesmi prijit do mikrovlnky : Pojďme se podívat, jaké to jsou.
- Vajíčka natvrdo v mikrovlnce neuvaříte.
- Mateřské mléko raději ohřejte v hrnci.
- Celer, řepu a špenát do mikrovlnky nedávejte.
- Výbušné hroznové víno.
- Mražené maso bude tuhé
- Chilli papričky vás mohou popálit.
- Vařené houby zavání zažívacími problémy.
Jak dlouho předehřát troubu
Každé otevření znamená, že v troubě poklesne teplota a pro ohřátí na správnou teplotu potřebuje trouba 1-2 minuty, kdy zbytečně spotřebovává energii.
Velkým pomocníkem vám u čištění hodně špinavé trouby může být obyčejná jedlá soda a běžný ocet. Z jedlé sody a vody si namíchejte tužší pastu. Troubu zapněte na 150 °C a opatrně naneste na připáleniny pastu z jedlé sody, k nanášení můžete použít třeba starý zubní kartáček.Jednoduše se zvládnete zbavit mastnoty a usazenin i pomocí octa. Namočte v něm hadr a vnitřek trouby s ním potřete. Máte-li tu možnost, můžete ocet také nalít do rozprašovače a vnitřek trouby včetně dvířek postříkat. Následně troubu rozehřejte zhruba na 150 °C a ocet se o mastnotu a nečistoty postará.
Jak dlouho nechat vypálit novou troubu : Pokud se chcete podivného zápachu vycházejícího z nového spotřebiče rychle zbavit, doporučujeme vám jej vytřít vlhkým hadříkem. Pomůže také na 30 minut zapnout horní/dolní ohřev na 250 °C. To by mělo k odstranění nepříjemného zápachu novoty z pečicí trouby stačit.