Antwort Co na opar v koutku? Weitere Antworten – Jak se co nejrychleji zbavit oparu

Co na opar v koutku?
Opar na rtu většinou zmizí do 10 dní. Léčbu lze urychlit pomocí antivirových léků a mastí (např. aciklovir), speciálními náplastmi na opary a také přírodními léčivými mastmi a přípravky.Péče o rty, opary a popraskané koutky

  • ZOVIRAX Duo Krém na opary 2 g. Léčivý přípravek.
  • URGO Filmogel opary 3 ml.
  • AROMATICA Kosmín Bylinná regenerační mast na rty 25 ml.
  • THERMAL Herpes krém 6 g.
  • BIODERMA Atoderm Balzám na rty 15 ml.
  • A-DERMA Tyčinka na rty 4 g.
  • BIODERMA Atoderm Tyčinka na rty 4 g.
  • WELEDA Skin Food Lip Butter 8 ml.

Základem účinné samoléčby oparu jsou volně prodejné krémy s antivirovou složkou. Tyto krémy řadíme mezi léčivé přípravky a jejich účinné látky (aciclovir, penciclovir,) působí přímo proti replikaci (množení) viru Herpes simplex. Tyto krémy se používají od prvních příznaků a nanášejí se obvykle několikrát za den.

Co se dává na opar : Nejoblíbenější je obklad z mírně rozředěného droždí. Stačí droždí lehce naředit vodou a opar mazlavou směsí pokrýt. Opar velmi rychle vyschne společně s droždím a doba jeho hojení se výrazně zkracuje. Tento přírodní lék funguje překvapivě dobře zejména díky vitaminům skupiny B, které jsou v droždí obsaženy.

Jak se zbavit oparů přes noc

Přírodní cestou se lze oparů zbavit pomocí obkladů z propolisu, heřmánku nebo šalvěje. Všechny tyto bylinky působí protizánětlivě. Zkusit můžete puchýřky potírat také čistým Floré Bylinným esenciálním olejem tea tree olej (koupit v e-shopu), který rovněž puchýře vysuší, a navíc působí antibakteriálně.

Co nedělat při oparu : Nedotýkejte se oparu

Jelikož jsou opary extrémně nakažlivé, vyhněte se líbání a také sdílení příborů, sklenek, ručníků a dalších osobních věcí. Pravidelně si myjte ruce, zvláště po kontaktu s oparem. A velkou pozornost věnujte tomu, abyste se nedotkli oblasti očí nebo genitálií poté, co jste se dotkli oparu.

Jak se rychle zbavit oparu „Zvnějšku aplikujte propolis, tea tree olej nebo ledovou kostku z odvaru z meduňky či zeleného čaje,“ doporučuje odbornice. Přikládáním ledu na postižené místo totiž dochází ke snížení zánětu a úlevě od nepříjemných symptomů. Skvělou pomocnicí je také aloe vera.

Přírodní cestou se lze oparů zbavit pomocí obkladů z propolisu, heřmánku nebo šalvěje. Všechny tyto bylinky působí protizánětlivě. Zkusit můžete puchýřky potírat také čistým Floré Bylinným esenciálním olejem tea tree olej (koupit v e-shopu), který rovněž puchýře vysuší, a navíc působí antibakteriálně.

Proč se tvoří opar

Příčina vzniku aftu není známá, častěji se ale objevuje u jedinců se sníženou imunitou nebo následkem hormonálních výkyvů nebo stresu a často souvisí také s nedostatkem vitamínu B, kyseliny listové a železa. Také opar může mít na svědomí oslabená imunita.Pro léčbu oparů si můžete pořídit přípravky proti virům – acyklovir, které seženete ve formě tablet nebo mastí. S léčbou neotálejte, začněte s ní nejlépe ještě před vznikem puchýřku, tedy ve fázi nepříjemného svědění. Pokud na opary trpíte často, jistě tuto fázi snadno rozpoznáte.Opar začíná nepříjemnými pocity svědění a většinou druhý den se již objevují puchýřky. V tomto stadiu je opar zduřelý, svědí, pálí a může i bolet. Za několik dní puchýř praskne, začne vysychat a udělá se na něm strup. Celý proces trvá většinou sedm až deset dní.

Jednoznačnou prevencí, abyste opar vůbec nedostali, je dostatečný přísun vitaminu B12, při samotném nakažení oparem je dobré příjem vitaminu ještě zvýšit. Tělo potřebuje i vitamin C a zinek, které posilují imunitu a působí proti virům. Vhodný je i vitamin E, který urychluje léčbu.