Antwort Co musí obsahovat návrh rozpočtu obce? Weitere Antworten – Co musí obsahovat závěrečný účet obce

Co musí obsahovat návrh rozpočtu obce?
V závěrečném účtu jsou obsaženy všechny údaje o plnění rozpočtu a o dalších finančních operacích, včetně hospodaření s peněžními fondy, v podrobném členění a obsahu. Jedná se o zhodnocení celého finančního hospodaření obce, včetně jejích příspěvkových organizací a také hospodaření s jejím majetkem.Výdaje se rozlišují dle druhu na: Běžné výdaje – prostředky použité hlavně na každodenní provoz obce, v následujících letech už z nich nebude žádný (přímý) užitek a. Kapitálové výdaje – investice do majetku obce, z kterého bude resp. měl by být užitek i v následujících letech.Obsahem rozpočtu jsou příjmy, výdaje a ostatní peněžní operace (financující), včetně tvorby a použití fondů, Mimo rozpočet se uskutečňují peněžní operace týkající se cizích prostředků, sdružených prostředků a podnikatelská činnost ÚSC.

Kdo navrhuje rozpočet obce : 362/2014 Sb., změna vyhlášky o rozpočtové skladbě. Rozpočet obce schvaluje její zastupitelstvo obvykle koncem roku na následující kalendářní rok (§ 84 odst. 2 písm. b) ZOZ).

Jak dlouho musí být zveřejněn návrh rozpočtu

Návrh rozpočtu musí být vhodným způsobem zveřejněn nejméně po dobu 15 dnů před jeho projednáváním v zastupitelstvu obce. Podle § 84 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, v platném znění, je schvalování rozpočtu vyhrazeno zastupitelstvu obce.

Kdo schvaluje rozpočtová opatření : Tyto přesuny se nazývají rozpočtová opatření (§ 16 zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů). Změny ve schváleném rozpočtu schvaluje zastupitelstvo obce, které však může část pravomocí schvalování rozpočtových opatření delegovat na radu obce.

To zahrnuje rodičovský příspěvek, příspěvek na bydlení, podporu v nezaměstnanosti a další. Pokud pobíráte jakýkoliv typ důchodu, připočtěte si ho také. Jakékoli další příjmy: Zapište jakýkoli další příjem, se kterým můžete počítat – alimenty na dítě, příjmy z nájmů, z akcií, dluhopisů a atd.

Mezi hlavní zdroje financování obcí patří příjmy daňové, nedaňové, kapitálové a transfery. Celkové příjmy obcí v roce 2016 činily 282 mld. Kč. V jejich hospodaření jsou prioritní příjmy daňové, které vloni tvořily více než dvě třetiny (67,5 %).

Jak se sestavuje rozpočet obce

Obec sestavuje rozpočet v návaznosti na svůj střednědobý výhled rozpočtu a na základě údajů z rozpisu státního rozpočtu, z rozpočtu kraje a údajů z rozpisu rozpočtového provizoria. V rámci rozpočtu se bilancují příjmy a výdaje. Součástí rozpočtu jsou peněžní fondy.PROVÁDĚNÍ ROZPOČTOVÝCH OPATŘENÍ Návrh rozpočtu musí být vhodným způsobem zveřejněn nejméně po dobu 15 dnů před jeho projednáváním v zastupitelstvu obce. Podle § 84 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, v platném znění, je schvalování rozpočtu vyhrazeno zastupitelstvu obce.Finanční a kontrolní výbor jsou orgány zastupitelstva obce, které jsou zřizovány ve všech obcích povinně. Zákon o obcích tak stanovuje jako „pravomoc“ finančního výboru: provádět kontrolu hospodaření s majetkem a finančními prostředky obce, • plnit další úkoly, jimiž jej pověřilo zastupitelstvo obce.

Rozpočtová opatření se uskutečňují povinně, jde-li o změny ve finančních vztazích k jinému rozpočtu ( přijetí dotace např. ze st. rozpočtu ), jde-li o změny závazných ukazatelů vůči jiným osobám ( např. poskytnutí dotace ze svého rozpočtu jinému subjektu ) nebo jestliže hrozí nebezpečí vzniku rozpočtového schodku.

Co je pravidlo 50 30 20 : Jako první jsou na řadě nezbytné výdaje typu nájem či jídlo, kterým patří 50 % z měsíčního rozpočtu. Následují výdaje pro radost – například na lístky do kina a večeře v restauraci si vyhraďte dalších 30 %. Zbývajících 20 % z rozpočtu se týká spoření. Ať už na důchod, nebo na vaše vysněné dlouhodobé cíle.

Jaké jsou druhy rozpočtu : Typy rozpočtů:

  • Vyrovnaný rozpočet: příjmy = výdaje.
  • Přebytkový rozpočet : příjmy > výdaje.
  • Schodkový rozpočet: příjmy < výdaje.

Co patří do příjmů

Mezi tyto příjmy patří: příjmy z pracovního poměru, příjmy ze samostatné výdělečné činnosti, některé státní dávky, státní, firemní i osobní penze, úroky z úspor, dividendy, příjmy z nájmu a příjmy z fondů. Dani z příjmu fyzických osob podléhají fyzické osoby.

Podíl obcí činí celkem 20,59 % na výnosech těchto sdílených daních:

  • daň z přidané hodnoty.
  • daň z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků
  • daň z příjmů fyzických osob vybíraná srážkou.
  • z 60 % výnosu daně z příjmu fyzických osob z podnikání

Podle § 84 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, v platném znění, je schvalování rozpočtu vyhrazeno zastupitelstvu obce.

Kdo je správce rozpočtu obce : Kdo je správcem rozpočtu, záleží na organizační struktuře obce. Pokud má obec finanční (ekonomický, hospodářský nebo podobný) odbor, je většinou správcem rozpočtu vedoucí tohoto odboru, v menších obcích může být správcem rozpočtu starosta nebo některý zastupitel.