Antwort Co musí obsahovat námitka? Weitere Antworten – Jak se píše námitka

Co musí obsahovat námitka?
Námitky se podávají písemně, a to na ČSSZ. Námitky musí obsahovat stejné náležitosti jako odvolání. V textu uvedete, že podáváte námitky proti rozhodnutí ČSSZ ve věci nepřiznání, snížení či odebrání invalidního důchodu. Dále je důležité uvést důvody nesouhlasu.Pokud občan nesouhlasí s rozhodnutím ČSSZ, může proti němu podat písemné námitky do 30 dnů ode dne jeho doručení. Námitky lze podat přímo u ČSSZ nebo prostřednictvím kterékoliv OSSZ. Z podání musí být patrné, které rozhodnutí účastník řízení napadá, v čem spatřuje jeho nezákonnost a čeho se domáhá.Proti opatření obecné povahy lze podat písemné připomínky, ústní připomínky na veřejném projednávání nebo písemné námitky jako prostředek podle zákona, který umožňuje jejich podání (§ 172 odst. 3 a 4 SŘ).

Co je to opatření obecné povahy : Opatřením obecné povahy je úkon správního orgánu, který není právním předpisem ani rozhodnutím; týká se konkrétně určeného předmětu a obecně vymezeného okruhu adresátů. Kdo je osobou, jejíž práva, povinnosti nebo zájmy mohou být přímo dotčeny opatřením obecné povahy, závisí na druhu konkrétního opatření.

Co musí obsahovat namitka

Fyzická osoba uvede v podání jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého pobytu, popřípadě jinou adresu pro doručování. Námitka dále musí obsahovat označení správního orgánu, jemuž je určeno (tj. Česká správa sociálního zabezpečení) a podpis osoby, která námitku podává.

Jaký je rozdíl mezi námitkou a odvoláním : „Námitka je sice prostředkem ochrany mimo jiné i proti exekučnímu příkazu, který je rozhodnutím, u kterého zákon nepřipouští odvolání (§ 159 odst. 1 daňového řádu z roku 2009), ale není řádným opravným prostředkem ve smyslu § 108 odst.

Co má odvolání obsahovat

  • Vaše jméno, příjmení a adresu.
  • název a adresu soudu, který o věci rozhodl.
  • spisovou značku případu.
  • jestli rozhodnutí napadáte úplně nebo částečně a v čem spatřujete jeho nesprávnost.
  • datum a podpis.


K řízení o zrušení opatření obecné povahy nebo jeho části jsou příslušné krajské soudy rozhodující ve správním soudnictví, které při svém rozhodování posuzují soulad opatření obecné povahy se zákonem, a také to, zda ten, kdo je vydal, postupoval v mezích své působnosti a pravomoci, a zda opatření obecné povahy bylo …

Jak se branit opatření obecné povahy

Proti opatření obecné povahy nemůžete podat odvolání nebo jiný opravný prostředek. Můžete se ale proti němu bránit jiným způsobem. První možností, jak můžete územní plán nebo zásady územního rozvoje napadnout, je iniciovat přezkum jejich zákonnosti.Proti návrhu opatření obecné povahy můžete podat námitky ke správnímu orgánu, pokud jste k tomu oprávněn. Právo podat námitky mají vlastníci nemovitostí, jejichž práva, povinnosti nebo zájmy související s výkonem vlastnického práva mohou být opatřením obecné povahy přímo dotčeny.Námitky jsou obavy zákazníka, otázky, které pokukují na jeho pochybnosti o tom, zda je váš produkt pro něj vhodný, zda se mu to vyplatí atd. Námitky se nejčastěji týkají ceny, času, pravomocí, zákazník poukazuje na reference i konkurenci. Každý obchodník by měl být na námitky připravený a umět s nimi pracovat.

„Odvolání musí mít náležitosti uvedené v § 37 odst. 2 a musí obsahovat údaje o tom, proti kterému rozhodnutí směřuje, v jakém rozsahu ho napadá a v čem je spatřován rozpor s právními předpisy nebo nesprávnost rozhodnutí nebo řízení, jež mu předcházelo.

Co musí obsahovat rozhodnutí : Náležitosti rozhodnutí

  • záhlaví – označení rozhodujícího orgánu a označení věci, ve které je rozhodováno.
  • výrok (enunciát) – rozhodnutí v užším slova smyslu.
  • odůvodnění – obsahuje popis skutkového stavu, vyjádření účastníků řízení, rekapitulaci případného dokazování a zdůvodnění posouzení právního stavu věci.

Jak formulovat odvolání : Jako každý formální dokument musí odvolání mít náležitou podobu. V horní části dokumentu je vždy nutné uvést adresu, komu je odvolání adresováno. Následuje datum a místo sepsání odvolání, předmět odvolání a odůvodnění odvolání, datum, vaše jméno a příjmení a podpis.

Kdy se správní řád nepoužije

Správní řád se nepoužije pro občanskoprávní, obchodněprávní a pracovněprávní úkony prováděné správními orgány. Správní řád se nepoužije na vztahy mezi orgány téhož územně samosprávného celku při výkonu samostatné působnosti.

Ten, kdo tvrdí, že byl na svých právech opatřením obecné povahy zkrácen, může podat návrh na zrušení opatření obecné povahy. O tomto návrhu rozhodují soudy ve správním soudnictví. Návrh lze podat do 1 roku ode dne, kdy návrhem napadené rozhodnutí nabylo účinnosti. Zmeškání této lhůty nelze prominout.V námitce musíte kromě odůvodnění uvést také údaje podle katastru nemovitostí a vymezit území dotčené námitkou. Námitky můžete podat nejpozději do 7 dnů ode dne, kdy se konalo veřejného projednání návrhu územního plánu. Všechny důležité termíny se dozvíte z úřední desky obce, která územní plán pořizuje.

Jak řešit námitky : Nebojujte s účastníkem a neberte si jeho slova osobně. Místo toho dejte najevo, že námitku přijímáte a jste ochotní vyslechnout si i jiný názor. Kromě zjemnění situace tak získáte čas na promyšlení dalšího postupu. Můžete například říct: „Děkuji Vám za názor.