Antwort Co můžu hasit vodou? Weitere Antworten – Co se nesmí hasit vodou

Co můžu hasit vodou?
Jsou nevhodné na hašení:

Hořlavých kapalin nemísících se s vodou jako benzín, motorová nafta, minerální oleje, líh, ředidlo,…). Je třeba velkého množství vody, abychom kapalinu zředili, některé neuhasíme vůbec, např. benzín na vodě plave.Práškový přístroj je určený pro hašení tříd A, B, C, D, včetně pevných látek kromě sypkých hmot. Dobře hasí zejména požáry hořlavých kapalin a hořlavých plynů a speciální typy prášku i požáry některých lehkých kovů.Nesmí se hasit : líh a alkoholy, zařízení pod proudem, kovy.

Co můžu hasit piskem : PĚNOVÉ HASICÍ PŘÍSTROJE

Při svém použití vytvářejí na povrchu hořících látek vrstvu pěny, která zabraňuje přístupu kyslíku a tím vlastně hasí. Používají se především na požáry hořlavých kapalin ( benzín, nafta, oleje).

Čím hasit co

Vodní – použít na papír, dřevo a další pevné hořlavé látky (nikdy ne na elektřinu, oleje apod.). Práškový – je universální (elektřina, domácí spotřebiče, oleje, plyny, pevné látky). Pěnový – lze použít na benzín, naftu, olej (nikdy ne na elektřinu, domácí spotřebiče). Sněhový – používat na elektřinu, jemnou mechaniku.

Jak spravne hasit : Zásah hasicím přístrojem při požáru je nutno provádět vždy po směru větru a vystřikující proud hasiva musí směřovat vždy do ohniska požáru, přičemž je nutno neustále postupovat za požárem. Postupujte tak, abyste proudem hasiva nepřenesli plameny na nežádoucí místa, nebo se při používání vodních přístrojů neopařili.

Třída A – požáry pevných látek (např. dřevo, uhlí, textil, papír, sláma, seno, plasty), jejich hoření je zpravidla doprovázeno žhnutím. Pro tuto třídu požáru jsou vhodné hasicí přístroje vodní a pěnové.

K hašení elektrických zařízení pod napětím, hořlavých kapalin i hořících plynů lze použít sněhový hasicí přístroj. Není ovšem vhodný k hašení sypkých materiálů, neboť proud plynu je velmi prudký a hořící sypký materiál by byl rozfouknut.

Jak uhasit horici Zasuvku

Práškový hasicí přístroj

Jedná se o nejpoužívanější a nejuniverzálnější hasicí přístroj. Hasivem je speciální nebo univerzální jemný prášek, hnaný plynem. Jedná se o poměrně velmi účinné hasivo, jehož velkou výhodou je nevodivost. Proto je možné s ním hasit i elektrická zařízení pod napětím.Závěr: Shrnutím požárních zkoušek, které německý úřad provedl, je, že pouze vodní hasicí přístroje se speciálními aditivy jsou bezpečnou variantou na zvládnutí požárů jedlých tuků.Práškový hasicí přístroj je vhodný pro požáry třídy A, B a C. Může být použit proti požárům, kde jsou pevné látky, kapaliny a plyny. hořlavé plyny, benzín, nafta, oleje, pevné materiály, elektrická zařízení pod proudem, počítače, televizory a další elektronika pod proudem do 110 kV.

Třída B – požáry kapalin nebo látek, které přecházejí do kapalného skupenství (např. barvy a laky, benzin, nafta, dehet, oleje, ředidla, aceton, vosky, asfalt, pryskyřice, mazadla). Pro tuto třídu požáru jsou vhodné hasicí přístroje pěnové, práškové a halonové.

Čím hasit elektromotor : 2. Práškový hasicí přístroj

Práškový hasicí přístroj: Třída požáru A, B, C
hořlavé plyny, benzín, nafta, oleje, pevné materiály, elektrická zařízení pod proudem, počítače, televizory a další elektronika pod proudem do 110 kV. dřevo, uhlí, textil a pevné hořlavé látky, hořlavé kovy, jemná elektronika a mechanika.

Co delat kdyz hoří spotrebic : Co nejrychleji opusťte objekt, ve kterém hoří

Nesnažte se překonávat již požárem zasažené a zakouřené prostory. Nemůžete-li již opustit objekt, uzavřete se v místnosti bez větrání, utěsněte okna a dveře (nejlépe mokrým ručníkem, dekou) a upozorněte na sebe hasiče máváním za oknem či vyvěšením bílé látky či prostěradla.

Co se stane když chytnou saze v komíně

V případě vzniku požáru sazí v komíně urychleně odstraňte veškerý hořlavý materiál z blízkosti komínového tělesa. Zavolejte hasiče na linku 150 nebo 112. Požár sazí v komíně nikdy nehaste vodou, mohlo by dojít k jeho popraskání nebo dokonce výbuchu.

Třída C – požáry plynů (např. zemní plyn, propan-butan, vodík, svítiplyn, acetylen, metan). Pro tuto třídu požáru jsou vhodné hasicí přístroje práškové nebo plynové hasicí přístroje s náplní CO2 (oxidu uhličitého).Hašení: Nepoužívejte vodu k hašení lithiových baterií, protože by to mohlo způsobit ještě větší rozhoření požáru. Místo toho je nejlepší použít hasicí přístroj třídy D nebo speciální přístroje třídy A. které jsou určené specificky pro hašení požárů kovů.

Čím hasit elektroinstalaci : pod napětím je nejvhodnější sněhový přístroj s náplní CO2. Méně vhodný je přístroj práškový, protože spečeným práškem se znehodnocují části hašených zařízení. Tetrachlórovým přístrojem se smí hasit jen na otevřeném (větraném) prostranství, protože při jeho použití vznikají jedovaté plyny.