Antwort Co mít na přijímačky? Weitere Antworten – Co můžu mít u přijímaček

Co mít na přijímačky?
pravopis, skladbu, porozumění textu a z matematiky např. geometrii, slovní úlohy a rovnice. U přijímaček s sebou můžete mít modře či černě píšící propisovací tužku, u testu z matematiky ještě obyčejnou tužku a rýsovací potřeby. Kalkulačka není povolena.Co vzít sebou

  • pozvánku a občanský průkaz, případně jiný průkaz totožnosti s fotkou (pokud uchazeč nemá žádný doklad totožnosti, budeme řešit situaci individuálně v den zkoušek)
  • psací a rýsovací potřeby.
  • svačinu a pití
  • klidnou mysl a pohodovou náladu.

Co dělat pro duševní zdraví před přijímačkami a zkouškami

  • Mezi učením si odpočiňte a vyhraďte si dostatek času na spánek.
  • Připravte si nutričně vyváženou svačinu, která vám dodá energii.
  • Proložte studování jiným programem – seriálem nebo třeba cvičením.
  • Vytvořte si plán, abyste měli přehled, co vás kdy čeká

Jak se co nejrychleji naučit na přijímačky : Udržet v přípravě řád vám může pomoci dobrá učebnice, návštěva kurzů, rodiče, domácí učitel. Dobrým pomocníkem jsou i internetové kurzy, ve kterých stále víte, kolik jste toho již zvládli a co ještě zbývá, pokrok se snadno kontroluje a navíc si sami určujete tempo přípravy.

Jaké známky na střední školu

Klíčový je aritmetický průměr známek z posledních tří pololetí základní školy, tedy dvě vysvědčení z osmé a jedno z deváté třídy. U maturitních oborů se vysvědčení může podílet na hodnocení uchazeče až z jedné třetiny, na školách s učebními obory jde dokonce o jediné kritérium přijetí.

Jaký je průměrný počet bodů u přijímaček : Obecně u přijímaček na gymnázia a žádané střední školy je to 70 a více bodů. Průměrný počet bodů u jednotné přijímací zkoušky v roce 2023 byl 48 bodů ze 100 (součet bodů z testu z ČJ a M).

Jednotné testy

Varianty testů jsou různé pro čtyřleté obory vzdělání (včetně oborů nástavbového studia), pro šestiletá gymnázia a pro osmiletá gymnázia. Maximální možný počet dosažených bodů v testech z matematiky i českého jazyka a literatury je 50 bodů.

Užitečné tipy

  1. Zlepšete svou techniku učení.
  2. Získejte jasno o požadavcích.
  3. Stanovujte si realistické cíle.
  4. Využívejte strach jako faktor zvyšující váš výkon.
  5. Relativizujte negativní důsledky.
  6. Vypracujte si strategii pro zvládání akutní úzkosti.
  7. Trénujte situaci při zkoušce.
  8. Zkuste mentální trénink zvládání strachu.

Jak dlouho se učit na přijímačky

Kdo se letos hlásí na vysněné gymnázium nebo střední školu, má nejvyšší čas začít s přípravou na přijímací zkoušky. Intenzivnější učení je ideální odstartovat zhruba dva až tři měsíce před tím, než zasednete k přijímacím testům. Jak si vše co nejlépe zorganizovatRozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí ke studiu uchazeč získá do sedmi dnů po vykonané zkoušce. Tato povinnost platí i v případě, že se přijímací zkoušky ve škole nekonají. Nepřijatý uchazeč zjistí zbývající volná místa ve středních školách na krajském úřadu a podle nabízených možností musí volit alternativní studium.Výsledná známka na vysvědčení se řídí aritmetickým průměrem. Při průměru "něco celá pět" bude udělena lepší známka. Například když za pololetí někdo dostane těchto šest známek 1-, 3, 3-, 1, 4, 2, aritmetický průměr spočítáme jako 15 : 6, což je 2,5.

Obecně u přijímaček na gymnázia a žádané střední školy je to 70 a více bodů. Průměrný počet bodů u jednotné přijímací zkoušky v roce 2023 byl 48 bodů ze 100 (součet bodů z testu z ČJ a M).

Co se stane když neudělám přijímačky : Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí ke studiu uchazeč získá do sedmi dnů po vykonané zkoušce. Tato povinnost platí i v případě, že se přijímací zkoušky ve škole nekonají. Nepřijatý uchazeč zjistí zbývající volná místa ve středních školách na krajském úřadu a podle nabízených možností musí volit alternativní studium.

Jak se uklidnit před přijímačkami : Potřebujeme přesměrovat myšlení jinam. Pomáhá také snažit se dýchat do břicha, aby se nám při nádechu bříško nafouklo jako balón a při výdechu se zase vyfouklo, tím se dech pěkně prohloubí. Když jsme ve stresu, obvykle dýcháme jen mělce, povrchně, do hrudníku, dech se nedostane až do břicha.

Co na nervy před zkouškou

Užitečné tipy

  • Zlepšete svou techniku učení.
  • Získejte jasno o požadavcích.
  • Stanovujte si realistické cíle.
  • Využívejte strach jako faktor zvyšující váš výkon.
  • Relativizujte negativní důsledky.
  • Vypracujte si strategii pro zvládání akutní úzkosti.
  • Trénujte situaci při zkoušce.
  • Zkuste mentální trénink zvládání strachu.


Pokud se k zápisu ke studiu nedostavíte v termínu, ke kterému vás fakulta pozvala, a ani se řádně neomluvíte, bude na to fakulta nahlížet jako na váš nezájem v daném programu studovat a vaše místo může postoupit dalšímu uchazeči o studium.Doporučujeme kontaktovat ředitele školy a domluvit se s ním na dalším postupu. Pro další kolo přijímacího řízení můžete podat neomezené množství přihlášek. Přihlášku do dalšího kola přijímacího řízení získáte u ředitele střední školy, případně na webových stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Co když se nedostanu na SS : Co se stane, když se nedostanu na střední školu Musíš počkat do 20. května 2024, což je datum zahájení 2. kola, a ucházet se o volná místa na školách ve 2. kole přijímacího řízení.Ve 2. kole zvažte i kombinované a dálkové maturitní obory i výuční obory.