Antwort Co léčí kineziologie? Weitere Antworten – Na co pomáhá kineziologie

Co léčí kineziologie?
Kineziologie zohledňuje potřeby každého jednotlivce a může pomoci změnit postoje a chovní. Napomáhá ke zlepšení koordinace a výživové potřeby organismu a alergie. Mnohé z našich zdravotních problémů souvisejí z našim současným způsobem života. V posledních letech se náš životní styl změnil takřka k nepoznání.Co se dá kineziologií řešit

  • Stres a strachy.
  • Dyslexie, dysgrafie, poruchy soustředění, hyperaktivita, logopedické potíže nebo poruchy učení
  • Závislosti, fobie.
  • Zlepšení komunikace.
  • Partnerské problémy.
  • Zvýšení své vlastní hodnoty, nalezení seberealizace, znovunalezení sebedůvěry, větší kreativity apod.

Kineziologický rozbor je zaměřený na vyšetření a zhodnocení pohybových stereotypů, svalovou sílu, rozsah kloubního pohybu, držen těla, stabilitu a celkovou kondici. V rámci vstupního vyšetření se provádí: Test kloubní pohyblivosti. Test svalové síly.

Kolik stojí kineziologie : Studium kineziologie se pohybuje kolem 40 – 50 tisíc.

Kdo je Kineziolog

Zabývá se fyziologickými, mechanickými i psychologickými mechanismy, které zkoumá vizuálním hodnocením pohybu, měřením svalové a mozkové aktivity, monitorováním fyziologických, behaviorálních a kognitivních funkcí aj. Zkoumá např. kvantitativní hodnocení pohybu v porovnání s kvalitativním, atd.

Co je metoda One Brain : Kinezilogie: One Brain (Jednotný mozek)

Jedná se o jednoduchou metodu, během které je možné využitím tzv. buněčné paměti zjistit příčinu stresu či problému a následně odstranit úzkost z nepříjemných vzpomínek, které stres vyvolávají. Takto vyvolaný stres nebo problém může mít psychickou, ale i fyzickou podobu.

Zásady vyšetření: – Pacienta vyšetřujeme svlečené ve spodním prádle, naboso. – Vyšetření postavy se provádí ze tří stran – zepředu, zezadu a z boku. – Postavu vyšetřujeme v klidu (staticky) i v pohybu (dynamicky) – Při vyšetřování a popisu postupujeme systematicky směrem kaudálním nebo kraniálním.

Komplexní kineziologické vyšetření zahrnuje osobní konzultaci se základní klinickou diagnostikou pohybového systému, na základě které zjišťujeme patologické nálezy a tedy i možné příčiny Vašich obtíží, popř. nám slouží jako jejich prevence.

Jak se stát Kineziologem

Kurzy kineziologie jsou otevřeny pro všechny bez ohledu na vzdělání či předchozí zkušenosti, což znamená, že kineziologem se může stát kdokoli. V seznamu instruktorů a facilitátor ONE BRAIN pak najdeme osoby s bakalářským magisterským, inženýrským či dokonce doktorským (jak MUDr., tak PhDr., Ph. D.) titulem.V případě doporučení rehabilitace od lékaře je nutné přinést s sebou poukaz na vyšetření/ošetření FT, dále aktuální zprávy od lékařů (zprávy z RTG, magnetické rezonance, CT, EMG apod.). U dospělých není potřeba mít žádné speciální oblečení (terapie probíhá většinou ve spodním prádle).Kdy je nutné vyhledat pomoc fyzioterapeuta Fyzioterapeuta můžete navštívit kdykoliv, kdy pocítíte jakékoliv problémy Vašeho pohybového aparátu. My však doporučujeme nejdříve navštívit lékaře, který se na Vás podívá jako první a provede vyšetření, díky kterému rozhodne, jaké řešení bude pro Vás to nejlepší.

Popis: Individuální pohybová terapie využívající obecné principy a metody k odstranění poruch v pohybovém systému. Výkon zahrne metody ke zvýšení svalové síly, zvětšení rozsahu pohybu, k reedukaci pohybových stereotypů, nebo metody respirační fyzioterapie.

Jak probíhá vyšetření u fyzioterapeuta : Vyšetření se může velmi lišit podle potíže, kterou se bude fyzioterapeut zabývat – základem je vyšetření držení těla – ve stoje, při chůzi a v jejich modifikovaných verzích. Poté se využívají testy speciální – neurologické vyšetření, speciální testy na velké klouby těla (rameno, koleno, kyčel atd.).

Kdy jít k fyzioterapie : S určitou nadsázkou by se dalo říci, že fyzioterapeuta můžete vyhledat vždy, když se potýkáte s problémem pohybového aparátu. Protože je však tělo složitý nástroj, před návštěvou fyzioterapeuta je bezpečnější navštívit lékaře. Ten provede vyšetření a rozhodne, jaký postup je právě pro pacientův stav nejlepší.

Jaký je rozdíl mezi fyzioterapií a rehabilitací

rehabilitace je činnost, jejímž cílem je optimální znovuobnovení fyzických, psychických, sociálních a pracovních schopností jedince, které byly sníženy v důsledku úrazu či onemocnění. Fyzioterapie je část komprehensivní rehabilitace, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému člověka.

Individuální fyzioterapie

Čas Samoplátce
Fyzioterapie (techniky nehrazené zdravotní pojišťovnou) 25/50 min 600/1200 Kč
Tejpování (zakoupení krabičky tejpu) 300-350 Kč
Aplikace crosstapu 5/10/20 Kč
Manuální lymfodrenáž 50 min 1 200 Kč

Fyzioterapie je velmi dynamicky se rozvíjející obor, který se specializuje na pohybový aparát člověka. Význam slova fyzioterapie pochází z řeckého physis (příroda) a therapeia (léčení). Zabývá se prevencí, diagnostikou a léčbou poruch hybného systému.

Co řeší fyzioterapie : Fyzioterapie řeší bolesti kloubů, svalů a páteře, obtíže vzniklé přetížením (jednotvárným pracovním zatížením, sportem, velkým jednorázovým zatížením). Pomáhá při špatném pohybovém vývoji dětí, vadném držení těla, skolióze a plochých nohách. Fyzioterapie také usnadňuje uzdravování po úrazech a operacích.