Antwort Co jsou porifera? Weitere Antworten – Co je Porifera

Co jsou porifera?
Houbovci (Porifera, z lat. porus = otvor, řec. forein = nosit) či také houby (neplést s říší Fungi) nebo živočišné houby jsou jednodušší, většinou mořští živočichové s vakovitým tělem. Výjimečně mohou dosahovat průměru až 2,5 metru (druh Xestospongia muta).Spongin je druh kolagenu. Podobně jako ten je i spongin vláknitého tvaru a nerozpustný ve vodě, jedná se tedy o skleroprotein. Spongin tvoří oporné pletivo většiny živočichů z kmene houbovců (Porifera), zvláště pak těch z třídy rohovití (Demospongiae). Spongin dodává houbě ohebnost.Gemule jsou hypotetické částice určené pro přenos rysů z rodiče na potomka, které vymyslel Charles Darwin před objevením chromozomů, DNA, genů a jejich dědičných funkcí. Měly být podle něj vylučovány z různých buněk těla a přenášet jejich podstatu do pohlavních orgánů, čímž se pak přenesly do vlastností potomka.

Jak dýchají houbovci : Dýchání: celým povrchem těla Rozvod látek po těle: jen velmi omezený, živiny z entodermu do ektodermu transportují měňavkovité buňky v mezoglee Vylučování: celým povrchem těla Nervová soustava ani smyslové orgány nejsou vyvinuty.

Kde žijí Porifera

Živočišné houby (lat. Porifera) patří mezi nejprimitivnější mnohobuněčné organismy, zároveň ale představují nejstarší mnohobuněčné organismy na Zemi, objevují se již v proterozoiku. Žijí převážně v mořích, ale jsou známí i sladkovodní zástupci.

Čím se živí houby : Houby nejsou rostliny. Neumějí fotosyntézu, nemají kořeny, listy ani květy. Živí se mrtvými, ale také živými rostlinami a živočichy. V živých organismech se chovají buď paraziticky, a tím své hostitele zabíjejí (pak nastoupí saprofyté), nebo symbioticky, a tedy na způsobu obživy s hostitelským druhem spolupracují.

Láčkovci (Radiata) či dvojlistí (Diblastica/Diploblastica) je parafyletické seskupení bazálních živočichů, do něhož se řadí žahavci (včetně dříve oddělovaných rybomorek a kaviárovek) a žebernatky a případně houbovci, vločkovci a sporné salinely, prokáže-li se jejich existence a nebudou-li zařazeny mezi Bilateria.

Povrch houbovců je poset drobnými póry (tzv. ostie), jimiž živočich nasává vodu, která pak odchází větším otvorem v horní části zvaným osculum.

Kde žijí porifera

Živočišné houby (lat. Porifera) patří mezi nejprimitivnější mnohobuněčné organismy, zároveň ale představují nejstarší mnohobuněčné organismy na Zemi, objevují se již v proterozoiku. Žijí převážně v mořích, ale jsou známí i sladkovodní zástupci.Láčkovci (Radiata) či dvojlistí (Diblastica/Diploblastica) je parafyletické seskupení bazálních živočichů, do něhož se řadí žahavci (včetně dříve oddělovaných rybomorek a kaviárovek) a žebernatky a případně houbovci, vločkovci a sporné salinely, prokáže-li se jejich existence a nebudou-li zařazeny mezi Bilateria.Houbovci se živí filtrováním drobných částic a organismů z vody. Spoléhají se na stálý průtok vody, který jim umožňuje obživu. Filtrují z mořské vody organické částice či nečistoty (detrit = neživá organická hmota) a také mikroskopický plankton.

U mnohých hub vyrůstá z podhoubí plodnice. Systém podhoubí může dosáhnout obrovských rozměrů. Největší houbou a možná vůbec největším žijícím organismem na světě je dřevokazná václavka smrková (Armillaria ostoyae syn. Armillaria solidipes).

Jak vzniká houba : Houba vyrůstá ze spory, což je něco jako houbové semínko. Když se semínko uchytí v příhodném prostředí, vytvoří se z něj hyfy. Ty se všelijak větví a spojují s ostatními hyfovými vlákny. Pak vzniká podhoubí, ze kterého může vyrůst houba.

Co je jedlá houba : Jako jedlé houby jsou označovány plodnice některých druhů makroskopických hub. Jedlost hub je stanovena pomocí kritérií, která zahrnují především nepřítomnost jedovatých látek, poživatelnost a žádoucí chuť. Jedlé houby se konzumují pro svou nutriční a kulinářskou hodnotu.

Co to jsou Diblastika

Diblastika (česky Dvojlistí) jsou živočichové, jejichž těla jsou tvořena dvěma zárodečnými listy – ektodermem a entodermem. Z těchto zárodečných listů se vytvoří všechny tkáně a orgány. Patří sem vločkovci, houbovci, žahavci, žebernatky a morulovci.

Diblastica – živočichové, jejichž vývoj zůstává na úrovni dvou zárodečných listů – ektodermu a entodermu. Triblastica – živočichové, u nichž se postupně vytváří i třetí zárodečný list – mezoderm (blast.)Vajíčko (latinsky ovum) je samičí pohlavní buňka. Slouží k pohlavnímu rozmnožování organismů a nese genetický materiál matky. Když dojde k oplodnění (splynutí se samčí pohlavní buňkou), vzniklá buňka se nazývá zygota. Proto říkáme, že zygota vznikne splynutím vajíčka a spermie.

Co je to Caecum : Slepé střevo (lat. intestinum caecum) je slepý výběžek a část tlustého střeva, která spojuje poslední oddíl tenkého střeva zvaný kyčelník (ileum) se vzestupným tračníkem (colon ascendens). Do slepého střeva (caecum) ústí malý červovitý přívěsek – apendix (appendix).