Antwort Co je to sociální médium? Weitere Antworten – Co to jsou sociální media

Co je to sociální médium?
Sociální média jsou nástroje, které umožňují lidem tvořit, sdílet a vyměňovat mezi sebou informace a multimediální obsah v rámci virtuální komunity nebo sítě. Spadají do podmnožiny médií, které považujeme za formu sdělovacích prostředků.Sociálních médií je po světě mnoho. Nejznámější sociální média jsou Facebook, YouTube, Instagram, LinkedIn a TikTok. Nejrozšířenější a zároveň nejpopulárnější sociálním médiem na světě je jednoznačně Facebook. Facebook používá každý měsíc cca 2,5 miliardy lidí po celém světě.✅ Na profil by se neměly dostat intimní a vyzývavé fotky nebo sexuálně motivovaná videa. Nepatří sem ani fotky dětí. Jsou vítaným cílem pedofilů a tvůrců dětské pornografie. ✅ Do přátel si nepřidávejte cizí lidi, při přijímání žádosti o přátelství si ověřte, že nejde o falešný účet.

Jak se dělí sociální sítě : Sociální sítě můžeme rozdělit na osobní a profesní. Mezi osobní řadíme například Facebook, Twitter, MySpace, Badoo, hi5, Friendster, Spolužáci, Lidé.cz, Jagg. vz, Linkuj.cz, Color nebo Swarm. Mezi ty profesní pak třeba LinkedIn či Xing.

Co patří do médií

Zahrnují fyzická média: periodický tisk (noviny a časopisy) a digitální média: televizní stanice, rozhlas (ten je i ve formě analogového vysílání) či internetové portály zaměřené na zpravodajství a publicistiku.

Co patří mezi média : V masové komunikaci jsou média komunikačními výstupy nebo nástroji používanými k ukládání a doručování informací nebo dat. Termín se týká složek masmediálního komunikačního průmyslu, jako jsou tištěná média, vydavatelství, zpravodajská média, fotografie, kino, vysílání (rozhlas a televize), digitální média a reklama.

Kdo dnes není na internetu, jako by nebyl. To dokazují i statistiky z webu statista.com z dubna 2023, které vykazují, že internet využívá 5,18 miliardy uživatelů, což představujte 64,6 % z celosvětové populace. Sociální sítě využívá 59,9 % světové populace, tedy 4,8 miliardy uživatelů sítí.

Sociální sítě slouží převážně ke sdílení informací, komunikaci a propagaci. Celosvětově se jedná o významné komunikační platformy – jen v České republice používá sociální sítě, jako je Facebook, Instagram či Twitter, více než 4,9 milionů osob, tj. 56 % jednotlivců starších 16 let.

Co nesdílet na sociálních sítích

Podívejte se, jaké další 4 věci jako podnikatelé na sociálních sítích raději nesdílet:

  1. Politika a náboženství Bývaly doby, kdy se o politice a náboženství na veřejnosti nemluvilo.
  2. Negativní věci o klientech nebo o světě kolem vás.
  3. Nadměrné množství příspěvků
  4. Nesociální obsah.

Pokusíme se ale shrnout základní poučky pro bezpečné chování na sociálních sítích:

  1. Selský rozum je nejlepší prevence. Každá sociální síť má své zabezpečení.
  2. Používejte nastavení soukromí
  3. Omezte sdílení polohy.
  4. Nepřijímejte všechny žádosti o přátelství
  5. Používejte silné heslo.
  6. Edukujte své okolí

Podle výzkumu #StatusOfMind pak lidé, kteří na sítích jako je Facebook, Instagram nebo Twitter tráví více než 2 hodiny denně, jsou náchylnější k depresím a úzkostem. Jakkoliv ale sítě mohou našemu duševnímu zdraví škodit, stejně tak mu mohou i pomáhat.

Zde jsou nejčastější způsoby měření:

  1. Objem komunikace o značce založený na počtu příspěvků
  2. Množství komunikace na základě počtu zobrazení
  3. Konkurenční komunikace.
  4. Komunikace podle fáze objednávkového řetězce (See – Think – Do – Care)
  5. Zmínky v mainstreamových médiích.
  6. Fanoušci / followers / přátelé

Jaké jsou druhy médií : Zahrnují fyzická média: periodický tisk (noviny a časopisy) a digitální média: televizní stanice, rozhlas (ten je i ve formě analogového vysílání) či internetové portály zaměřené na zpravodajství a publicistiku.

Co je to médium : Pojem média, množné číslo slova médium (latinsky střed či prostředek), můžeme v nejobecnějším smyslu vyložit jako činitele, nástroj, technologii nebo člověka, který nám něco zprostředkovává. Nejčastěji toto slovo bývá užíváno v kontextu se zprostředkováním informací či zábavy a označovat tak může např.

Jaké jsou výhody sociálních sítí

Sociální sítě mají výhody i nevýhody. Na jednu stranu umožňují lidem snadnou a rychlou komunikaci, sdílení informací a rozšiřování sociální sítě. Na druhou stranu mohou vyvolávat závislost, ohrožovat soukromí uživatelů a přinášet rizika spojená s šířením dezinformací a kyberšikanou.

Podle profesí jsou na sociálních sítích nejvíce zastoupeni studenti a ženy v domácnosti. O něco více používají sociální sítě ženy (58 %) než muži (54,4 %) – v obou případech jde rovněž o populaci 16+. Údaje za používání sociálních sítí v jednotlivých krajích v ČR jsou vypočítány jako klouzavé průměry z let 2019-21.Sociální sítě v podstatě není možné nepoužívat, protože v lidské povaze je chtít vědět, co se děje, a komunikovat s okolím. Jejich hlavní problém spočívá ve stanovení hranice, kde končí běžná sociální interakce a začíná informační monopol a manipulace.

Co nedělat na sociálních sítích : Co nedělat na sociálních sítích

  • Přestaň se porovnávat s ostatními.
  • Nezakládej svoji hodnotu na počtu lajků
  • Nepiš urážlivé komentáře pod fotky ostatních lidí
  • Nepiš lidem věci, které jim mohou ublížit a neřekl/a bys jim je osobně
  • Nesleduj účty, díky kterým se cítíš na nic.
  • Nebuď na sociálních sítích pozdě do noci.