Antwort Co je to Kroton? Weitere Antworten – Jak se starat o Kroton

Co je to Kroton?
Vláhy potřebuje kroton tak akorát. Se zálivkou vždy počkejte, až substrát trošku vyschne. Rostlinu nevystavujte ani trvalému suchu, ani dlouhodobému přemokření. V zimě zálivku omezte, protože kvůli nedostatku světla je rostlina méně aktivní, málo roste, méně vody vypařuje a tím pádem i saje.Kroton můžete množit vrcholovými řízky. Aby zakořenily, potřebují teplotu až 30 °C a vlhkost vzduchu kolem 90 % – hodí se proto miniskleníček. Při odebírání řízku pracujte v rukavicích – tekutina, vytékající po řezu, je jedovatá. Její vytékání zastavíte ponořením řezné plochy do teplé vody.Přesazování: Přesazujeme vždy na jaře v případě, že kořeny vyplní květináč.

Jak rozmnožit Juku : Juku lze snadno množit doma pomocí částí rostliny. Nejčastěji se používají mladé vrcholové výhonky s listy ( 15 – 25 cm dlouhé). Odřízněte výhonky z mateřské rostliny, zapíchněte je do písku/drobného štěrku a za 4 – 8 týdnů nová rostlina zakoření. Důležité je udržovat řízky v polostínu při teplotě přibližně 20 °C.

Jak se Rizkuje

Řízky dáte zakořenit buď rovnou do substrátu, nebo je nejprve vnoříte do nádoby s vodou; ve vodě vypustí kořínky, a teprve pak se vysadí běžným způsobem. Řízky přitom zásadně odebírejte jen ze zdravých rostlin. Běžně se pomocí řízků množí například africké fialky, fíkus benjamín či vánoční kaktus.

Co s Klivii po odkvětu : Po odkvětu klívií je třeba odříznout stvol, který nesl květy, jelikož tvorba semen by rostliny vysilovala. A jestliže chceme, aby klívie vykvetly i v dalším roce, dopřejeme jim po odkvětu klid, přičemž omezíme zálivku. Přes léto nesmíme klívie vystavovat přímému slunci, vyžadují naopak stín, ovšem letněním neopovrhnou.

Obecně platí, že mladé rostlinky je nejlepší přesadit po vyvinutí dvou pravých lístků. Kořenový systém rostliny je už v této fázi poměrně silný, a tudíž mu při opatrné manipulaci neublížíte. Při přesazování samozřejmě také záleží na tom, o jakou rostlinu jde a jaké pěstební médium jsme zvolili pro předpěstování.

Svou juku můžete seříznout. Dělá se to obvykle na začátku vegetačního období. Kmínek můžete rozřezat na dílky 10 cm dlouhé a použít k dalšímu množení po stimulaci řízku na spodní straně práškovým stimulátorem .

Jak zachránit Přelitou juku

Vyjměte ji z květináče či jiné pěstební nádoby a odstraňte co nejvíce substrátu, tak abyste nezasáhli kořenový systém. Než ji znovu zasadíte, nechejte ji nejprve přes noc na teplém místě, kde není průvan.Zakořenění trvá 6 až 12 týdnů ale i 6 měsíců, podle druhu a podmínek.U řízkování jde v principu o to, že z kousku výhonu rostliny, jehož odebrání rostlině neuškodí, vyroste nová rostlina se stejným genetickým materiálem, jaký měla rostlina mateřská. Využít přitom můžeme i výhony z řezu. Řízkování je vegetativním způsobem rozmnožování rostlin, tedy nepohlavním.

na jaře a v létě, klívii vydatněji zaléváme a přihnojujeme ji plným tekutým hnojivem. Právě v tuto dobu probíhá zakládání květů. – Od srpna přihnojování zastavíme a od září postupně snižujeme i zálivku, během vegetačního klidu pak rostlinu zaléváme jen minimálně.

Co s Denivkami po odkvětu : Po úplném odkvětu odstraňte stonky, které nesly květy. Na zimu denivka zatahuje.

Proč se sází papriky po dvou : Větší odrůdy potřebují více místa, proto je raději sázíme po jedné sazenici. Výsadba po dvou sazenicích má některé výhody. Rostliny se vzájemně podpírají, což jim prospívá. Také šetříme prostor – na jednu plochu se nám díky tomu vydá více rostlin, přesto ale dbáme o vzdušnost porostu.

Kdy Přepichovat sazenice rajčat

Při teplotě mezi 18 a 25 °C semena rajčat obvykle vyklíčí do 10 dnů. Nejprve se objeví tzv. listeny. Jakmile se objeví první pravé listy, musíte rajčata pikýrovat.

Juka do nádob

Odříznuté části dobře zakoření, pokud je zapíchnete do mírně vlhkého substrátu. Pěstování a péče je obdobná jako o druhy, jež lze pěstovat venku, jen na zimu rostlinu raději umístíme na suché a chladné místo v domě.Juku umístěte ideálně na jižní okno s dostatkem světla, ale trochu dál od okna, aby byla chráněna před přímým sluncem. Daří se jí na slunném místě se stálou teplotou. Také se zamyslete nad velikostí juky. Tato rostlina potřebuje dostatek prostoru, jelikož dosahuje poměrně velké velikosti.

Jak se dělá řízkování : Řízky dáte zakořenit buď rovnou do substrátu, nebo je nejprve vnoříte do nádoby s vodou; ve vodě vypustí kořínky, a teprve pak se vysadí běžným způsobem. Řízky přitom zásadně odebírejte jen ze zdravých rostlin. Běžně se pomocí řízků množí například africké fialky, fíkus benjamín či vánoční kaktus.