Antwort Co je to Kadeřavost? Weitere Antworten – Co způsobuje kadeřavost broskví

Co je to Kadeřavost?
Co je kadeřavost broskvoní

Kadeřavost je choroba stromů, která je způsobená malou, ale velmi zrádnou houbou palcatka broskvoňová (Taphrina deformans), která se specializuje na ničení listů, květů, a dokonce i mladých plodů broskvoní a nektarinek.Před použitím si přečtěte přiložený návod k použití. Realizujte první ošetření na počátku opadu listů, druhé ošetření za 10-14 dnů, třetí ošetření před rašením. Použití: Borovice: Sypavka – 40-50 g / 10 l vody poznámka: Od poloviny května do konce srpna v intervalu 10-14 dnůPostřiky je nutné aplikovat nejen na větve, ale i kmen postižené broskvoně. S první fází ochrany se začíná už na podzim, a to v době, kdy je strom už téměř bez listí. Musí se však provádět ještě před příchodem mrazů a po dvou týdnech je nutné zásah opakovat.

Kdy stříhat broskve na jaře : V březnu začínáme s řezem broskvoní, který je velmi odlišný od řezu ostatních ovocných stromů a nejvíce se podobá řez vinné révy. Broskvoně řežeme několikrát ročně. Mladší stromky ořezáváme v březnu, v červnu a v září. Starší stromy už ořezáváme jen na jaře a v pozdním létě.

Jak se zbavit kadeřavosti broskvoní

Při prvních projevech je nutné provést postřik listů speciálním hnojivem s vysokým obsahem železa. Pravidelnými aplikacemi dojde k doplnění železa do listů. Listy jsou pak opět zelené v plné své síle. Pro komplexní ošetření broskvoní doporučujeme sadu: PROTI KADEŘAVOSTI A CHLORÓZE (ZDRAVÁ broskev plus).

Jak na kadeřavost : V rámci prevence doporučujeme po odkvětu broskvoní 3 postřiky hnojivem Harmonie Železo (obsaženým v soupravě). Jak na kadeřavost broskvoní – další doporučené postřiky: CHAMPION 50 WG (přípravkem lze ošetřit i 2x po sobě), Sulka. Při chemické ochraně rozhoduje včasnost provedeného postřiku.

Popis produktu. Postřikový fungicid ve formě smáčitelného prášku k ochraně rostlin proti houbovým chorobám. Na plíseň bramborovou, cibulovou, okurkovou, broskve – proti kadeřavosti.

Od poloviny července do konce sezóny ošetřujeme už jen kontaktními fungicidy a to jen, pokud jsou rostliny vystaveny vydatné vlhkosti (srážky, deště, ranní rosy, apod.) Tyto fungicidy jsou především přípravky na bázi mědi jako je např. Champion 560 WP, Dithane DG Neotec, Kuprikol 50 a Kuprikol 250 SC.

Co použít proti kadeřavosti broskvoní

Proti kadeřavosti na broskvoních se aplikuje měďnatý postřik Champion 50 WG, který je dostupný ve více velikostech, a pokud máte například jenom 1 stromek broskvoně, tak doporučuji koupit soupravu Zdravá broskev plus – proti kadeřavosti a chloróze, ve které se nachází jak postřik Champion, tak i hnojivo Harmonie železo …Zpravidla se ošetřuje při hodnotě 1100-1200 ̊C SAT7, ale je vhodné začít většinou již při hodnotě nad 1000 ̊C SAT7. Původcem kadeřavosti broskvoní je houba Tafrina deformans, která přezimuje na a vně pupenů, na kůře větví a kmenů stromu.Broskvoň na jaře stříhejte vždy hluboko – ať je po řezu stejně větví na zemi jako na stromě. Broskvoň nikdy nestříhejte před květem a nikdy po konci srpna. Po každém řezu s ranou větší než 1cm vždy zatřete ránu hned po provedení řezu.

Kadeřavost broskvoní je způsobena mikroskopickou houbou palcatka broskvoňová (Taphrina deformans). Tato škodlivá houba má i další názvy: puchýřnatka broskvoňová, kadeřavka broskvoňová nebo kadeřavka zhoubná.

Čím přihnojovat broskve : Hnojení a hnojiva pro broskvoně

Doplňte základní živiny, jako je draslík a dusík. Pokud jste pokročilí zahradníci, můžete přidat i vyzrálý hnůj – čím starší strom, tím více hnoje můžete přidat, ale s mírou. Příjem živin můžete podpořit použitím lignohumátu ve formě postřiku na listy.

Na co se používá Kuprikol 50 : Přípravek na ochranu rostlin Kuprikol 50 (balení pro neprofesionální uživatele). Fungicidní přípravek ve formě smáčitelného prášku k ochraně proti bakteriálním a houbovým chorobám rostlin.

Co použít místo Kuprikolu

Přípravek však bohužel již není k sehnání, protože mu nebyla prodloužena potřebná registrace. Nesmí se proto na českém trhu prodávat. Účinná náhrada za Kuprikol jsou v tomto okamžiku měďnaté přípravky Kadeřavost Stop a Zdravá broskev plus, čistá modrá skalice, nebo sirný koncentrát Sulka.

Pod rajčata můžeme dát pečicí nebo balicí papír, ale není to nutné. Mezi rajčata položíme zralé jablko nebo banán – budou uvolňovat etylen, což podporuje dozrávání plodů. Rajčata přikryjeme papírem nebo novinami. Umístíme je do tmavšího místa, doporučená teplota pro dozrávání je přibližně 18–20 °C.Zpravidla se ošetřuje při hodnotě 1100-1200 ̊C SAT7, ale je vhodné začít většinou již při hodnotě nad 1000 ̊C SAT7. Původcem kadeřavosti broskvoní je houba Tafrina deformans, která přezimuje na a vně pupenů, na kůře větví a kmenů stromu.

Kdy se očkují broskve : U broskvoní a meruněk se provádí očkování právě na přelomu srpna a září, kdy je nejlepší čas na uchycení.