Antwort Co je to fermacell? Weitere Antworten – Co je Fermacell deska

Co je to fermacell?
Sádrovláknité desky Fermacell jsou jak stavební a protipožární deskou, tak i deskou do vlhkých místností. Přispívají ke zdravému vnitřnímu prostředí. Konstrukce desek Fermacell je vyráběna racionálně a poskytuje nejvyšší míru pevnosti, ochrany proti požáru a hlukové a tepelné izolace.Sádrovláknité stavební desky FERMACELL je možno řezat i pilou ocaskou (obr. 4) nebo elektrickou přímočarou pilou. Při použití ruční okružní pily doporučujeme odsávací zaří- zení nebo okružní pilu s regu- lací otáček. Řezný list nebo kotouč pily by měl být z tvrdokovu.Na spodní konstrukci se deska šroubuje nebo sponkuje, na zdivo se přilepí lepicí maltou fermacell. Spárovacím tmelem fermacell. Bez speciálního nářadí. Spárovací lepi- dlo fermacell záro- veň lepí i spáruje.

Kolik váží deska Fermacell : More videos on YouTube

Sádrovláknitá deska Fermacell 10 mm 12,5 mm
Rozměry 1500 x 1000 cm 1249 x 2000 cm 1500 x 1000 cm 1249 x 2000 cm
V balení 1,5 m2 2,5 m2 1,5 m2 2,5 m2
Barva bílá bílá
Plošná hmotnost 11,5 kg/m2 15 kg/m2

Jaké hmoždinky do Fermacellu

Používají se zde speciální sklápěcí a pérové kovové hmoždinky. Hodnoty povoleného zatížení uvedené v tabulce 15 se mohou sčítat, pokud jsou vzdálenosti hmoždinek ≤ 50 cm. U menších vzdáleností hmoždinek je pro každou hmoždinku nutno počítat s 50 % uvedeného povoleného zatížení.

Jak se pokládá fermacell : Podlahová voština fermacell se podkládá celoplošně na nosnou část stropu. Díky postrannímu přečnívajícímu papírovému pásku je zajištěno podélné a příčné překrytí. Přířez se provádí kobercovým nožem. Pro zajištění optimální zvukové izolace musí podlahová voština fermacell doléhat přímo na nosnou část stropu.

Chemické kotvení je v současnosti považováno za nejprogresivnější způsob upevňování nejrůznějších prvků. Jedná se totiž o rychlou a spolehlivou náhradu hřebíků, vrutů, hmoždinek, a dokonce i ocelových kotev, používaných dosud například pro kotvení ocelových hal a budov.

Nejpoužívanějším a nejefektivnějším řešením jsou plastové hmoždinky s plastovým nebo kovovým trnem. Tyto hmoždinky se na fasádu kotví takzvanou zápustnou montáží, kdy je hmoždinka zafrézována do izolantu, a následně zakryta izolační zátkou z polystyrenu nebo minerální vaty.

Čím zadělat díru ve zdi po Hmoždince

Na hluboké díry po hmoždinkách použijte nejdříve hrubší výplňovou a tmelicí hmotu, která se dá později vrtat i znovu zatížit. Velké otvory můžete vyplnit hrubším tmelem. Nakonec použijte tmel s malou zrnitostí.K řezání polystyrenu se hodí nůž na izolaci a pila na izolační materiály. Polystyren lze ale také řezat pomocí odlamovacího nože. Při lepení polystyrenu byste měli použít speciální lepidlo na polystyren bez rozpouštědel. Lepidla obsahující rozpouštědla mohou polystyren rozložit.Z polystyrenu si můžete nechat vyrobit i napodobeniny starých trámů. Od těch pravých jsou na první pohled k nerozeznání. Do interiérů se potom z polystyrenu vyrábějí rozety či sloupy. K dostání jsou i polystyrénové sochy, vázy, květináče a dokonce i korpusy do sauny.

Chemická malta se používá do plných i děrovaných cihel, betonu, pórobetonu (ytongu apod.) nebo přírodního kamene. V narušeném, rozdroleném zdivu může být dokonce jediným řešením, protože je bezpečnější než klasická hmoždinka.

Jak zasít díru aby nebyla vidět : skrytý steh – hidden stitch

  1. Nit provlékneme nejprve tak aby uzlík zůstal uvnitř polštářku.
  2. Poté začneme šít, tak že látku propichujeme v místě ohybu (tam kde by se měli látky z jednotlivých stran dotýkat.
  3. Když potom steh utáhneme můžete vidět jak steh není vidět.
  4. Takto zašijeme celý otvor.

Čím řezat tvrzený polystyren : K řezání polystyrenu se hodí nůž na izolaci a pila na izolační materiály. Polystyren lze ale také řezat pomocí odlamovacího nože. Při lepení polystyrenu byste měli použít speciální lepidlo na polystyren bez rozpouštědel. Lepidla obsahující rozpouštědla mohou polystyren rozložit.

Jak opravit díru v polystyrenu

Menší díry, u kterých se dá dosáhnout na dno lze vyplni pomocí minerální vaty. Zaplněné díry se po vytvrdnutí pěny zamáznou lepidlem, přes větší díry dáváme ještě armovací textilii(perlinku). Jako poslední vrstva může přijít fasádní barva, která opravy sjednotí se zbytkem fasády.

Zásadní slabinou je též mechanická odolnost takového pláště. Může být poškozen silným nárazem (třeba i dětským míčem), dokonce si zde dělá své dutiny datel (považuje polystyrenové zateplení za útulné místo pro život).Při správné aplikaci je však pěnový polystyren vysoce stabilní. Jeho životnost je více jak 50 let, s předpokladem až 100 či dokonce 200 let a to při zachování všech jeho vlastností jako např. izolační schopnost nebo mechanické parametry. Navíc je odolný teplotám do 80 °C.

Jaké hmoždinky do betonu : Do betonu nebo panelu se ideálně hodí následující typy upevnění: Hmoždinka typu A na beton, lícové betonové dílce. Hmoždinka typu B vhodná pro tvárnice z lehčeného betonu, plné cihly a vápenopískové tvárnice. Hmoždinka typu D pro mezerovitý lehčený beton.