Antwort Co je to Družba? Weitere Antworten – Co dělá Družba
Úloha družby v současnosti splývá s rolí svědka a svatební organizátorky, a proto se od něj očekává sladěný oblek buď v tmavých, nebo světlých barvách – záleží, pro co se rozhodne ženich.Pomáhají nevěstě s výběrem svatebních šatů, tvořením seznamu hostů a rozesíláním pozvánek, zasedacím pořádkem i svatební výzdobou podle typu svatby. Často také pro nevěstu pořádají rozlučku se svobodou, pokud se tedy tohoto úkolu nezhostí svědkyně, která často také bývá hlavní družičkou.Družba může být: mužská společenská funkce při svatbě, zejména lidové a velké, také zvaná mládenec; nejčestnější z nich je svatební svědek. způsob nemanželského, partnerského soužití muže a ženy, druha a družky, občanskoprávní vztah, právo a závazek, užívaný v československém občanském právu od 70.
Kdo muze jít za Druzicku : 🙂 Družičky na současné svatbě bývají nejčastěji nejlepší kamarádky nebo sestry nevěsty (schválně, kdo se první dozvěděl, že proběhla žádost o ruku). 🙂 Jako družičky můžete také vybírat malé děti. Nejlepší kamarádky v roli družiček, nebo svědků na svatbě mohou skvěle pomoci před i při organizaci svatebního dne.
Co je ukolem družičky
Hlavním úkolem družiček, pokud tedy nemáte agenturu, je vítání hostů. Jakmile se Vám hosté začnou scházet, je potřeba aby jim někdo dal myrtu, koláček, řekl jim, kde co najdou nebo jak bude dnešní den probíhat a tak nějak hosty organizovaly.
Kdo jde prvni k oltáři : První jde ženich se svou matkou, za nimi matka nevěsty s otcem ženicha, pak všichni hosté, následují svědkové a úplně nakonec nevěsta se svým otcem. Pokud už hosté čekají na místě obřadu, přichází průvod ve zkrácené podobě – ženich s matkou, matka nevěsty s otcem ženicha, svědkové a nevěsta s otcem.
Zásnubní prsten a snubní prstýnky. Oddávající Dárky pro svědka a mládence. Dárek ke svatebnímu dni pro nevěstu.
Jako svědkyně už od rána dohlížíte na nevěstu a staráte se o to, aby jí to slušelo. Během svatebního dne u sebe ideálně nosíte tzv. KZP (krabičku poslední záchrany) se rtěnkou, kapesníčky a šitíčkem, která se nevěstě může během dne hodit.
Co hazi družičky
Přírodní sušené plátky a textilní plátky se stále častěji používají zejména při svatebních příležitostech a to buď přímo jako dekorace svatebního stolu nebo pro výzdobu svatebního chodníku a podlah. Jistě znáte takovéto házení pro družičky, které se používá ve svatebním špalíru.Jako svědkyně už od rána dohlížíte na nevěstu a staráte se o to, aby jí to slušelo. Během svatebního dne u sebe ideálně nosíte tzv. KZP (krabičku poslední záchrany) se rtěnkou, kapesníčky a šitíčkem, která se nevěstě může během dne hodit. Svědek ženicha před obřadem opatruje svatební prstýnky.Obvyklý počet družiček na českých svatbách bývá 1 až 6. Není však pevně stanovený počet. Z praktického hlediska se doporučuje sudý počet družiček, svatební focení je potom hezky symetrické. Pokud nenesou družičky vlečku, nebo závoj nevěsty, kráčí při svatebním obřadu před nevěstou.
Konzultuje účesy, líčení a svatební oznámení. Vyrábí dekorace, shání vybavení, připravuje večerní program. Zorganizuje rozlučku se svobodou, zkontaktuje kamarády nevěsty nebo ženicha, zamluví podnik, obstará zábavu. V den svatby přijede k nevěstě, pomůže s oblékáním šatů, podvazku, nasazením šperků.
Kde stojí ženich u obřadu : Nevěsta stojí u oltáře vždy vlevo, ženich vpravo. Pokud obřad probíhá přímo během mše svaté, pak po něm vždy následuje úkon kajícnosti, v průběhu něhož se snoubenci v duchu zpovídají ze svých hříchů a prosí Boha o odpuštění.
Která strana platí svatbu : Strana nevěsty obvykle platí za kostel, synagogu, jednoduše prostor, kde se svatba odehraje. Do jejího rozpočtu pak spadá i hostina, hudba, pozornosti pro hosty a zařízení ubytování. Ženich s rodinou zase hradí oficiální poplatky a obřad.
Co dělá svědkyně na svatbě
Dost často se svědci starají o organizaci během svatby. Třeba o příjezdy a odjezdy hostů, řazení rodiny na místě obřadu nebo zasedací pořádek na hostině. Je tedy zapotřebí vědět, kdo je kdo, a také znát harmonogram celého dne. Bývá zvykem, že svědci mívají proslov před svatební hostinou.
Aby manželství vydrželo, musí nevěsta i ženich ochutnat svatební dort. Ani svatebčané by neměli dort odmítnout, přineslo by to smůlu i snoubencům. Aby neměla nevěsta uplakané děti a nouzi v manželství, nesmí péct ani jinak pomáhat s pečením svatebních koláčů, dortu a cukroví.CO OBSAHUJE KÁPÉZETKA PRO NEVĚSTU:
- malou svačinku.
- bezbarvý lak na nehty (na utíkající oka na silonkách a jiné pohromy)
- jelení lůj / lesk na rty.
- krém na ruce.
- kapesníčky / vlhčené ubrousky.
- tic tac (lepší než žvýkačky, aby nevěsta nemusela před obřadem hledat koš)
- spínací špendlíky.
- vatové tyčinky.
Kdy má vidět ženich nevěstu : Podobně jako s tradicí, že ženich nemá vidět nevěstu před svatbou, i závoj plnil tajemný účel v dobách domluvených sňatků. Ženich závoj odkryl až po svatbě, tudíž bylo zaručeno, že si sňatek už nerozmyslí.