Antwort Co je to Dřišťál? Weitere Antworten – Kdy stříhat Dristal

Co je to Dřišťál?
Řez je u živého plotu trochu odlišný. Provádíme jej totiž dvakrát až třikrát do roka – začínáme koncem jara, kdy odstraňujeme všechny přerůstající výhonky a listy. Další řez můžeme provádět po odkvětu a ten poslední necháváme na konec srpna až začátek září.Roste středně rychle do výšky a šířky kolem 1,5 metru. Můžete jej pěstovat v téměř jakékoli půdě, pokud není silně podmáčená.Dřišťál Thunbergův 'Evita' dává přednost polostinným polohám, protože na přímém slunci bývají zlatožluté listy často poškozovány slunečním zářením. Daří se mu v propustné, humózní a vlhké půdě, jinak je poměrně nenáročný. Dřišťály se považují za otužilé keře, vhodné jsou výživné, sušší i vápenaté půdy.

Kam zasadit dřišťál : Dřišťál Thunberga Kelleris je pro své nízké nároky a krásný vzhled častou ozdobou zahrad. Vyplatí se ji vysadit na slunné místo, kde je barva jejích listů nejvýraznější. Upřednostňuje také propustné a úrodné půdy, které jsou neustále vlhké. Rostlina je ideální do živých plotů, živých plotů nebo jako pozadí pro květiny.

Jak vypadá dřišťál

Dřišťál Thunbergův Atropurpurea je druh trnitého opadavého keře, který se zespodu silně větví a vytváří kulovitý tvar. Rostlina dosahuje výšky asi 1,5-2 metrů. Výhony jsou klenuté a pokryté trny. Oválné, drobné, fialové listy, které na podzim mění barvu – do jiných odstínů červené, ale i do oranžové nebo žluté.

Jak se množí dřišťál : Rozmnožování: Dřišťál lze množit řízkováním, semeny nebo dělením keře. Každá metoda má své specifické postupy, takže je vhodné se podívat na přesné pokyny pro konkrétní druh dřišťálu. Zimní ochrana: Některé druhy dřišťálu mohou být náchylné k poškození mrazy, zejména mladší rostliny.

Rozmnožování: Dřišťál lze množit řízkováním, semeny nebo dělením keře.

Rostliny k výsadbě kupujeme většinou s balem v kontejnerech, sázet je tak můžeme mimo zimních měsíců po celý rok; jen stálezelené druhy je lepší kvůli možnému namrzání sázet na jaře. Dřišťály můžeme množit řízky, hřížením i semeny.

Co je Barbaris

Berberis vulgarit L. Dřišťálky, nazývané v Zakavkazí barbaris a používané sušené a mleté na kořenění šašliků, nejsou nic jiného než plody i u nás obecného keře dřišťálu, zvaného také dráč.1, keře hustě rostoucí – pámelník, tavolník, zákula, dřišťál. Tyto keře jsou specifické tím, že tvoří velmi husté keře se spoustou slabších výhonků. V podstatě na nich žádný způsob řezu ani neuplatňujeme.Rozmnožování: Dřišťál lze množit řízkováním, semeny nebo dělením keře. Každá metoda má své specifické postupy, takže je vhodné se podívat na přesné pokyny pro konkrétní druh dřišťálu. Zimní ochrana: Některé druhy dřišťálu mohou být náchylné k poškození mrazy, zejména mladší rostliny.