Antwort Co je to detenční řízení? Weitere Antworten – Co je Detencni rizeni

Co je to detenční řízení?
Řízení označované zkráceně jako „detenční řízení" se týká všech osob, které se dostaly do zdravotního ústavu (tj. do jakékoli nemocnice) bez svého písemného souhlasu.detentio) může označovat: Detence – stav faktického ovládání nějaké věci. Zabezpečovací detence – ochranné opatření v trestním řízení pro osoby, které jsou nebezpečné společnosti. Detenční tábor – zařízení pro zajištění cizinců, kteří nemají povolen volný pohyb (viz také Správa uprchlických zařízení)N.o.z uvádí, že převzít člověka bez jeho souhlasu „lze jen tehdy, hrozila-li by mu jinak závažná újma a nepostačí-li vzhledem k jeho zájmům mírnější a méně omezující opatření“. Neruší se tím ale pro člověka právo odmítnout určitý zákrok nebo léčebný výkon (§ 110 n.o.z).

Jak dlouho trva Nedobrovolna hospitalizace : O nedobrovolné hospitalizaci rozhoduje soud, který musí shledat oprávněné důvody pro své rozhodnutí. Pacient s nedobrovolnou hospitalizací nemusí souhlasit. Nedobrovolná hospitalizace trvá, dokud to vyžaduje její účel.

Jak dlouho trvá detence

Trvání zabezpečovací detence není zákonem omezeno, na rozdíl od ochranného léčení, a trvá tudíž do doby, kdy soud rozhodne o jejím ukončení. Podle zákona je ale soud povinen nejméně jednou za dvanáct měsíců přezkoumat, zda důvody pro výkon zabezpečovací detence u toho kterého pachatele stále trvají či nikoliv.

Kdy se nechat hospitalizovat na psychiatrii : Nedobrovolná hospitalizace

Z hlediska psychiatrie se jedná většinou o stav, kdy „pacient ohrožuje bezprostředně a závažným způsobem sebe nebo své okolí a jeví známky duševní poruchy nebo touto poruchou trpí nebo je pod vlivem návykové látky, pokud hrozbu pro pacienta nebo jeho okolí nelze odvrátit jinak“.

Zabezpečovací detence je druh ochranného opatření, které se vykonává ve zvláštních ústavech, kde jsou realizovány různé psychologické, léčebné, pedagogické a další programy pro zde umístěné osoby, jež jsou nebezpečné společnosti. Tyto ústavy jsou střeženy vězeňskou službou.

Nedobrovolná hospitalizace

Z hlediska psychiatrie se jedná většinou o stav, kdy „pacient ohrožuje bezprostředně a závažným způsobem sebe nebo své okolí a jeví známky duševní poruchy nebo touto poruchou trpí nebo je pod vlivem návykové látky, pokud hrozbu pro pacienta nebo jeho okolí nelze odvrátit jinak“.

Kdy lze poskytovat zdravotní péči bez souhlasu pacienta

Pacientovi lze bez jeho souhlasu poskytnout pouze neodkladnou péči, a to v případě, kdy mu jeho zdravotní stav neumožňuje souhlas vyslovit (čímž není dotčeno jeho dříve vyslovené přání), nebo v případě léčby vážné duševní poruchy, pokud by v důsledku jejího neléčení došlo se vší pravděpodobností k vážnému poškození …co s sebou do nemocnice nebrat: větší množství peněz, cennosti, velké množství oblečení. Pokud už s sebou máte větší finanční obnos či cennosti, doporučujeme vám uložit si je do úschovy dle pokynů přijímacího personálu.Já jsem tam nebyla, ale přesnou dobu léčby určuje lékař. Standartní doba je 4-6 týdnů.

Ochranné léčení s ukládá nebezpečným osobám, které není možné stíhat pro jejich nepříčetnost, duševní poruchu či pro užívání návykových látek. Možnosti, kdy je ochranné léčení nařízeno: osoba není trestně odpovědná trestný čin byl spáchán ve stavu zmenšené příčetnosti.

Jak dlouho trvá hospitalizace na psychiatrii : Průměrná doba pobytu v psychiatrické léčebně je asi sedm dní, s primárním cílem stabilizace. Psychiatrická hospitalizace není všelékem na poruchy duševního zdraví, ale může být prvním krokem k tomu, abyste se vrátili na správnou cestu.

Jak dlouho muze být clovek na psychiatrii : Já jsem tam nebyla, ale přesnou dobu léčby určuje lékař. Standartní doba je 4-6 týdnů. Já byla různě, nejdéle půl roku, ale to byla jen uzavřená a chroňák.

Kdo rozhoduje o ochranném léčení

Soud ukládá ochranné léčení ambulantní, nebo ústavní formou.

V současné chvíli v akutní psychiatrii trvá hospitalizace v průměru 16 dní, může být samozřejmě kratší i delší.Nemocnice může odmítnout péči pouze z důvodů, popsaných v § 48 zákona 372/2011 Sb. Nikdy není možno odmítnout pacienta, který potřebuje neodkladnou péči, nebo rodičku, u které začal porod. Ostatní pacienty je možno odmítnout pouze z kapacitních či provozních důvodů, které musí nemocnice prokázat.

Kdy je nutný informovaný souhlas : V České republice je nutnost informovaného souhlasu regulována §93-103 občanského zákoníku. Souhlas musí být v písemné formě, pokud by mělo jít o oddělení části těla, která se již neobnoví, o lékařský pokus nebo zákrok, který není nutný (s výjimkou přechodných kosmetických zákroků).