Antwort Co je Phono? Weitere Antworten – Co je gramofonový předzesilovač

Co je Phono?
Předzesilovač se používá jako příslušenství ke gramofonu. V podstatě převádí slabý elektrický signál (přenášený gramofonovou přenoskou) na signál, který je odolný vůči šumu. Takový signál pak putuje dál do zesilovače.Předzosilovač je jedním ze zvukových zařízení, jehož úkolem je předem zesilovat a také průměrovat elektrický signál ještě předtím, než bude dále zpracován nebo zesílen pomocí zesilovače. Účelem je získat rovnocenný signál. Některé předzesilovače mají volby, které umožňují nastavit hlasitost nebo hloubku.Koncový zesilovač je "motorem" celého audio systému. Jeho úkolem je zesílit slabé signály signály tak, aby byly dostatečně silné pro pohon reproduktorů.

Co dělá zesilovač : Zesilovač je elektronický komponent, který má primárně zesílit vstupní signál tak, aby na výstupu byl dost silný pro další použití. Zde konkrétně třeba pro napájení reproduktorů – Jak vybrat reproduktor.

Co znamená zesilovač třídy D

třída D – převod signálu na pulzně šířkovou modulaci PWM na výstupu, velmi vysoká účinnost 80 – 90%, velké výkony, průměrné zkreslení, pro profesionální použití i průmysl, horší elektromagnetická kompatibilita.

Co je to pasivní reproduktor : Aktivní nebo pasivní reproduktory Aktivní reproduktor má v těle vestavěný zesilovač. Pasivní naopak vyžaduje ještě externí zesilovač nebo receiver.

Pracovní bod obvodu je klidový stav při nepřítomnosti signálu. Je dán konkrétním bodem na charakteristice. Z tohoto bodu se mění proud nebo napětí, pokud je přítomen užitečný signál.

V případě volby zesilovače na reproduktory by měl výkon zesilovače být v rozmezí 60-80% zatížitelnosti reproduktorů. V případě volby zesilovače na subwoofer, je princip právě opačný. Jeho výkon by měl být cca o 20% vyšší, než je zatížitelnost subwooferu.

Co zesiluje širokopásmový zesilovač

Tento širokopásmový zesilovač je navržen pro spojení se širokopásmovými anténami typu např. Discone, logaritmicko-periodická nebo pro anténu typu "hůl" či podobných antén. Předzesilovač zesiluje v širokém pásmu kmitočtů od 30 MHz do minimálně 2000 MHz, má nízké šumové číslo a vysokou vybuditelnost.K pasivnímu subwooferu musíte dokoupit externí zesilovač, zatímco aktivní subwoofer má zesilovač zabudovaný. Díky tomu je zapojení aktivního subwooferu o něco snadnější. Hned na začátku vašeho hudebního tunění velmi pravděpodobně narazíte na problém, že subwoofer nelze připojit k původnímu autorádiu.Reproduktory dělíme na aktivní a pasivní. Pokud potřebují zesilovač řadíme je do skuúpiny pasivních reproduktorů. Aktivní reproduktory již v sobě zesilovač obsahují a mohou být výkonově srovnatelné. Aktivní reproduktory potřebují napájení, neobejdete se tedy bez nějakého zdroje.

Všechny zesilovače se dělí do tříd, které charakterizují jejich pracovní vlastnosti nebo princip, na kterém zesilovač funguje při konkrétním nastavení pracovního bodu. V podstatě jde o to, do jaké míry bude tranzistor v klidovém stavu (bez buzení) otevřen, případně uzavřen.

Co je nízkofrekvenční zesilovač : Nízkofrekvenční zesilovače slouží k zesilování slyšitelného pásma kmitočtů, tj. zhruba 20 Hz až 20 kHz.

Co je to RMS výkon : RMS (root mean squared) – měření trvalého výstupního výkonu zesilovače při dané úrovni zkreslení. Obecně je RMS výkon zhruba polovinou hudebního (špičkového, chvilkového) výkonu, např. 7 W RMS odpovídá zhruba 11–13 W hudebního výkonu.

Jak funguje tranzistor jako zesilovač

Tranzistor jako zesilovač

pracovní bod tranzistoru (klidový proud kolektorem při nulovém vstupním signálu). Rezistor R4 stabilizuje nastavení pracovního bodu vůči teplotním změnám. Malé změny bázového proudu vyvolávají velké změny kolektorového proudu a tím tranzistor zesiluje vstupní signál.

V podstatě jde o to, do jaké míry bude tranzistor v klidovém stavu (bez buzení) otevřen, případně uzavřen. Pracovní bod se týká převodní charakteristiky tranzistoru, po které se pracovní bod s časem pohybuje v závislosti na okamžité úrovni a polaritě vstupního signálu.V případě, že máte pasivní subwoofer, poputuje kabel do zesilovače. Vezměte druhý napájecí kabel (hnědý, uzemňovací): jeden konec připojte k aktivnímu subwooferu či zesilovači, druhý veďte bočními dvířky a zapojte jej na plech auta.

Jaký je rozdíl mezi aktivním a pasivním reproduktorem : Aktivní reproduktor má v těle vestavěný zesilovač. Pasivní naopak vyžaduje ještě externí zesilovač nebo receiver.